بررسی شرایط مبهم برگزاری آزمون فراگیر ۹۲ دانشگاه پیام نور

معاون آموزشی وزارت علوم:
نظر وزارت علوم این است که پیام نور باید جلوی فراگیر را بگیرد
در پی مصاحبه رئیس دانشگاه پیام نور مبنی بر حذف دوره فراگیر در مقطع کارشناسی، مسئولان وزارت علوم تاکنون پاسخ شفافی درباره آینده این دوره و مصوبه ای در این خصوص ارائه نداده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از آنکه حسن زیاری در یک یا دو مصاحبه خود اعلام کرد که تصمیم گرفته شده دوره فراگیر دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی حذف شود، مسئولان وزارت علوم در این باره سکوت اختیار کرده اند.

اما ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش طی گفتگویی که با خبرگزاری مهر داشت، اعلام کرد دانشگاه پیام نور برای پذیرش ۹۲ فراگیر کارشناسی تاکنون درخواستی برای برگزاری کنکور نداده است، که بدین معناست آزمون فراگیر مقطع کارشناسی برگزار نمی شود.

در همین باره ظهر امروز حسین نادری منش – معاون آموزشی و ابوالفضل حسنی – مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم در حاشیه کنفرانس خبری خود درباره آخرین وضعیت حذف کنکور در دوره فراگیر در پاسخ به پرسش مهر، توضیحاتی ارائه دادند که شفاف به نظر نمی رسید.

حسنی در این باره به مهر، گفت: سال گذشته بررسی اساسنامه دانشگاه پیام نور در دستور کار قرار گرفت که با توجه به این اساسنامه نظر وزارت علوم این است که پیام نور باید جلوی فراگیر را بگیرد.

در همین باره حسین نادری منش درباره این پرسش مهر که موسسات برگزارکننده دوره های آمادگی فراگیر در مقطع کارشناسی از بی اطلاعی مردم درباره حذف فراگیر پیام نور سوءاستفاده می کنند، گفت: طی جلسه ای که با مسئولان حقوقی وزارت علوم و دانشگاه پیام نور برگزار شد و به این دلیل که وزارت علوم پلیس نیست تا پاسخگوی تخلفات موسسات مذکور باشد، به دانشگاه پیام نور این مجوز را دادیم تا شخصاً در امور موسسات متخلف دخالت کند.

این دو مسئول وزارت علوم درباره وضعیت دوره کارشناسی فراگیر پیام نور توضیحاتی بیشتری ارائه ندادند و صراحتا اعلام نکردند که تکلیف این دوره چیست و تنها به ارائه توضیحاتی که در بالا آورده شد بسنده کردند.

به گزارش مهر، به نظر می رسد هنوز هیچ تصمیم قطعی در خصوص انحلال آزمون و دوره فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی از سوی مسئولان آموزش عالی کشور اتخاذ نشده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا