دومین ویرایش مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا منتشر شد

دانلود مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا از ۱۳۹۸/۱۲/۹ تا ۱۳۹۹/۱۰/۶

پایگاه خبری اختبار- پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را تا پایان پنجاهمین جلسه این ستاد، به روز رسانی و منتشر کرد.

انتشار ویرایش دوم مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در راستای تسهیل عمومی به متن کامل مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و بازتاب شایسته تصمیمات و تلاش های مستمر و مؤثر این ستاد و تأمین حقوق مردم بر آگاهی از حقوق و تکالیف خود و نیز تقویت همسویی دستگاه ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده از سوی دولت انجام شده است.

انتشار مصوبات در پایگاه اطلاع رسانی دولت

گرد آوری و انتشار مجموعه مصوبات ستاد تا پایان جلسه پنجاهم ( از اسفند ۱۳۹۸ تا دی ۱۳۹۹) را معاونت امور دولت دفتر هیات دولت انجام داده است و که طریق پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت در اختیار عموم قرار گرفته است.

در تحلیل و تفسیر مصوبات ستاد یاد شده، تأکید بر این نکته لازم است که روح کلی مصوبات بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ستاد، پیشگیری از شیوع کرونا از طریق کاهش مواجهه حضوری مردم (فاصله گذاری اجماعی) و کنترل پیامدهای ناشی از این فاصله گذاری است.

به دلیل آنکه کاهش حضور فیزیکی افراد باعث محدودیت در انجام فعالیت های روزمره عمومی و خصوصی می شود، ستاد ملی مقابله با کرونا بر مبنای شرایط اضطراری حادث، تصمیم گیری نموده که لازمه این امر، در مواردی تعلیق یا توقف موقت اجرای برخی از احکام قانونی بوده است.

در این مجموعه، مصوباتی که تاکنون در اختیار دفتر هیات دولت قرار گرفته است، تنظیم و تدوین گردیده و در عین حال، قوانین و مقررات مرتبط با برخی از مصوبات یادشده به صورت تنقیحی در پاورقی مصوبه ذکر شده است.

دانلود ویرایش دوم مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا

تشکیل ستاد ملی مقابله با کرونا

ستاد ملی مقابله با کرونا در اواخر سال ۱۳۹۸ با توجه به سرعت شیوع و کشندگی بالای ویروس کرونا و ضرورت اتخاذ تدابیر هم افزا و هم گرای دستگاه ها برای کنترل این بیماری و پیامدهای آن، از سوی شورای عالی امنیت ملی کشور با صدور مصوبه ای تشکیل گردید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا