افزایش نصاب فروش کالا و خدمات موضوع تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم

پایگاه خبری اختبار- رییس سازمان امور مالیاتی در تاریخ ۱۴۰۰/۳/۱۷ با صدور دستورالعملی نحوه تعیین مالیات مقطوع برخی صاحبان مشاغل بابت عملکرد سال ۱۳۹۹ در اجرای تبصره ماده ۱۰۰ اصلاحی قانون مالیات‌ های مستقیم مصوب را ابلاغ کرد.

با اینحال، روز ۱۸ خرداد و یک روز پس ابلاغ این مصوبه، رییس سازمان امور مالیاتی اصلاحیه‌‌ای منتشر و در آن اعلام کرد که نصاب فروش کالا و خدمات موضوع تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم، مصوبه شماره (۲) هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا افزایش یافته است.

بر این اساس، عبارت «سی برابر» مندرج در بند (۱) دستورالعمل به عبارت «چهل و پنج برابر» افزایش یافته، لذا سقف تعیین شده به عنوان حداکثر فروش کالا و خدمات مؤدیان موضوع تبصره ماده (۱۰۰) اصلاحی قانون مالیات های مستقیم در بندهای (۱)، (۲)، (۵) و (۶) دستورالعمل یادشده، از مبلغ ده میلیارد و هشتصد میلیون (۱۰.۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال به مبلغ شانزده میلیارد و دویست میلیون (۱۶.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال افزایش یافت.

متن کامل دستورالعمل تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم درباره مالیات مقطوع برخی صاحبان مشاغل در سال ۱۳۹۹ که روز ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ابلاغ شده است را اینجا بخوانید

متن کامل اصلاحیه این دستورالعمل را نیز در ادامه می‌بینید.

مخاطبان / ذینفعان: امور مالیاتی شهر و استان تهران – ادارات کل امور مالیاتی

موضوع: افزایش نصاب فروش کالا و خدمات موضوع تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحیه مصوب ۳۱/۰۴/۱۳۹۴ برای عملکرد سال ۱۳۹۹ با عنایت به مصوبه شماره (۲) هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا

پیرو دستورالعمل های شماره ۵۰۴/۱۴۰۰/۲۰۰ مورخ ۰۸/۰۲/۱۴۰۰ و ۵۱۱/۱۴۰۰/۲۰۰ مورخ ۱۷/۰۳/۱۴۰۰، با عنایت به مفاد جزء (۲) بند (الف) مصوبه شماره (۲) هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر افزایش یک و نیم برابری حکم مقرر در بند (ع) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، موارد ذیل را مقرر می دارد:

۱. عبارت “سی برابر” مندرج در بند (۱) دستورالعمل ۵۱۱/۱۴۰۰/۲۰۰ به عبارت “چهل و پنج برابر” افزایش یافته، لذا سقف تعیین شده به عنوان حداکثر فروش کالا و خدمات مؤدیان موضوع تبصره ماده (۱۰۰) اصلاحی مصوب ۳۱/۰۴/۱۳۹۴ قانون مالیات های مستقیم در بندهای (۱)، (۲)، (۵) و (۶) دستورالعمل یادشده، از مبلغ ده میلیارد و هشتصد میلیون (۱۰.۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال به مبلغ شانزده میلیارد و دویست میلیون (۱۶.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال افزایش می یابد.
٢. تعداد یکصد و پنج (۱۰۵) قطعه سکه درج شده در بندهای (۱)، (۴-۲) و (۳) دستورالعمل شماره ۵۰۴/۱۴۰۰/۲۰۰ مورخ ۰۸/۰۲/۱۴۰۰ به یکصد و پنجاه و پنج (۱۵۵) قطعه سکه افزایش می یابد.

ضمنا آن دسته از اشخاص حقیقی که در سال ۱۳۹۹ نسبت به دریافت بیش از (۱۵۵) قطعه سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدام نموده اند، مشمول مفاد دستورالعمل شماره ۵۰۴/۱۴۰۰/۲۰۰ مورخ ۰۸/۰۲/۱۴۰۰ نبوده و مکلف به تسلیم اظهارنامه مالیاتی و حسب مورد پرداخت مالیات معلق در موعد مقرر می باشند.

امیدعلی پارسا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا