سامانه امید؛ طرح محدودیت هوشمند کرونا

پایگاه خبری اختبار- منصوری استاندار تهران از اجرایی شدن سامانه امید با هدف محدودیت تردد افراد بدون کارت واکسن و یا دارای تست pcr مثبت در تهران ظرف یک هفته تا ده روز آینده خبر داد.

به گزارش اختبار با راه اندازی این سامانه از تردد افراد بدون کارت واکسن یا مبتلا به کرونا جلوگیری می‌شود و افراد مبتلا در صورت سرپیچی در سفر‌های درون شهری و برون شهری جریمه خواهند شد.

هوشمند سازی کنترل ویروس کرونا

سامانه امید در راستای هوشمند سازی کنترل ویروس کرونا با همکاری وزارت کشور و وزارت بهداشت برنامه ریزی شده است که در صورت اجرایی شدن آن محدودیت هایی برای افراد واکسینه نشده و مبتلا به کرونا اعمال خواهد شد.

 طبق گفته های منصوری، استاندار تهران سامانه امید که قرار بود از امروز (۱۵ آذر) در تهران اجرایی شود، فقط در چند دستگاه اجرا شد و ظرف یک هفته تا ده روز آینده در استان تهران اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

با وجود اینکه این طرح هنوز به تصویب نرسیده و ممکن است تغییراتی در این طرح ایجاد شود، مقرر شده از ۱۵ آذرماه از تردد افراد بدون کارت واکسن و یا دارای تست pcr مثبت جلوگیری شود.

رصد شدن افراد مبتلا به کرونا در سامانه امید

در این طرح افراد مبتلا به کرونا رصد می‌شوند و اجازه رفتن به سر کار را ندارند و اگر ترددی داشته باشند به معنای ترک غیرقانونی قرنطینه است و جریمه خواهند شد. همچنین افرادی که واکسن نزده باشند به محض ورود به شهر‌ها و استان‌های نارنجی و قرمز جریمه خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

 شیوه نامه‌های بهداشتی که پیش از این برای شهر‌های قرمز، نارنجی، زرد و آبی اعمال شده است تغییری نکرده، اما برای افراد واکسینه نشده و مبتلا هوشمند شده و اجرایی خواهد شد.

جریمه افراد در صورت خروج از قرنطینه

 طبق این طرح افراد مبتلا به کرونا باید در قرنطینه بمانند و در صورت سرپیچی در سفر‌های درون شهری و برون شهری جریمه خواهند شد. در خصوص مبلغ جریمه این افراد تصمیمی گرفته نشده و ممکن است در ستاد ملی مقابله با کرونا این موضوع رد شود.

روز گذشته نیز کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در اطلاعیه ای اعلام کرد: ایجاد تحول در مدیریت بیماری از سوی ریاست جمهوری در دستور کار قرار گرفته و در قالب “طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه امید “اجرایی خواهد شد.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا