جزییات تکمیل پرونده و معرفی وکیل‌سرپرست پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت ۹۶ کانون وکلای مرکز

جزییات تکمیل پرونده و معرفی وکیل‌سرپرست پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت ۹۶ کانون وکلای مرکز

پایگاه خبری اختبار- راهنمای تکمیل پرونده و معرفی وکیل سرپرست قبول‌شدگان آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۶ کانون وکلای دادگستری مرکز در پایگاه اطلاع رسانی کانون وکلای دادگستری مرکز منتشر شد.

متن منتشر شده بدین شرح است:

به آگاهی قبول‌شدگان آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۶ کانون وکلای دادگستری مرکز می رساند که جهت صدور پروانه کارآموزی رعایت نکات و موارد زیر الزامی است.

اول) تکمیل پرونده:

ضرورت دارد پرونده قبول‌شدگان جهت صدور پروانه با توجه به ضوابط و مقررات قانونی تکمیل باشد لذا قبول‌شدگانی که مدارک ناقص ارائه کرده‌اند مکلفند بلافاصله نسبت به رفع نقص آن اقدام نمایند. در غیر این‌صورت برای این دسته از افراد پروانه کارآموزی صادر نخواهد شد و عواقب ناشی از عدم صدور پروانه کارآموزی متوجه خودشان خواهد بود. بدیهی است در صورت عدم تکمیل پرونده در مهلت مقرر، کانون وکلاء بر اساس ضوابط و مقررات اقدام خواهد نمود.

«تکمیل پرونده عبارت از ارائه تصویر مصدق مدارک اولیه ثبت نام مثل شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت یا معافیت دائم، مدرک تحصیلی، ارائه پاسخ استعلامات (پزشکی قانونی،تشخیص هویت ودانشگاه) ارائه فرم وکیل سرپرست وقطع رابطه استخدامی در خصوص شاغلین دولتی»

دوم) تکمیل فرم معرفی وکیل سرپرست:

۱) دریافت فرم شماره ۱۴ (معرفی وکیل سرپرست)- به صورت کامل و خوانا- از سایت کانون مرکز

۲) تعیین و اخذ موافقت وکیل سرپرست -الزاماً در محل کارآموزی- لازم به ذکر است که لیست اسامی وکلای واجد شرایط، در سایت کانون مرکز در دسترس می‌باشد و محدودیتی برای چاپ پرینت فرم وکیل سرپرست در سایت کانون ندارد لیکن کسب موافقت یک وکیل سرپرست و ارائه آن به کانون الزامی می‌باشد و از ارسال بیش از یک فرم خوداری شود.

الف) سابقه مورد نیاز اشتغال به وکالت وکلای سرپرست به شرح زیر است:

۱) شهر تهران: حداقل هشت سال،

۲) مراکز استان های تحت پوشش کانون مرکز: حداقل پنج سال،

۳) سایر شهرهای تحت پوشش کانون مرکز: حداقل چهار سال.

ب) تحویل فرم به دفتر صدور پروانه واقع در اتاق ۴۴ طبقه سوم حداکثر تا پانزدهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷.

توجه: تحویل فرم معرفی وکیل سرپرست هم از طریق مراجعه حضوری به دفتر صدور پروانه و هم از طریق ارسال با پست پیشتاز به نشانی: تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان زاگرس، پلاک ۳، ساختمان کانون وکلای دادگستری مرکز، طبقه سوم، اتاق ۴۴، واحد صدور پروانه، قید عبارت «فرم وکیل سرپرست» امکان‌پذیر می‌باشد.

 – نکات مهم:

۱) قبول‌شدگانی که به دلیل اشتغال به تحصیل در مقطع دکتری (صرفاً تحصیل در گرایش های رشته حقوق )، تقاضای انتقال موقت به محل تحصیل خود را دارند، ضرورت دارد با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در نیمسال دوم ۹۷-۹۶ از دانشگاه محل تحصیل خود با عنوان کانون وکلای دادگستری مرکز، فرم درخواست شماره ۱۵ (درخواست انتقال موقت محل اشتغال به کارآموزی به دلیل اشتغال به تحصیل) -مندرج در سایت کانون- را تکمیل و به دفتر صدور پروانه تحویل یا به نحوی که در فوق ذکر شده است ارسال نمائید . این دسته از قبول شده ها پس از موافقت کانون با انتقال موقت به محل تحصیل، مکلفند وکیل سرپرست خود را از محل اشتغال به تحصیل معرفی نمایند. لازم به ذکر است  تمدید اشتغال به کارآموزی در محل تحصیل منوط به ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و درخواست مجدد می باشد.

تذکر: دریافت تقاضای انتقال موقت به محل تحصیل در حوزه سایر کانون‌ها بعد از صدور پروانه کارآموزی امکان‌پذیر می‌باشد.

۲) بانوان قبول‌شده در استان‌های تحت پوشش کانون مرکز (به استثناء استان تهران) که تمایل به طی دوره کارآموزی در مرکز استان محل قبولی را دارند، می توانند فرم شماره ۱۶ (درخواست انتقال محل اشتغال به کارآموزی خانم‌ها به مرکز استان)- را تکمیل و به دفتر صدور پروانه تحویل دهند. این دسته از قبول شدگان می‌بایست وکیل سرپرست خود را از مرکز استان محل قبولی معرفی نمایند.

۳) بررسی درخواست انتقال طی دوره کارآموزی در حوزه سایر کانون‌ها (ازجمله درخواست انتقال به دلیل اشتغال به تحصیل در مقطع دکتری) بعد از صدور پروانه کارآموزی امکان‌پذیر می‌باشد.

– تذکر: هزینه مربوط به انتقال دوره کارآموزی، مبلغ ۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال می‌باشد.

سوم) صدور پروانه:

پروانه کارآموزی از نیمه دوم خرداد ماه به ترتیب تکمیل بودن پرونده قبول شدگان صادر خواهد شد و چنانچه پرونده طبق ضوابط و مقررات آماده صدور شد به قبول شده جهت شرکت در کلاسهای توجیهی و انجام سایر مراحل اداری از طریق سایت کانون اطلاع داده خواهد شد لذا خواهشمند است از مراجعه حضوری و تلفنی جهت صدور پروانه کارآموزی خودداری نمایید. 

جهت اطلاع از وصول پاسخ استعلامات اینجا را کلیک کنید.

جهت اطلاع از نتیجه انتخاب شهر (سهمیه عادی) اینجا را کلیک کنید.

نتیجه انتخاب شهر سهمیه ایثارگری، بعد از وصول تائیدیه مدرک ایثارگری توسط سازمان‌های مربوطه اعلام خواهد شد.  

دریافت فایل فرم شماره ۱۵

(انتقال موقت به جهت اشتغال به تحصیل در مقطع دکتری)

دریافت فایل فرم شماره ۱۶

(طی دوره کارآموزی خانم ها در مرکز استان محل قبولی)

معرفی وکیل سرپرست  فرم شماره ۱۴

راهنمای برنامه انتخاب وکیل سرپرست

۱- جهت ورود به برنامه (امکان ورود به برنامه از صبح روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۷/۰۱/۲۸):  

۱-۱) در کادر کد ملی شماره کد ملی خود را به صورت کامل به همراه صفر قبل از عدد وارد کنید.

۱-۲) در کادر شماره شناسنامه ، در صورتی که با کد ملی شما برابر است بدون صفر قبل از عدد وارد کنید.

۱-۳) با زدن دکمه ورود، پنجره‌ای باز می شود که باید کد ۶ رقمی امنیتی (که به شماره تلفن همراه اعلامی شما به هنگام ثبت نام، ارسال می شود) را وارد نمایید و تائید کنید تا پس از احراز هویت، اجازه ورود به برنامه به شما داده شود.

۲- پس از وارد شدن، بر روی دکمه «انتخاب وکیل سرپرست» در پایین صفحه کلیک نمایید تا صفحه «جستجو و انتخاب وکیل سرپرست» باز شود.

۳- با زدن بر روی دکمه «جستجو» (بدون پر کردن فیلدهای جستجو) لیست کلیه وکلای حائز شرایط برای شما نمایش داده می شود که می‌توانید از فیلدهای جستجو نیز کمک بگیرید.

۴- از لیست جستجوی وکیل سرپرست، با کلیک بر روی «دکمه انتخاب» در ردیف  وکیل سرپرست مورد نظر خود، آن را انتخاب نموده تا به لیست وکلای سرپرست منتخب شما افزوده شود. 

۵- پس از انتخاب وکیل سرپرست‌های مورد نظر، می‌توانید صفحه «جستجو و انتخاب وکیل سرپرست» را ببندید و در صفحه اصلی، لیست وکلای انتخابی خود را مشاهده نمایید.

۶- در جلوی هر ردیف با کلیک بر روی «دکمه چاپ» از فرم شماره ۱۴ (انتخاب وکیل سرپرست) پرینت تهیه نمایید.

توجه مهم: حتما برای چاپ فرم، ابتدا بر روی دکمه Print در گوشه بالا سمت چپ کلیک نمایید و فایل pdf آن را ذخیره نموده و سپس از آن فایل پرینت تهیه کنید تا فرم دچار بهم ریختگی نشود.

۷- در این فرم قسمتی که مربوط به خود شما است را تکمیل و امضا نمایید و قسمتی که مربوط به وکیل سرپرست می‌باشد را به نظر ایشان رسانده تا در صورت موافقت، تکمیل و امضا نمایند.

۸- پس امضا شدن فرم، حداکثر تا پانزدهم اردیبهشت، آن را به واحد صدور پروانه تسلیم نموده و یا از طریق پست پیشتاز آن را برای واحد صدور پروانه کانون وکلای مرکز به نشانی: تهران – میدان آرژانتین – ابتدای خیابان زاگرس – پلاک ۳ – ساختمان کانون وکلای دادگستری مرکز – طبقه سوم – اتاق ۴۴- واحد صدور پروانه با قید عبارت «فرم معرفی وکیل سرپرست» ارسال نمایید.

لطفا در صورت امکان از تا نمودن فرم خودداری نمایید.

جهت ورود به برنامه و دریافت نسخه چاپی فرم ۱۴ ،  اینجا کلیک نمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۱۳ دیدگاه ها

  1. دوستان عزیز فرزندان کادر و سرباز فردا و‌شنبه و یکشنبه در کانون فارس تجمع میکنیم و‌ب سازمان امور ایثارگران هم گفتیم و آنها هم حمایت بی قید و شرط خود را اعلام کردند و گفتند ک هیچ مرجعی حق ندارد چنین عمل خلاف شرع و قانون انجام دهد چ برسد ب مرجع مجری قانون پس منتظر حضور سایر دوستان و جنبشی قوی در سایر کانون ها هستیم .

    1. دوستان کانون فارس میخاد فردا کمیسیون بگیره واسه سهمیه دار ها و احتمالا قضیه رد کردن خیلی جدی هستش چون گفتن هرکه قبول شه تلفنی بش میگیم وددیگه تو سایت نمیزنیم…اگر رد کردن در همین سایت پیگیر باشیم

  2. لطفاً از خواب بیدار بشین کانونا باسیاست دارن حذف مکنن وگرنه چه دلیلی داره هر دفعه میگن میخایم استعلام کنیم کانونا یکی یکی دارن رزمندگان حذف مکنن .

  3. در حالی که کانون مرکز به قانون تمکین کرده و مراحل جذب کاراموزان را انجام میدهد تعدادی از کانونها منجمله کانون بوشهر بدون توجه به اینکه مرجع تشخیص استحقاق سهمیه رزمندگان را قانون معین نموده و مکلف به تمکین میباشند به بهانه استقلال کارآموزان سهمیه را در بلاتکلیفی نگه داشته اند.

  4. من باید از بندرعباس وکیل سرپرست معرفی کنم آیا کسی وکیلی میشناسه که دفترش در بندرعباس باشه ولی در تهران هم زیاد کارکنه؟ ممنون میشم معرفی کنید.

  5. ترخدا جواب بدین، ، الان تو لیست نتجیه انتخاب شهر قبولی ها نگاه کردم ، دیدم۶۴ نفر ثبت نام نکردن ایا کانون موظفه بجای کسانی که ثبت نام نکردن بچه های دیگه رو جایگزین کنه؟

  6. سلام وقت بخیر من متاسفانه بدون شناخت فقط به جهت نزدیکی به شهر تهران سومین انتخابم رو شهر افتاب زدم و الان اونجا پذیرفته شدم ولی هرچی سرچ میکنم چیزی به عنوان شهر وجود نداره سوالم این هست که من کاراموزیم کجا خواهد بود و وکیل سرپرستم رو ایا میتونم از تهران انتخاب کنم گویا شهر افتاب اصلا دادگستری نداره.ممنون میشم پاسخ بدید تا از سردرگمی در بیام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا