زمان برگزاری آزمون‌های تولیمو در سال ۱۴۰۱

پایگاه خبری اختبار- سازمان سنجش در اطلاعیه ای زمان برگزاری دوره ­های ۱۷۹ الی ۱۸۹ آزمون‌ تولیمو در سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

به گزارش اختبار تاریخ‌ و نحوه‌ برگزاری آزمون (الکترونیکی) زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو (Tolimo) دوره‌های ۱۷۹ الی ۱۸۹ در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ به شرح جدول زیر است.

آزمون زبان انگلیسی تولیمو چیست ؟

اطلاعیه تاریخ‌ و نحوه‌ برگزاری آزمون (الکترونیکی) زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو (Tolimo) دوره‌های ۱۷۹ الی ۱۸۹

بدین‌ وسیله به اطلاع متقاضیان شرکت در آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو می‌رساند، دوره ­های ۱۷۹ الی ۱۸۹ آزمون فوق، به روش الکترونیکی، مطابق جدول ذیل برگزار خواهد شد. آن­ دسته از افرادی که متقاضی شرکت در آزمون هستند، می­توانند در زمان مقرر که از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اعلام می­گردد، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

جدول زمانبندی برگزاری آزمون تولیمو در سال ۱۴۰۱

ماه شماره دوره روزهای سه شنبه
فروردین ۱۷۹ ۱۴۰۱/۰۱/۲۳
اردیبهشت ۱۸۰ ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
۱۸۱ ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
خرداد ۱۸۲ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
۱۸۳ ۱۴۰۱/۰۳/۲۴
تیر ۱۸۴ ۱۴۰۱/۰۴/۱۴
۱۸۵ ۱۴۰۱/۰۴/۲۸
مرداد ۱۸۶ ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
۱۸۷ ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
شهریور ۱۸۸ ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
۱۸۹ ۱۴۰۱/۰۶/۲۲

یادآوری ۱: متقاضیان لازم است منحصراً به مرکزی که در زمان ثبت‌نام آن را انتخاب نموده‌اند، مراجعه نمایند و در سایر مراکز از آنها آزمون به­ عمل نخواهد آمد. (اسامی مراکز در سامانه ثبت نام اعلام شده است)

یادآوری ۲: متقاضیان برای شرکت در جلسه آزمون می­بایست ساعت: ۷:۳۰ صبح روز آزمون، به مرکز برگزاری که در زمان ثبت­ نام انتخاب نموده­ اند مراجعه نمایند. شروع فرآیند آزمون در ساعت ۸:۰۰ صبح روز برگزاری خواهد بود و متقاضیان می­بایست نیم ساعت قبل از شروع فرآیند آزمون در محل حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند. عدم حضور به­ موقع تا فرآیند آزمون و تأخیر بیش از ۱۵ دقیقه منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.

الف – شرایط و مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون:

از آنجائیکه آزمون به ­صورت الکترونیکی و از طریق رایانه برگزار می­گردد، برای متقاضیان کارت ورود به جلسه آزمون پیش­ بینی نشده­ است و نیازی به ارائه کارت شرکت در جلسه آزمون در این روش نمی‌باشد. متقاضیان می­بایست با کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس­دار جدید یا گذرنامه) به حوزه امتحانی ذیربط مراجعه نمایند.

 آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo)، شامل دو مرحله تستی و تشریحی است، که متقاضیان باید توسط رایانه (کامپیوتر)، پاسخ سؤالات تستی و همچنین متن مربوط به پاسخ سؤال تشریحی را، تایپ و ثبت نمایند.

ب – بخشها، تعداد سؤالات و مدت زمان پاسخگویی به آنها:

بخشهای تستی:

شامل ۱۰۵ سؤال می‌باشد، و متقاضیان باید جمعاً در مدت ۸۰ دقیقه به سؤالات پاسخ دهند.

بخش اول: ساختار و بیان نوشتاری (Structure and Written Expression)

تعداد سؤالات ۳۵ سوال (۱۵ سؤال تکمیل جمله و ۲۰ سؤال شناسایی خطا)، مدت پاسخگویی ۲۲ دقیقه

بخش دوم: درک مطلب شفاهی – شنیداری (Listening Comprehension)

تعداد سؤالات ۳۵ سوال (قسمت A (۲۰ گفتگوی کوتاه): ۲۰ سؤال؛ قسمت B (۲ گفتگوی طولانی): ۸ سؤال؛ قسمت C (۳ سخنرانی): ۷ سؤال)، مدت پاسخگویی ۱۸ دقیقه.

سؤالات بخش شنیداری(درک مطلب شفاهی) به­ صورت مستقل برای هر متقاضی از طریق هدست پخش خواهد شدو متقاضیان باید با توجه به متن سؤال که از هدست پخش می‌شود، نسبت به انتخاب یکی از چهار گزینه‌ای که در رابطه با سؤال مربوط به این بخش (درک مطلب شفاهی) است، اقدام نمایند.

متقاضیان باید توجه داشته باشند، متن سؤالات شنیداری فقط یک‌بار پخش می‌شود و قابل تکرار نیست، لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را برای شنیدن صوت منتشره به کار ببندند، تا ضرری متوجه آنان نشود.

بخش سوم: خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension)

تعداد سؤالات ۳۵ سوال، مدت پاسخگویی ۴۰ دقیقه

بخش تشریحی: نوشتاری (Writing)

شامل یک سؤال می­باشد که متقاضیان باید در مدت ۳۰ دقیقه از طریق رایانه (کامپیوتر) به سؤال مربوط پاسخ دهند. متقاضیان در این قسمت می‌بایست از مهارت تایپ جملات با کیبورد برخوردار باشند.

ج– یادآوری های مهم:

۱- همراه داشتن ماسک ساده سه لایه (بدون فیلتر) برای متقاضیان الزامی است. مراکز آزمون موظف هستند از ورود متقاضیان به سالن آزمون، بدون ماسک خودداری نماید.

۲- متقاضیان می­بایست کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس­دار جدید یا گذرنامه) همراه داشته باشند.

۳– متقاضیان باید از آوردن هرگونه وسایل اضافی شامل: نوشت افزار (خودکار، خودنویس، اتود، روانویس، کاغذ یاداشت و …)، کیف یا ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه و … اکیداً خودداری نمایند. ممکن است محلی برای نگهداری این وسایل در حوزه‌های امتحانی پیش‌بینی نشده باشد، لذا حوزه‌های امتحانی مسئولیتی در قبال نگهداری از این وسایل ندارند.

۴- صحبت کردن با سایر متقاضیان یا رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل لوازم‌التحریر، نت (یادداشت)، … در جلسه امتحان به عنوان تقلب و تخلف محسوب می‌شود و با متقاضی متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری رفتار خواهد شد.

۵- همراه داشتن هرگونه وسایل غیرمجاز شامل دستگاه­های ارتباط الکترونیکی، تلفن همراه ولو بصورت خاموش، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند، هندزفری و یا ماشین حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری، موجب محرومیت از گزینش در آزمون می­شود.

۶- در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری آزمون، لازم است متقاضیان، حداکثر تا یک روز بعد از آزمون، از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی به نشانی: Request.sanjesh.org با این سازمان مکاتبه و درخواست خود را ثبت نمایند. درخواست­های واصله بعد از مهلت مقرر، قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود. لازم است از مراجعه حضوری به سازمان، خودداری گردد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا