سامانه نظرات شورای نگهبان راه اندازی شد

سامانه نظرات شورای نگهبان راه اندازی شد

با توجه به نیاز جامعه علمی و دستگاه های اجرایی و به منظور فراهم نمودن امکان بهره مندی افراد مختلف از نظرات شورای نگهبان، پژوهشکده شورای نگهبان اقدام به راه اندازی سامانه نظرات شورای نگهبان در سایت خود نموده است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده شورای نگهبان، این سامانه شامل متن مصوبه ی مجلس شورای اسلامی و اساسنامه های دولت،نظر مجمع مشورتی حقوقی( مشاورین حقوقی شورای نگهبان ) ،نظر مجمع مشورتی فقهی ( مشاورین و کارشناسان فقهی شورای نگهبان )، جدول تطبیقی ( که در خصوص مصوبات اصلاحی است) ،نظرات استدلالی شورای نگهبان ( استدلال های مستخرج از مشروح مذاکرات شورای نگهبان )،و تمام مراحلی که مربوط به قانونی شدن یک مصوبه تا زمان "ابلاغ قانون به دولت" است،می باشد.
در حال حاضر نظرات مذکور از ابتدای سال ۱۳۹۲ تا به امروز برای علاقه مندان قابل دسترسی است،که به مرور زمان سال های قبل نیز به این سامانه اضافه میگردد.
ویژگی مهم این سامانه قابلیت جستجو در عناوین مصوبات است که مراجعه کننده می تواند با جستجوی قسمتی از عنوان مصوبه مورد نظر خود،تمام اسناد مذکور را به صورت فایل PDF رؤیت نماید.
این نظرات در حال حاضر در دو شاخه "مصوبات مجلس شورای اسلامی" و " اساسنامه های دولت " قابل استفاده است که در آینده قسمت های دیگر آن نیز توسط پژوهشکده شورای نگهبان تکمیل خواهد شد.
دسترسی به این سامانه از قسمت " نظرات شورای نگهبان "در صفحۀ اصلی سایت پژوهشکده امکان پذیر است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا