جزئیات آزمون فوق العاده مرکز وکلای قوه قضائیه ۱۴۰۱ + ویدئو

پایگاه خبری اختبار- معاون سنجش و ارزیابی مرکز وکلای قوه قضائیه به بیان جزئیات و فرایند آزمون فوق العاده وکالت ۱۴۰۱ مرکز وکلا پرداخت.

به گزارش اختبار فتاح فتاحی معاون سنجش و ارزیابی مرکز وکلای قوه قضائیه در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو جزئیاتی از آزمون فوق العاده مرکز وکلای قوه قضائیه ۱۴۰۱ که کارت آن سه شنبه گذشته (۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱) منتشر شده است بیان کرد.

فتاحی گفت:

 

ظرفیت های آزمون فوق العاده مرکز وکلای قوه قضائیه بر اساس مصوبه هیات نظارت است و معادل یک آزمون مستقل برایش ظرفیت دیده شده است. طبق آزمون های گذشته اگر کسی حد نصاب لازم برای آزمون را کسب کند، به مرحله شفاهی راه پیدا خواهند کرد.  این ظرفیت با توجه به عدم کسب حد نصاب لازم پر نخواهد شد.

شرط سنی و هزینه ثبت نام  آزمون

شرط سنی طبق آئین نامه (آیین نامه ۲۴ سال را شرط اخذ پروانه دانسته است) لذا داوطلبان می توانند با ۲۲ سال شرکت کنند و بعد از دوره کارآموزی در ۲۴ سالگی پروانه وکالت را اخذ کنند.

در این آزمون ۷۹۱۶۶ نفر شرکت کرده اند و مبلغ ثبت نام در آزمون ۳۰۰ هزار تومان است که در سال گذشته ۲۵۰ هزار تومان بوده و سعی کردیم کمترین رقم را با توجه به تورم در نظر بگیریم.

بومی گزینی در آزمون فوق العاده مرکز وکلای قوه قضائیه ۱۴۰۱

درخصوص بومی گزینی مشابه سال گذشته در هر حوزه جغرافیایی مثل حوزه تهران یا حوزه قم اولویت با کسانی است که در آن منطقه زندگی می کنند. و این موضوع در آزمون شفاهی بیشتر جلوه می کند تا در آزمون کتبی.

فهم از قانون مهم ترین اصل در طراحی سوال بوده است

فهم از قانون مهم ترین اصل در طراحی سوال بوده است و در گام بعدی استاندارد بودن سوالات اهمیت دارد. طراح سوالات برای یک درس یک نفر نیست بلکه از چندیدن نفر سوالات اخذ شده است و با مشورت چند نفر سوالات انتخاب و نهایی شده است.

تاثیر قانون تسهیل در آزمون فوق العاده مرکز وکلای قوه قضائیه ۱۴۰۱

قانون تسهیل فقط راجع به آزمون کتبی است نه تمام مراحل. طبق قانون تسهیل بعد از آزمون مرحله کتبی شروط سازمان آزمون گیرنده رعایت خواهد شد. لذا آیین نامه مرکز وکلای قوه قضائیه بعد از مرحله کتبی نیز رعایت خواهد شد.

داشتن مدرک پایان خدمت جزو شروط ثبت نام است

طبق آیین نامه مرکز وکلای قوه قضائیه داشتن مدرک کارشناسی و مدرک پایان خدمت جزو شروط ثبت نام است و باید قبل از ثبت نام این دو مورد را داشته باشند مگر در آینده با ارائه درخواست هایی و طبق مصوبه هیات وزیران شرایط تغییر کند.

انتشار کلید آزمون پس از قرنطینه پاسخ نامه ها

در خصوص آزمون ها نیز با دانشگاه آزاد قرارداد بسته ایم پاسخنامه های آزمون سراسر کشور وارد دانشگاه آزاد تهران شد و قرنطینه شد ما پاسخ نامه را منتشر خواهیم کرد.

علت تاخیر در اعلام نتایج  آزمون شفاهی کارشناسان رسمی

علت تاخیر در اعلام نتایج  آزمون شفاهی کارشناسان رسمی به علت این است که کارشناسان مولفه های بیشتری نسبت به وکالت دارند و ۵ سال سابقه باید احصا شود

چکیده ای از گفتگوی یک ساعته فتاح فتاحی با خبرگزاری دانشجو را می توانید اینجا ببینید، برای دیدن ویدئوی کامل به خبرگزاری دانشجو مراجعه کنید:

بیشتر بخوانید

منابع آزمون فوق العاده مرکز وکلای قوه قضاییه سال ۱۴۰۱

سوالات و کلید آزمون‌های مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۸ تا ۱۴۰۰

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

‫۸ دیدگاه ها

 1. بایدتاسف خوردبه حال فارغ تحصیلان حقوق وخانواده هایشان که اینگونه بازیچه دست برگزارکنندگان آزمون شدن
  منظورازطراحی این دوره سوالات فهم ازقانون بوده؟!!!!
  سخترین وغیراستانداردترین سوالات رو منطقی عنوان میکنید؟!
  به هر روشی شده میخواین قانون رفع انحصاروطرح تسهیل رو دوربزنین؟!
  چندتاسوال فقط ازآیین نامه داخلی کانون وکلا آورده بودید؟!
  چندتاازسوالاتتون دوپاسخ صحیح داشت؟!
  خواستیدچندسوال فقط از ۰ثبت اسنادبیارین؟!
  شرم برشما وبه امیدحضورتون روزی در درگاه خداوند

 2. سطح سوالات عالی بود قابل پیش بینی بود ازاد این مدلی طرح کنه البته من بعضی دروسو دیدم مثله کیفری و جزا و مدنی تو کانالا اسون متوسط سخت کسیکه خونده بود قبول بود مبارکه کسایی که قبول شدن

 3. سوالات بسیار سخت طرح شده بود.
  و اصلا زمان کافی برای پاسخگویی تعریف نشده بود. به نحوی که در دانشگاه آزاد کرج صدای همه داوطلبان درآمد.
  یعنی علنا زمان برای سه درس ثبت و فقه و اساسی اصلا کافی و وافی نبود. برعکس سایر آزمونهای استاندارد.

 4. چرا دوباره حرفا عوض شده. مگه ملت مسخره ن؟ من الان با این که سربازم نشستم خوندم بعد میگین قبل از ثبت نام باید پایان خدمت داشته باشین؟ اصلا دفترچه تون رو دیدین؟ این بند رو داره: مدرک نشان دهنده وضعیت نظام وظیفه برای آقایان (کارت پایان خدمت،گواهی معافیت دائم یا موقت) و در خصوص افرادی که در حال سپری کردن خدمت وظیفه عمومی هستند و یا در مهلت قانونی اعزام به خدمت پس از اتمام معافیت تحصیلی هستند، مدارک مثبت این وضعیت باید ارسال شود.)
  خب این یعنی چی؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا