جزییات و شرایط ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۱

پایگاه خبری اختبار- اطلاعیه شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دوره‌های فراگیر دانشگاه آزاد اسلامی سال ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش اختبار، ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دوره‌های فراگیر دانشگاه آزاد اسلامی سال ۱۴۰۱ (نوبت اول) از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور از روز دوشنبه ۲۳ اسفندماه آغاز و در روز شنبه ۲۸ اسفندماه پایان می‌پذیرد.

هزینه ثبت‌نام ۱۳۲ هزار تومان است و آزمون روز ۲۴ تیرماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

اطلاعیه شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دوره های فراگیر دانشگاه آزاد اسلامی سال ۱۴۰۱ (نوبت اول)

به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دوره های فراگیر دانشگاه آزاد اسلامی سال ۱۴۰۱ (نوبت اول) می‌رساند که ثبت‌نام برای شرکت در آزمون مذکور از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان از روز دو شنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ آغاز و در روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۸ پایان می‌پذیرد. لذا متقاضیان ثبت‌نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل هستند، می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت نمایند.

شرایط ثبت‌نام:

هر متقاضی براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون می‌تواند در یک کدرشته‌ امتحانی ثبت‌نام‌ و در آزمون مربوط شرکت‌ نماید.

متقاضیان لازم است که ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌نام را مطالعه نموده و در صورت واجد شرایط بودن شخصاً به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org  مراجعه و نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری ثبت‌نام در آزمون به شرح ذیل، اقدام کنند و سپس مراحل بعدی را به انجام برسانند. دفترچه راهنمای ثبت نام همزمان با شروع ثبت نام در روز دو شنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ در درگاه اطلاع رسانی این سازمان در دسترس خواهد بود.

مراحلی که متقاضی باید برای ثبت نام اقدام کند:

۱- مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان برای تهیه کارت اعتباری ثبت‌نام (سریال ۱۲ رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام.
۲- تهیه فایل عکس اسکن شده متقاضی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام.
۳- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام.
۴- خرید کارت اعتباری ثبت‌نام به مبلغ ۱.۳۲۰.۰۰۰ ریال (یک میلیون و سیصدوبیست هزار) ریال از سامانه خرید کارت اعتباری در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان. لازم به توضیح است هزینه ثبت‌نام به حساب مشخص شده در دانشگاه آزاد اسلامی واریز خواهد شد.
۵-پرداخت هزینه خدمات ارسال پیام کوتاه به متقاضیان به مبلغ ۱۲.۰۰۰ (دوازده هزار) ریال .

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:

به متقاضیان توصیه می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس براساس فرم پیش نویس با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون، مطابق ضوابط با وی رفتار خواهد شد.

زمان توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون:

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته دوره های فراگیر دانشگاه آزاد اسلامی سال ۱۴۰۱ (نوبت اول) در روز جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ برگزار خواهد شد. متقاضیان لازم است که از روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون متقاضیان بر اساس استان و شهرستان انتخابی مندرج در بند ۲۸ تقاضانامه تعیین می‌گردد. لذا مقتضی است متقاضیان با مراجعه به جدول شماره ۶ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

نـکات و توصیه‌های‌ مـهم‌:

۱) با توجه به تأثیر ۲۰ درصدی معدل دوره‌ کارشناسی، اکیداً توصیه می‌گردد که متقاضیان، معدل دوره کارشناسی خود را با توجه به توضیحات مندرج در دفترچه با دقت درج نمایند. شایان ذکر است که معدل کارشناسی تراز شده و میانگین وزنی آنها تأثیر بیست درصدی در نمره کل متقاضیان خواهد داشت. ضمناً متقاضیانی که در زمان دریافت کارت شرکت در آزمون (۱۴۰۱/۰۴/۲۱ لغایت ۱۴۰۱/۰۴/۲۳) در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل می شوند، می بایست در مرحله پرینت کارت با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات کارت، نسبت به اصلاح و درج معدل کارشناسی خود اقدام نمایند.
۲) متقاضیان پس از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده ۶ رقمی و کدپیگیری ۱۶ رقمی یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.
۳) در انتخاب کدرشته‌ امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت نمایید؛ پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی در این خصوص، به درخواست‌های متقاضیان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۴) با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس متقاضیان (این موضوع برای متقاضیانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می شود رخ داده است) تاکید می‌گردد علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس متقاضی دیگری بجای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهدشد.
۵) هرگونه‌ تغییری‌ از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان،‌ نشریه پیک‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌) و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های جمعی ‌اعلام ‌خواهد شد.

نحوه ارسال درخواست و یا ارتباط غیرحضوری با سازمان سنجش آموزش کشور

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سئوال می‌توانند به سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس https://request.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را ثبت نمایند. به مواردی که از طریق دیگری واصل شود به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد. ضمناً متقاضیان درصورت لزوم می‌توانند سئوال یا سئوالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱ نیز در میان بگذارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۵ دیدگاه ها

 1. باسلام‌تو‌سایت‌ثبت‌نام‌ارشد‌فراگیر‌دانشگاه‌ازاد‌دربند‌۲۹خطا‌میده‌میگه‌در‌وارد‌کردن‌آدرس‌ازحروف‌فارسی‌و‌عدد‌استفاده‌نمایید‌چیکارمیشه‌کرد‌ممنونم

 2. با سلام و خدا قوت آزمون ارشد فراگیر پیام نور و ارشد فراگیر آزاد همزمان است آیا امکان تغییر زمان آزمون هست؟ چون پیام نور رو ثبت نام کردم و میخوام آزاد ثبت نام کنم با بشکر

 3. سلام فراگیر دانشگاه آزاد هم مثل دانشگاه فراگیر پیام نور بدون کلاس هست و خودخوان می باشد ؟ یا خیر ممنون میشم کمک کنید

 4. کنکور رشته های پزشکی برداشته شود
  مگه شعار دانشگاه آزاد نمیگه رویاتو آزاد انتخاب کن مطمئن باشید که دانشجویی که علاقه داره میاد ۷ سال پزشکی بخونه و این همه پول خرج کنه وگرنه کسی علاقه نداشته باشه، نمیاد خودش رو اسیر ۱۴ ترم کنه
  اگه قرار باشه رویامو تو دانشگاه آزاد با رشته های محدود انتخاب کنم علوم انسانی ها رو میرم پیام نور و مهندسی ها رو علمی کاربردی و حداقلش اینه هم شهریه اش کمتره و هم تو شهره تازه تو کلان شهر ها دسترسی به مترو و اتوبوس هم هست، دیگه چرا بیام آزاد تو حاشیه شهر و با هزینه زیاد رشته هایی که تو علمی کاربردی و پیام نور با تنوع بیشتر هست بخونم
  تازه مدرک عملی کاربردی رو استرالیا و آلمان بخاطر اینکه سیستم دانشگاه‌ شون مهارتی و فنی هست خییلی قبول دارن
  پس برادر من کنکور پزشکی رو بردار
  برای دولتی شرط معدل بشه برای آزاد هم حذف
  یا علی

 5. کنکور رشته های پزشکی برداشته شود
  مگه شعار دانشگاه آزاد نمیگه رویارویی آزاد انتخاب کن
  مطمئن باشید که علاقه داره میاد ۷ سال پزشکی بخونه و این همه پول خرج کنه وگرنه کسی علاقه نداشته باشه، نمیاد خودش رو اسیر ۱۴ ترم کنه
  یا علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا