جزییات مراحل ارزیابی تخصصی دانشگاه ها در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری ۹۵

جزییات و نحوه شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی دانشگاه ها در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دوره دکتری ۹۵ اعلام شد

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره داوطلبان دارای حدنصاب برای شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی دانشگاه ها در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۱۳۹۵

بدین‌وسیله به اطلاع داوطلبانی که نسبت به انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۵ اقدام نموده‌اند، می‌رساند کارنامه نتیجه انتخاب رشته بر روی ‌سایت اطلاع‌رسانی این سازمان قرار دارد. لذا از کلیه داوطلبانی که در کدرشته محل‌های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم می‌باشند، دعوت می‌نماید باتوجه به نکات زیر و براساس برنامه زمانی دانشگاه مربوط، با همراه داشتن مدارک لازم در مراحل ارزیابی تخصصی و مطابق با اطلاعیه هر یک از دانشگاه هاا و مؤسسات آموزش عالی (مندرج در سایت دانشگاه) شرکت نمایند.

دریافت فایل برنامه زمانی مصاحبه دانشگاه هاا در آزمون تکمیل ظرفیت دکتری ۹۵ فرمت PDF

۱. منحصراً داوطلبانی می‌توانند نسبت به مراجعه به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای انجام ارزیابی تخصصی (آزمون کتبی، مصاحبه و …) اقدام نمایند که کدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حد نصاب نمره علمی لازم را مطابق کارنامه کسب کرده باشند.
۲. داوطلبانی که براساس کارنامه منتشره در سایت این سازمان در کدرشته محل‌های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم می‌باشند، لازم است قبل از مراجعه به دانشگاه مربوط برای اطلاع از زمان، آدرس محل و مدارک لازم ابتدا به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه ذیربط مراجعه و براساس آن در مرحله ارزیابی تخصصی دانشگاه ذیربط شرکت نمایند. در صورتی که برنامه‌زمانی مشخصی از سوی دانشگاه اعلام نگردیده باشد، داوطلبان لازم است با توجه به برنامه زمانی مندرج در ذیل این اطلاعیه به موسسه آموزش عالی ذیربط مراجعه نمایند.
۳. آن‌دسته از داوطلبانی که در مرحله ارزیابی تخصصی شرکت و در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دوره دکتری (Ph.D) نیمه­ متمرکز سال ۱۳۹۵ (اعم از دوره­ های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیر انتفاعی و یا پردیس خودگردان) قرار گیرند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری سال ۱۳۹۶ نخواهند بود.
۴. به اطلاع آن‌دسته از داوطلبان رشته امتحانی الهیات ( کد ۲۱۱۳) که علاقمند به گرایش مدرسی معارف اسلامی هستند، می‌رساند؛ از آنجاکه شرط ورود داوطلبان متقاضی در کدرشته امتحانی مذکور به دانشگاه، علاوه بر کسب نمره علمی لازم توسط دانشگاه مربوط، احراز شرایط عمومی رشته مدرسی معارف اسلامی و نتیجه مصاحبه‌ای که توسط معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هاا انجام خواهد شد، می‌باشد، لذا این‌دسته از داوطلبان لازم است علاوه بر دارا بودن شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور (دفترچه شماره ۱)، برای طی مراحل پذیرش، یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه به سایت معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان (به نشانی www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت‌نام در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت مذکور باشند. بدیهی است عدم ثبت‌نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌گردد. در پایان لازم به ذکر است که درصورت قبولی (مشروط) فرد در دانشگاه، چنانچه نتیجه بررسی صلاحیت داوطلب از سوی معاونت فوق‌الذکر به صورت منفی اعلام گردد، قبولی مشروط وی در دانشگاه مربوط لغو خواهد شد.
۵. کلیه داوطلبانی که انتخاب رشته نموده‌اند، وضعیت علمی آنها در کارنامه در هریک از کدرشته‌محل‌های انتخابی منعکس گردیده است، چنانچه داوطلبان درخصوص کارنامه نتایج انتخاب رشته سؤالاتی داشته باشند، لازم است حداکثر تا تاریخ ۹۵/۹/۳۰ منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان تقاضای خود را ارسال نمایند. به تقاضاهایی که به نحو دیگری و یا بعد از تاریخ فوق ارسال گردد، پاسخ داده نخواهد شد.
۶.نظر به اینکه پذیرش نهایی براساس نمره مرحله ارزیابی تخصصی و نتیجه بررسی صلاحیت های عمومی صورت می‌گیرد، لذا آن دسته از داوطلبانی که بر اساس حدنصاب تعیین شده دانشگاه ها و مؤسسات به آن دانشگاه ها مراجعه نموده و پس از مرحله ارزیابی تخصصی، واجد شرایط هر یک از دانشگاه ها و مؤسسات قرار می‌گیرند، به عنوان پذیرفته شده مشروط تلقی می‌شوند و لذا لازم است از تاریخ ۹۵/۱۰/۲۶ لغایت ۹۵/۱۱/۹ برای انجام بررسی صلاحیت های عمومی، نسبت به واریز مبلغ ۲۹۰.۰۰۰ (دویست و نود هزار) ریال از طریق پرداخت الکترونیک در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان عمل نموده و سپس نسبت به تکمیل فرم مشخصات بررسی صلاحیت‌های عمومی مندرج در آن پایگاه اطلاع رسانی اقدام و آن را از طریق سیستم اینترنتی به سازمان ارسال و کد پیگیری مربوط را دریافت نمایند. بدیهی است داوطلبانی که در این خصوص اقدام نکنند، از مراحل گزینش نهایی حذف و امکان پذیرش در آزمون دکتری سال ۱۳۹۶ را نخواهند داشت.
تبصره: داوطلبانی که در اردیبهشت تا مردادماه سال ۱۳۹۵ فرم مربوط به صلاحیت‌های عمومی را تکمیل و ارسال نموده‌اند نیازی به تکمیل و ارسال مجدد آن نمی‌باشد.
۷. رشته‌های تحصیلی مندرج در جدول ذیل مربوط به دانشگاه جامع امام حسین (ع) مختص شاغلین نیروهای مسلح می‌باشد. لذا داوطلبان دارای حدنصاب نمره علمی، چنانچه شاغل نیروهای مسلح نمی‌باشند، نمی‌بایست برای انجام مراحل ارزیابی تخصصی مراجعه نمایند.
کد رشته امتحانی
کدرشته محل
نام رشته امتحانی
گرایش
۲۱۰۶
۱۳۷۲
علوم سیاسی 
مطالعات منطقه ای .  خاورمیانه
۲۱۰۷
۱۴۶۵
مدیریت 
مدیریت صنعتی . مدیریت سیستم ها                                     
۲۲۰۹
۲۹۸۳
فیزیک
فیزیک – گرایش اتمی مولکولی
۲۳۰۹
۳۹۳۱
مهندسی صنایع 
مهندسی صنایع
۸. با توجه به اعلام دانشگاه صنعتی سهند تبریز ظرفیت پذیرش کدرشته محل ۳۶۶۲ مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی زمینه مکانیک جامدات از کدرشته امتحانی ۲۳۰۴ در مرحله تکمیل ظرفیت این آزمون حذف شده و پذیرش در آن رشته صورت نخواهد پذیرفت.
۹. اعلام نتیجه نهایی توسط دانشگاه هاا و مؤسسات آموزش عالی صورت خواهد گرفت و از طریق این سازمان نخواهد بود.
 
مدارک لازم که داوطلبان دارای حدنصاب می‌بایست همراه خود داشته باشند:
۱. اصل مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات.
تبصره . داوطلبانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی‌ارشد و یا دکتری حرفه‌ای بوده و حداکثر تا تاریخ ۹۵/۱۱/۳۰ فارغ‌التحصیل می‌شوند (اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه ۲۳ دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور و یا فرم مندرج در صفحه ۹۱ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی).
۲. اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات.
تبصره ۱. آن‌دسته از داوطلبانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می‌بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.
تبصره ۲ . کسانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک‌ مندرج در بندهای ۱ و ۲ فوق نمی‌باشند، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.
۳. اصل شناسنامه و یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی این سازمان.
۴. اصل گواهی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی «رسمی. قطعی» و یا «رسمی. آزمایشی» تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن‌دسته از افرادی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده‌اند.
۵. کلیه مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی.
 
 
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام 
    توی این فایل نوشته که باید برای دانشگاه امام صادق تو امتحان کتبی شرکت کنیم ولی نگفته باید چه دروسی رو بخونیم حتی ننوشته امتحان شفاهی هست یا کتبی
    تو سایت دانشگاه امام صادق هم چیزی ننوشته 
    لطفا بنده رو راهنمایی کنید چیکار کنم
    چیزی به امتحان نمونده من نه منبع دارم نه میدونم سبک سوالات به چه شکل هست 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا