جزییات تعطیلی و اعمال محدودیت های کرونایی ۲۸ تیر تا ۴ مرداد ۱۴۰۰

پایگاه خبری اختبار- قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در اطلاعیه ای جزییات اعمال محدودیت های کرونایی مربوط به تعطیلی پیش رو استان های تهران و البرز در پایان هفته جاری و برخی موارد مربوط به سراسر کشور را اعلام کرد.

به گزارش اختبار و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، جزییات تعطیلی ها و اعمال محدودیت ها در پایان هفته جاری و تعطیلی استان های تهران و البرز اعلام شد.

 متن کامل اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا بدین شرح است:

اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در خصوص جزییات تعطیلی ها و اعمال محدودیت ها از ۲۸ تیر تا ۴ مرداد

باسمه تعالی

نظر به درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مبنی بر”تعطیلی همزمان دو استان تهران والبرز” با توجه به تعطیلات پایان هفته جاری و بررسی این پیشنهاد در نشست فوق العاده مشترک قرارگاه عملیاتی وکمیته امنیتی، اجتماعی وانتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با عنایت به موافقت رییس جمهور محترم با پیشنهاد ارایه شده، جزییات تعطیلی یکپارچه تمامی دستگاه های دولتی، بانک ها و گروه های پر خطر اصناف و مشاغل به شرح ذیل به استحضار عموم مردم در استان های تهران و البرز و سایر استان های کشور می رسد؛

۱-    اعمال محدودیت ها از ساعت ۱۸:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۲۸-۴-۱۴۰۰ شروع و تا ساعت هفت صبح  روز دوشنبه ۴ – ۵ – ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

۲-    خروج خودروهای شخصی، با پلاک استان های تهران و البرز و ورود خودروهای شخصی با پلاک های دیگرشهرها به تهران و البرزممنوع می باشد.

۳-    سفر از/ به کلیه شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی سراسرکشور، مطلقاً ممنوع است.

۴-    عوامل نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی رانندگی، به منظورجلوگیری از تردد خودروها به صورت محسوس و نامحسوس، نسبت به تشدید کنترل ها در مبادی اصلی وفرعی ورودی وخروجی به مقاصد دو استان اقدامات لازم را معمول می نمایند.

۵-    خودروهای شخصی دارای پلاک این دو استان، چنانچه برای خروج مراجعه نمودند، عودت و درصورت عدم تمکین، علاوه بر اعمال قانون، عودت می گردند.

۶-    نیروی انتظامی وفرمانداری ها درفاصله زمانی یاد شده دربند (۱)  ازصدورمجوزتردد غیراضطراری تعریف شده قبلی، مطلقاً خودداری می کنند و تمامی مجوزهای صادره قبل از این مصوبه، غیرقابل استفاده و باطل اعلام می گردد.

۷-    وزارت راه وشهر سازی؛ حداکثر همکاری های لازم را برای کنترل مسیرها و مسدود نمودن محورهای مورد درخواست نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی به عمل می آورد.

۸-    استانداران و فرمانداران سراسر کشور، به فوریت ضمن تشکیل جلسات استانی وشهرستانی ستاد مدیریت بیماری کرونا واعمال مقررات محدودیت های کرونایی، براساس رنگ بندی هر شهرستان، از صدور هرگونه مجوز برای ورود خودروهای شخصی به تهران و البرز خودداری کنند.

۹-    وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، ضمن اطلاع رسانی مستمر از وضعیت شیوع و بروز بیماری و دادن هشدارهای لازم به مردم، تلاش نماید؛ تا مردم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، ازهرگونه تجمع و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی اجتناب ورزند.

۱۰-    بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ سریعاً به کلیه بانک های عامل درسطح استان های البرز و تهران ابلاغ  می نماید؛ تا ضمن افزایش حداکثری خدمات غیر حضوری بانکی، نسبت به تعطیل نمودن تمامی شعبه های بانک ها در این دو استان، در بازه زمانی اعلامی، اقدام شود.

۱۱-    ضمن یادآوری مجدد محدودیت های اعمالی در خصوص اصناف و مشاغل بر اساس طرح جامع محدودیت ها و متناسب با رنگ بندی شهرهای مختلف کشور، و در اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با عنوان “تشدید اعمال محدودیت ها درشهرهای قرمز” تعطیلی مشاغل با نظارت اتاق اصناف به شرح ذیل، در همه شهرهای قرمز کشور در سراسر کشور، مورد تأکید قرار می گیرد؛

–    رستوران ها و قهوه خانه ها ( به استثنای فعالیت های بیرون بر)
–    تالارهای پذیرایی
–    سالن های سینما و تأتر
–    پاساژها و بازارهای سربسته
–    استخرهای سرپوشیده و باشگاه های بدن سازی
–    شهربازی ها و باغ وحش ها
–    نمایشگاه های عمومی و تخصصی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا