ارسال لایحه وکالت به مجلس را متوقف کنید

نامه ی هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز به رئیس جمهور

ارسال لایحه وکالت به مجلس را متوقف کنید

عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز از ارسال نامه کمیته پیگیری لایحه جامع وکالت به رییس جمهور خبر داد.

جلیل مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره تغییرات حاصله در لایحه وکالت، اظهار کرد: متعاقب تصویب لایحه جامع وکالت در جلسه مورخه ۱۸ / ۴/ ۹۳ هیات وزیران مطلع شدیم که دو تغییر تهدید کننده استقلال نهاد وکالت بدون اطلاع کانون وکلای دادگستری در متن لایحه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تغییر اول در لایحه وکالت، اضافه شدن یک تبصره به ماده ۳۳ لایحه وکالت است، ادامه داد: به موجب این تغییر، احراز صلاحیت داوطلبان عضویت در هیات نظارت به هیات متشکلی از روسای شعب دادگاه عالی انتظامی قضات واگذار می‌شود.

این وکیل دادگستری افزود: تغییر دوم در لایحه وکالت، الحاق یک بند به ماده ۱۴۱ لایحه وکالت و تبدیل آن به ماده ۱۴۲ با این مضمون که مرجع تصویب آیین نامه‌های اجرایی مواد ۳۳، ۳۵، ۵۳، ۹۷ و ۱۱۸ تا ۱۲۱ با پیشنهاد وزیر دادگستری و اخذ نظر شورای عالی وکالت به تصویب رییس قوه قضاییه می‌رسد.

مالکی با بیان این که بلافاصله پس از اطلاع از تغییرات تهدید کننده استقلال، کمیته پیگیری لایحه جامع وکالت تشکیل و پس از بحث و گفتگو نامه‌ای به ریاست محترم جمهوری نوشته شد، گفت: در این نامه ضمن تبیین خطرات تغییرات و الحاقات غیرمنتظره در لایحه وکالت، موکدا درخواست شد که از ارسال لایحه وکالت با الحاقات فوق به مجلس خودداری و نسبت به حذف تبصره و بند الحاقی در لایحه اقدام کنند.

این عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز اظهار امیدواری کرد که هیات محترم وزیران با توجه به تاکید ریاست محترم جمهوری در جلسه دیدار با هیات مدیره کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور مبنی بر حفظ استقلال نهاد وکالت، با حذف مواد تهدید کننده استقلال به رسالت خود در حفظ حقوق دفاعی مردم که همانا حق داشتن وکیل مستقل تحت نظارت کانون های وکلای دادگستری مستقل است، عمل کنند.

 

تصویر نامه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز خطاب به رئیس جمهور به نقل از وبسایت این کانون:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا