اگر وکالت جریان ناسالمی شود تهدیدی جدی برای نظام دادرسی است

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی معاون اول قوه قضائیه:

اگر وکالت جریان ناسالمی شود تهدیدی جدی برای نظام دادرسی است
برخی وکلا و کارشناسان این جریان ناسالم را ایجاد کرده اند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام و المسلمین رئیسی معاون اول قوه قضائیه، در بخشی از سخنان خود در سومین همایش حقوقی سازمان بسیج حقوق دانان استان قم که عصر پنج شنبه ۲۸ آذر در تالار معصومیه استانداری قم برگزار شد، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت اصلاح نظام وکالت ،گفت: قوه قضائیه با تمام توان خود در مسیر اصلاح این نظام است تا بتوانیم از وکلای دل سوز و کسانی که برای مردم مرجع و سرپناه باشند، در جامعه بهره ببریم.

وی در ادامه وجود وکلای ناسالم را تهدیدی برای نظام قضایی دانست و افزود: برخی وکلا می توانند مردم را هدایت کنند وحتی از باز شدن بسیاری از پرونده ها در مراجع قضایی جلوگیری کنند.

معاون اول قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته پژوهش و سالگرد شهادت آیت الله مفتح ابراز داشت:یکی از جلوه های حوزه و دانشگاه این است که هر دو دانش توحیدی یاد می گیرند و در مسیر قرب به خدا گام بر می دارند.

وی با بیان این که آنچه ما در حوزه می خوانیم قول پروردگار متعال است و آنچه در دانشگاه می خوانیم فعل پروردگار است، تاکید کرد:یکی ازارکان وحدت حوزه و دانشگاه این است که قول و فعل پروردگار را می خواهند .

رئیسی در پایان نیاز جامعه جهانی به آشنایی با مسائل حقوقی نظام جمهوری اسلامی را انکارناپذیر خواند و تصریح کرد:به برکت بیداری اسلامی بیساری از کشورهای اسلامی خواستار آگاهی و بهره گیری از قوانین و مسائل حقوقی کشورمان هستند.

خبرگزاری مهر نیز در بخشی از گزارش خود از این همایش به نقل از معاون اول قوه قضائیه آورده است که: اگر وکالت جریان ناسالمی شود تهدیدی جدی برای نظام دادرسی است و برخی وکلا و کارشناسان این جریان ناسلامت را ایجاد کرده‌اند و برای رفع این مشکل اصلاح نظام وکلا یکی از سیاست هایی است که به قوه قضائیه ابلاغ شده است

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: این کار با همکاری کانون وکلا در حال انجام است تا بتوانیم از وکلای دلسوز دستگاه قضایی کمک گرفته و مردم به عنوان پناهگاه به وکیلان نگاه کنند.

معاون اول قوه قضائیه عنوان کرد: سازمان بسیج در جهت سلامت کار در مجموعه حقوقدانان و وکلا می‌تواند تشکل مناسبی داشته باشد و نباید فقط به نشست‌های دوره‌ای بسنده کرد بلکه می‌توان راهکارهایی برای اصلاح مجموعه خود داشته و بسیار کارآمد بود.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا