جزئیات برگزاری آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور ۹۴

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تشریح کرد :

جزئیات برگزاری آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور ۹۴

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در مورد آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌ های اجرایی کشور در سال ۹۴ گفت: این آزمون با تعداد ۱۹۳ هزار و ۴۵۹ داوطلب در صبح روز جمعه اول خردادماه ۹۴ در ۵۸ شهرستان مختلف کشور برگزار خواهد شد.

حسین توکلی در گفت‌ وگو با ایسنا افزود: از تعداد ۱۹۳ هزار و ۴۵۹ داوطلب ثبت‌ نام‌ کننده ۷۵ هزار و ۲۴ نفر زن و ۱۱۸ هزار و ۴۳۵ نفر مرد هستند. همچنین از تعداد ۱۹۳ هزار و ۴۵۹ داوطلب ثبت‌ نام‌ کننده ۱۶ هزار و ۶۰۵ داوطلب برای شرکت در آزمون سازمان آموزش فنی و حرفه‌ ای و ۱۷۶ هزار و ۸۵۴ داوطلب برای شرکت در آزمون سایر دستگاه‌های اجرایی (۱۳ دستگاه) ثبت‌نام نمودند.

وی در مورد کارت شرکت در آزمون توضیح داد: کارت شرکت در آزمون و برگ راهنما از روز سه‌ شنبه ۲۹ اردیبهشت‌ ماه برای مشاهده و پرینت روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار داده می‌شود و کلیه داوطلبان ضرورت دارد حداکثر تا ساعت ۲۴ پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ ماه به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای یا ثبت‌نامی از کارت شرکت در آزمون پرینت تهیه کنند. اطلاعیه سازمان سنجش درباره تاریخ پرینت کارت شرکت در آزمون از روز یکشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ ماه روی سایت سازمان سنجش قرار داده می‌شود و در نشریه پیک سنجش روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ ماه نیز منتشر خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: هر داوطلب پس از دریافت پرینت کارت ضرورت دارد کلیه مندرجات آن را کنترل کند و با توجه به اطلاعات مندرج چنان چه مغایرتی در اطلاعات مشاهده نمود براساس مندرجات بند ب اطلاعیه بر حسب مورد اقدام نماید.

توکلی در ادامه در مورد حضور داوطلبان در جلسه امتحان توضیح داد: هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید پرینت کارت ورود به جلسه، اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس‌ دار را به همراه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه آزمون عمومی و اختصاصی آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور توسط سازمان سنجش و با نظارت سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی کشور برگزار می‌شود، اظهار کرد: دراین آزمون به هر داوطلب دو دفترچه شامل سوالات عمومی و سوالات اختصاصی داده می‌شود. سوالات عمومی شامل فن آوری اطلاعات، ریاضی و آمار مقدماتی، زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی، اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی، حقوق اساسی، هوش و توانمندی عمومی است و آزمون اختصاصی شامل سوالات تخصصی بر اساس دانش و مهارت تخصصی متناسب با خوشه شغلی یا مشاغل با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و نظارت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان گفت: در این آزمون به هر داوطلب یک پاسخنامه داده می‌شود و داوطلب ضرورت دارد به همه سوالات عمومی و اختصاصی پاسخ دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا