تصویبنامه اولویت بندی خانواده شهدا و جانبازان مشمول دریافت خودروی داخلی

تصویبنامه شماره ۲۲۰۶۸۸ در تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ هیئت وزیران

تصویبنامه درخصوص اولویت بندی خانواده شهدا و جانبازان مشمول بند ی تبصره ۷ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور

وزارت صنعت، معدن و تجارت- بنیاد شهید و امور ایثارگران

هیات وزیران در جلسه ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ به پیشنهاد شماره ۴۰۰/۰۱/۳۵۶۵۸۸ مورخ ۱۴۰۱/۷/۲۷ بنیاد شهید و امور ایثارگران و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در اجرای بند (ی) تبصره (۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، اولویت بندی مشمولین بند مذکور را به شرح زیر تصویب کرد:

۱- جانبازان هفتاد درصد (۷۰%) و بالاتر با اولویت کسانی که از مصوبه شماره  ۲۰۴۴۰۸/ت۴۱۷۱۷هـ مورخ ۱۳۸۷/۱۱/۷ با اصلاحات بعدی استفاده نکرده اند به ترتیب تقدم تاریخ تشکیل کمیسیون پزشکی تعیین هفتاد درصد (۷۰%) جانبازی.

۲- سایر جانبازان هفتاد درصد (۷۰%) به ترتیب تقدم تاریخ تشکیل کمیسیون پزشکی تعیین هفتاد درصد (۷۰%) جانبازی.

۳- جانبازان پنجاه درصد (۵۰%) تا شصت و نه درصد (۶۹%) که از محل “قانون اصلاح قانون تحویل خودرو به جانبازان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی مصوب ۱۳۷۶/۶/۲۳ مجلس شورای اسلامی” – مصوب ۱۳۷۸- در نوبت هستند، با اولویت درصد جانبازی و تاریخ اولین کمیسیون پزشکی تعیین پنجاه درصدی (۵۰%) جانبازی.

۴- فرزندان شهید دارای محدودیتهای جسمی و حرکتی به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد و با اولویت تاریخ شهادت شهید.

۵- جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) تا چهل و نه درصد (۴۹%) دارای محدودیت های جسمی و حرکتی به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد با اولویت درصد جانبازی.

۶- همسران شهداء دارای محدودیت جسمی و حرکتی به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد با اولویت تاریخ شهادت شهید.

۷- والدین شهداء با اولویت تعداد شهید و دارای محدودیت های جسمی و حرکتی به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد و تاریخ شهادت شهید.

۸- فرزندان شهداء با اولویت و ترتیب تاریخ شهادت شهید.

۹- همسران و والدین شهداء فاقد محدویت های جسمی و حرکتی با اولویت تاریخ شهادت شهید.

تبصره ۱- جانبازان هفتاد درصدی (۷۰%) که از مزایای واگذاری خودروی داخلی بهره مند می باشند مشمول استفاده از امتیازات واردات خودرو نمی باشند.

تبصره ۲- عدم دریافت تسهیلات بانکی موضوع قانون مورد اشاره مانع دریافت خودرو توسط مشمولین نخواهد بود و مشمولین می توانند بهای کل خودرو را به صورت نقدی پرداخت نمایند.

تبصره ۳- مشمولین حق انتخاب تمامی خودروهای اعلامی را داشته اما اولویت در انتخاب نوع خودرو بر اساس اولویت مشمولین می باشد.

محمد مخبــر

معاون اول رییس‌جمهور

بند ی تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور:

وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است از طریق شرکتهای خودروسازی ایران خودرو و سایپا از محل تولید محصولات ملی خود به تعداد ده هزار خودرو نسبت به فروش خودرو به همسر، فرزندان و والدین شهداء جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر دارای محدودیت‌های جسمی و حرکتی و جانبازان پنجاه درصد(۵۰%) و بیشتر با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرطی که فاقد خودرو بوده و تاکنون هم با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران خودرو دریافت نکرده‌ باشند با تقسیط پنجساله و کارمزد چهاردرصد(۴%) از محل تسهیلات قرض‌الحسنه تبصره (۱۶) اقدام کند. جانبازان بالای هفتاد درصد (۷۰%) مشمول شرایط این بند نیستند.

گزارش عملکرد این بند توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت هر سه ماه یکبار به کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

‫۲۱ دیدگاه ها

  1. به والدین شهید که ساله ۶۲ پسرشون بسیجی شهید شده تعلق نمیگیره تا حالا هیچی امکاناتی هم استفاده نکرده باشن یعنی ندادن که استفاده کنن

  2. عرض ادب بنده جانباز ۳۰درصدم   سه تا دختر دارم خودمم مریضم ماشین برای لوکس نیست برای ضروری زندگی هست نه وام  کم سودمیدن نه کمک میکنن پس من چکار کنم کمکم کنید 
    اون بالاها زحمت خوندن به خودشونو نمیدن لطفا لطفا یک ماشین به قیمت کارخونه بدن

  3. آنقدر شعور ندارین و اینقدر بیسوادین با اولویت بندیتون که نمیدونین جانبازی ۲۵ درصد و صعب العلاجی که ۹۰ سالشه،
    کی میخواد از تسهیلات خودرو استفاده کنه؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا