تصویب‌نامه در خصوص انجام معاملات سازمان خصوصی‌سازی در چارچوب قانون برگزاری مناقصات و آیین‌نامه معاملات دولتی

تصویب‌نامه در خصوص انجام معاملات سازمان خصوصی‌سازی در چارچوب قانون برگزاری مناقصات و آیین‌نامه معاملات دولتی

مصوب جلسه ۱۳۹۵/۵/۱۷ هیآت وزیران

هیأت وزیران در جلسه ۱۷/۵/۱۳۹۵ به پیشنهاد شماره ۱۹۴۹۹۳ مورخ ۱۶/۱۰/۱۳۹۴ وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در اجرای بند (۴) ماده (۸) اساسنامه سازمان خصوصی‌سازی مـوضـوع تصـویب‌نـامه شمـاره ۲۶۰۶۲۶/ت۴۲۷۳۳هـ مـورخ ۲۶/۱۲/۱۳۸۸ تصـویب کرد:

۱ـ معاملات سازمان خصوصی‌سازی که در این تصویب‌نامه به اختصار «سازمان» نامیده می‌شود، اعم از خرید، فروش، اجاره، استجاره، پیمانکاری و اجرت کار حسب مورد درچارچوب قانون برگزاری مناقصات ـ مصوب ۱۳۸۳ـ و مقررات آن و آیین ­نامه معاملات دولتی انجام می­ شود.

تبصره ـ کمیسیون مزایده سازمان با ترکیب زیر تشکیل می­ شود و جلسات آن با حضور تمامی اعضا رسمیت می­ یابد. تصمیمات کمیسیون یادشده با رأی اکثریت اعضا معتبر است:

الف ـ رییس کل سازمان یا نماینده وی.

ب ـ معاون ذی­ ربط متقاضی برگزاری مزایده.

ج ـ ذی­ حساب و مدیر کل امور مالی.

۲ـ واگذاری سهام، اموال و بنگاه‌های دولتی و متعلق به دولت مشمول واگذاری موضوع قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی، مطابق ترتیبات قانون یادشده و مقررات آن انجام می­ شود. واگذاری سهام، اموال و بنگاه‌ها برای وصول مطالبات دولت به وکالت از خریداران، بنا به اختیارات سازمان و درچارچوب وکالت مأخوذه و مطابق مصوبات هیئت عامل سازمان صورت خواهد گرفت.

۳ـ عملیات مالی سازمان درچارچوب قانون محاسبات عمومی کشور ـ مصوب ۱۳۶۶ـ و اساسنامه سازمان و سایر مقررات مربوط انجام می‌شود.

۴ـ سازمان می‌تواند درصورت لزوم مبالغ بودجه مصوب را به پیشنهاد هیئت عامل و تصویب مجمع عمومی مربوط با رعایت ماده (۲) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ـ مصوب ۱۳۸۰ـ  و سایر قوانین و مقررات مربوط تغییر دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا