اطلاعیه کانون وکلای دادگستری مرکز درباره ثبت نام اینترنتی درخواست پروانه وکالت

کانون وکلای دادگستری مرکز با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد :

ثبت نام اینترنتی متقاضیان پروانه وکالت مشمول بندهای مختلف ماده ۸ لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری

 پایگاه خبری اختبار- کانون وکلای دادگستری مرکز از آغاز ثبت نام درخواست پروانه وکالت متقاضیان بندهای مختلف ماده ۸ لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری خبر داد.

بنا بر اطلاعیه منتشر شده از سوی کانون وکلای دادگستری مرکز این ثبت درخواست متقاضیان واجد شرایط صرفا از طریق اینترنت انجام می شود.

داوطلبان می توانند پس از مطالعه فایل راهنما، جهت ثبت نام به درگاه خدمات الکترونیک کانون وکلای دادگستری مرکز بخش ثبت نام متقاضیان ماده ۸ وارد شوند.

فایل راهنمای ثبت نام درخواست پروانه را اینجا مطالعه کنید

برای ورود به درگاه خدمات الکترونیک کانون وکلای دادگستری مرکز، اینجا کلیک کنید

 

متن اطلاعیه کانون وکلای دادگستری مرکز، به شرح ذیل است:

متقاضیان می بایستی دارای یکی از شرایط ذیل باشند:

بند ب ماده ۸

به موجب بند ب ماده ۸ لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری به کسانی که دارای دانشنامه لیسانس بوده و پنج سال سابقه خدمات قضائی داشته باشند و سلب صلاحیت قضائی از طرف دادگاه عالی انتظامی از آنها نشده باشد پروانه وکالت از طرف کانون وکلاء داده می شود.

  بند ج ماده ۸

به موجب بند ج ماده ۸ لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی با گذراندن یک دوره کامل نمایندگی که دارای لیسانس قضائی یا گواهی پایان تحصیلات سطوح عالیه از حوزه علمیه قم و ۵ سال سابقه کار قضائی در محاکم باشند، پروانه وکالت اعطاء می شود.

 بند د ماده ۸

«لیسانس حقوق، یا گواهی سطوح عالی حوزه با ۵ سال سابقه حقوقی مستمر یا ۱۰ سال متناوب و بازنشستگی با ۳۰ سال خدمت دولتی»

– به موجب بند «د» ماده ۸ لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری به کلیه کسانی که دارای لیسانس حقوق قضائی یا گواهی پایان تحصیلات سطوح عالیه از حوزه علمیه قم با حداقل ۵ سال سابقه کار متوالی یا ۱۰ سال متناوب در سمت های حقوقی در دستگاه های دولتی و وابسته به دولت و نهاد ها و نیروهای مسلح باشند و بعد از اجرای این قانون با داشتن ۳۰ سال سابقه خدمت بازنشسته شوند بدون رعایت شرط سنی با انجام نصف مدت مقرر کارآموزی (۹ ماه)  پس از قبولی در امتحان اختبار، پروانه وکالت از طرف کانون وکلاء داده می شود.

لازم به توضیح است که این متقاضیان باید دارای تمام شرایط فوق باشند در غیر این صورت مشمول این ماده نخواهند شد (لیسانس حقوق یا گواهی سطوح عالی حوزه علمیه قم + ۵ سال مستمر یا ۱۰ سال متناوب کارشناس حقوقی مستند به احکام کارگزینی (بعد از اخذ مدرک لیسانس + بازنشستگی با ۳۰ سال خدمت واقعی).

 تبصره یک ماده ۸

به موجب تبصره یک ماده ۸ لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری کلیه کسانی که دارای لیسانس حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آنها از دروس حوزوی و دانشگاهی بوده و حداقل دو سال سابقۀ خدمت قضائی داشته باشند از انجام دوره کارآموزی معاف می باشند ولی پس از احراز شرایط و قبولی در اختبار، به آنها پروانه وکالت پایه یک از طرف کانون وکلاء داده می شود. در این ‌مورد مدت انتظار خدمت از لحاظ اخذ پروانۀ وکالت جزء خدمت محسوب نمی شود.

 

زمان ثبت نام یا پذیرش درخواست

ردیف

فصل

ماه

روز

۱

بهار

فروردین

۲۰ الی ۳۰

۲

تابستان

تیر

۲۰ الی ۳۰

۳

پاییز

مهر

۲۰ الی ۳۰

۴

زمستان

دی

۲۰ الی ۳۰

 

  پشتیبانی سایت : ۰۲۱۸۴۰۰۱۱۲۴  – فقط پاسخگویی به اشکالات ثبت نام اینترنتی  (در ساعات اداری ۸ صبح الی ۱۵)

 

سایر توضیحات:

الف- مدارک مورد نیاز جهت ارسال پستی:

 برابر با اصل مدارک از طریق دفاتر اسناد رسمی صورت پذیرد.

پرینت کلیه فرم ها و مدارک درخواستی را در برگ  A4 تهیه فرمایید.

لازم است بعد از انجام ثبت نام اینترنتی ،اسکن مدارک درخواستی و ارسال الکترونیکی آن،مدارک مورد نیاز به ترتیب ذیل « از زیر به رو » مرتب نموده و منگنه نمائید:

۱. تصویر برابر با اصل تمام صفحات شناسنامه (به ترتیب شماره صفحه به طوری که صفحه اول در زیر قرار گیرد و به همین ترتیب تا آخرین صفحه شناسنامه «از زیر به رو»)؛

۲. تصویر برابر با اصل کارت ملی «پشت و رو»؛

۳. تصویر برابر با اصل کارت پایان  خدمت و یا معافیت دائم برای آقایان (کارت جدید سیستم هوشمند یا ارائه رسید درخواست تعویض کارت از دفاتر پلیس +۱۰)؛

۴. تصویر برابر با اصل مدرک تحصیلی؛

۵.مدارک حاکی از قطع رابطه استخدامی (برای متقاضیان بند ب) و گواهی نمایندگی مجلس از کارگزینی مجلس شورای اسلامی (برای متقاضیان بند ج) و حکم بازنشستگی، گواهی حسن انجام کار و احکام سوابق حقوقی (برای متقاضیان بند دال)؛

۶. عکس پرسنلی رنگی (تمام رخ – زمینه روشن – سه در چهار) به تعداد ۱۰قطعه (عکس آقایان با کت و عکس خانم ها با حجاب کامل)؛

۷. فرم تقاضای پروانه پس از ثبت نام اینترنتی و تهیه نسخه چاپی از آن، به صورت جداگانه به ترتیب صفحات از پایین به بالا منگنه شود. (با موارد قبل منگنه نشود)؛

۸. فرم شماره ۸ ( شرح مدارک مورد نیاز ثبت نام ) که به همراه فرم تقاضای پروانه چاپ می شود را به دقت مطالعه نموده، ضمن درج علامت در مقابل موارد ذکر شده در فرم، تکمیل و با ذکر تاریخ امضاء شود؛

۹. یک سری کامل فتوکپی مصدق از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی با دو قطعه عکس (با مشخصات فوق الذکر) جداگانه منگنه شود.

 

ب- نحوه ترتیب و تنظیم مدارک:

مدارک فوق به ترتیب زیر از پایین به بالا مرتب و در پاکت پستی  A4  قرار گیرد (دقت شود از تا کردن مدارک جدا پرهیز شود):

۱. مدارک مورد نیاز موضوع بند ۲ به ترتیبی که مرتب و منگنه نموده اید؛

۲. فرم تقاضای پروانه که پس از ثبت نام اینترنتی نسخه چاپی آن را دریافت و به ترتیب صفحات از پایین به بالا مرتب و منگنه نموده اید؛

۳. فرم شماره ۸؛

۴. فتوکپی شناسنامه، کارت ملی و دو قطعه عکس (اضافه بر ۱۰ قطعه عکس قبلی) که به ترتیب بند ۵ مرتب و منگنه نموده اید.

 

ج- شیوه ارسال مدارک:

مدارک فوق را حداکثر ظرف ۴۸ ساعت صرفاً از طریق پست پیشتاز با ذکر نام و نام خانوادگی و قید عبارت «مخصوص متضایان ماده ۸ پروانه وکالت» بر روی پاکت ارسالی به نشانی: تهران، میدان آرژانتین، خیابان زاگرس، پلاک ۳، کانون وکلای دادگستری مرکز کدپستی ۱۵۱۴۹۳۴۴۱۱ طبقه سوم، واحد صدور پروانه ارسال شود.

تذکر: رسیدگی به مدارک بر اساس تاریخ وصول و تکمیل مدارک، صورت خواهد پذیرفت. بنابراین متقاضیانی که در ارسال تسریع نمایند در اولویت رسیدگی به مدارک خواهند بود.

 

د- انتخاب شهر:

– شما می توانید حد اکثر چهار شهر را در حوزه کانون مرکز پیشنهاد دهید.

– تعیین شهر محل اشتغال با هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز می باشد.

– کسانی که دارای رتبه قضایی بوده اند به مدت سه سال در آخرین محل خدمت خود حق وکالت نخواهند داشت.

 

ه – اعلام نتیجه:

پس از ثبت نام اینترنتی و ارسال مدارک و بررسی شرایط قانونی از سوی کانون، در صورتی که نقصی وجود نداشته باشد درخواست ها رسیدگی خواهد شد و نتیجه در هر مرحله صرفاً از طریق سایت کانون به آگاهی خواهد رسید.

به مراجعات حضوری و تماس های تلفنی پاسخ داده نخواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. ما سالهاست بیکار پشت آزمونیم،اما برای شاغلهایی که حد اقل ماهی ۵میلیون حقوق میگیرن پروانه صادر میکنن،آخه وقتی یک قاضی بیاد وکیل بشه دیگه کی پرونده واسه یه وکیل تازه کار میاره،این باعث رانت خواری و فساد میشه،خدایا ظهور مهدی رو برسون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا