شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه امام صادق(ع) در سال تحصیلی ۹۵-۹۶

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه امام صادق(ع) در سال تحصیلی ۹۵-۹۶

پایگاه خبری اختبار – دانشگاه امام صادق(ع) با انتشار اطلاعیه ای شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در این دانشگاه برای سال تحصیلی ۹۵-۹۶ را اعلام کرد.

دانشگاه امام صادق(ع) از جمله در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی، معارف اسلامی و حقوق – حقوق خصوصی، معارف اسلامی و حقوق – حقوق جزا، معارف اسلامی و حقوق- حقوق عمومی به صورت کارشناسی ارشد پیوسته از میان داوطلبان پسر دانشجو جذب می کند.

داوطلبان برای پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد این دانشگاه پس از ثبت نام در آزمون سراسری و دریافت شماره پرونده آزمون لازم است با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشگاه قسمت گزینش دانشجو را حداکثر تا ۲۹ اسفند ۹۴ تکمیل کنند.

پذیرش در این دانشگاه به صورت چند برابر ظرفیت خواهد بود و معرفی شدگان از سوی سازمان سنجش برای شرکت در آزمون شفاهی دعوت می شوند که براین اساس صلاحیت‌های عمومی و علمی داوطلبان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ثبت‌نام و قبولی در این دانشگاه محدودیتی برای داوطلب در انتخاب رشته‌های آزمون سراسری ایجاد نمی‌کند و در صورت پذیرش در این دانشگاه، رشته قبولی داوطلب در آزمون سراسری نیز پا برجا بوده و داوطلب می‌تواند از میان آن دو رشته پذیرفته‌شده، رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب کند.

انتخاب رشته این دانشگاه در مرحله آزمون شفاهی صورت می‌پذیرد بنابراین نیازی به انتخاب رشته در زمان انتخاب رشته‌ در آزمون سراسری نیست.

اطلاعیه دانشگاه امام صادق به این شرح است :

باسمه تعالی

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام)

دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام)، بر اساس اهداف متعالی خود و با امتیاز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در دوره‌های کارشناسی ارشد پیوسته ویژه برادران و کارشناسی ویژه خواهران به شرح ذیل دانشجو می‌پذیرد:

 1. آشنایی با رشته‌های دانشگاه:

الف) رشته‌های تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد پیوسته ـ ویژه برادران:

ردیف

رشته و گرایش تحصیلی

مقطع تحصیلی

نوع دیپلم

حداکثر ظرفیت(نفر)

۱

فقه و مبانی حقوق اسلامی

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری

۲۰

۲

 

فلسفه و کلام اسلامی

 

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری

۱۵

۳

علوم قرآن و حدیث

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری

۱۵

۴

معارف اسلامی و اقتصاد

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

ریاضی و فیزیک

۳۰

۵

معارف اسلامی و حقوق – حقوق خصوصی

معارف اسلامی و حقوق – حقوق جزا

معارف اسلامی و حقوق- حقوق عمومی

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری

۳۹

۶

معارف اسلامی و علوم سیاسی

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری

۴۰

۷

معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات- مطالعات سیاستگذاری

معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات – مطالعات حقوقی

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری

۴۵

۸

معارف اسلامی و مدیریت – مدیریت مالی

معارف اسلامی و مدیریت – مدیریت بازرگانی

معارف اسلامی و مدیریت – مدیریت صنعتی

معارف اسلامی و مدیریت – مدیریت دولتی

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

ریاضی و فیزیک

۶۰

 

ب ) رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ـ ویژه خواهران:

ردیف

رشته تحصیلی

مقطع تحصیلی

نوع دیپلم

حداکثر ظرفیت(نفر)

۱

فقه و حقوق اسلامی

کارشناسی (لیسانس)

کلیه رشته‌های نظری

۵۰

۲

فلسفه ‌و کلام اسلامی

کارشناسی (لیسانس)

کلیه رشته‌های نظری

۵۰

۳

معارف اسلامی و علوم تربیتی

کارشناسی (لیسانس)

کلیه رشته‌های نظری

۵۰

۴

حقوق

کارشناسی (لیسانس)

کلیه رشته‌های نظری

۵۰

 

 ۲-    مراحل ثبت‌نام و شرایط آن:

          الف) شرایط داوطلبان: کلیه داوطلبان می‌بایست علاوه بر شرایط عمومی آزمون سراسری دارای شرایط زیر نیز باشند:

 1. تدین به دین مبین اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری
 2. التزام به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه
 3. متولد سال ۱۳۷۴ و بعد از آن؛ انجام خدمت سربازی یا تحصیل در حوزه علمیه و مانند آن تاثیری در شرط سنی ندارد.
 4. برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی
 5. داشتن گواهی دیپلم و پیش‌دانشگاهی و شرکت در یکی از گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری

         ب) نحوه ثبت‌نام: ثبت نام در دانشگاه امام صادق(علیه السلام) دو مرحله دارد که انجام هر دو مرحله ضروری است:

 1. ثبت نام در آزمون سراسری و انتخاب گزینه علاقمندی به دانشگاه امام صادق(علیه السلام) مندرج در آن (به تذکر ۲ ذیل بند ۳ توجه شود.)
 2. مراجعه به سامانه ثبت‌نام اینترنتی دانشگاه امام صادق(علیه السلام) به نشانی www.isu.ac.ir  و تکمیل اطلاعات مورد نیاز در آن
 3.  مراحل تکمیل اطلاعات  در سامانه ثبت نام دانشگاه امام صادق(علیه السلام):

داوطلبان پس از ثبت نام در آزمون سراسری و دریافت شماره پرونده آزمون سراسری لازم است با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشگاه قسمت گزینش دانشجو حداکثر تا تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ به شرح ذیل اقدام به ثبت‌نام نمایند. ضمنا توصیه می‌شود: اولا ثبت‌نام به روزهای آخر اسفندماه موکول نشود و ثانیا اطلاعات لازم قبل از ورود به سامانه ثبت‌نام آماده گردد.

 1. وارد نمودن کد ملی داوطلب در قسمت مربوط
 2. وارد نمودن مشخصات فردی، معدل‌های کتبی و کل دیپلم، آدرس دقیق منزل داوطلب، نام و کد مرکز پیش‌دانشگاهی و دبیرستان، مندرج در بالای کارنامه تحصیلی داوطلب و …
 3. پرداخت اینترنتی هزینه ثبت‌نام به مبلغ ۱۱۵/۰۰۰ ریال در سامانه ثبت‌نام
 4. دریافت رمز عبور و کد رهگیری در پایان ثبت‌نام و یادداشت آن

تذکر۱: چنانچه داوطلبان پس از تکمیل ثبت نام و واریز هزینه آن، موفق به دریافت رمز عبور و کد رهگیری نشوند، ثبت‌نام آنها تکمیل نشده است و باید دوباره جهت ثبت‌نام به سامانه مراجعه نمایند.

تذکر۲: داوطلبانی که قبل از آغاز ثبت‌نام آزمون سراسری اقدام به ثبت‌نام در دانشگاه امام صادق(علیه السلام) می‌نمایند لازم است از تاریخ ۲۹ بهمن لغایت ۲۹ اسفند ۹۴ با وارد کردن کد ملی و رمز عبور مجددا وارد سامانه ثبت‌نام دانشگاه شده و شماره پرونده آزمون سراسری خود را ثبت نمایند.

 1. مرحله آزمون شفاهی:

پس از ثبت‌نام داوطلبان در آزمون سراسری و سپس در سامانه ثبت‌نام گزینش دانشگاه امام صادق(علیه السلام)، گزینش دانشگاه از میان داوطلبان معرفی شده چند برابر ظرفیت توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای شرکت در آزمون شفاهی دعوت به عمل می‌آورد. در این مرحله صلاحیت‌های عمومی و علمی داوطلبان مورد بررسی قرار می‌گیرد. اصلی‌ترین معیارهای علمی پذیرش که به صورت جدی در مرحله آزمون شفاهی مورد بررسی قرار می‌گیرند، عبارتند از معدل کتبی دیپلم و نمره کل آزمون سراسری. لذا بالاتر بودن این دو عامل به معنای کسب امتیاز بیشتر در صلاحیت‌های علمی داوطلب می‌باشد که قدرت رقابت وی با دیگر داوطلبان را افزایش می‌دهد.

تذکر: داوطلبان معرفی شده سازمان سنجش به دانشگاه با ضرایب خاص مربوط به این دانشگاه تعیین می‌شوند. این ضرایب در دروس زبان و ادبیات فارسی(۴)، معارف اسلامی(۴)، زبان عربی(۴)، زبان خارجی(۲) و در سایر دروس همان ضرایب آزمون سراسری می‌باشد.

 1. انتخاب رشته و اعلام نتایج:

  1. ثبت‌نام و قبولی در این دانشگاه محدودیتی برای داوطلب در انتخاب رشته‌های آزمون سراسری ایجاد نمی‌کند و در صورت پذیرش در این دانشگاه، رشته قبولی داوطلب در آزمون سراسری نیز پا برجا بوده و داوطلب می‌تواند از میان آن دو رشته پذیرفته‌شده، رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب نماید
  2. انتخاب رشته این دانشگاه در مرحله آزمون شفاهی صورت می‌پذیرد. لذا نیازی به انتخاب رشته‌های این دانشگاه، هنگام انتخاب رشته‌ در آزمون سراسری نیست.
  3. اعلام نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان اواخر شهریورماه از طریق پایگاه اینترنتی www.isu.ac.ir (برادران) و www.isuw.ac.ir (خواهران) اعلام خواهد شد.
 1. اطلاعات و تذکرات مهم:

  1. طول دوره آموزشی کارشناسی‌ارشد پیوسته ویژه برادران حدود ۷ سال و دوره آموزشی کارشناسی خواهران حدود ۴/۵ سال و به صورت تمام وقت روزانه می‌باشد و در طول تحصیل لازم است دانشجویان ضوابط و مقررات دانشگاه را رعایت نمایند.
  2. واحدهای کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) در دوره کارشناسی ارشد پیوسته برادران به دانشجویانی ارائه خواهد شد که حداقل معدل لازم را در دروس کارشناسی کسب نموده باشند یا از عهده امتحان جامع داخلی که از بعضی دروس کارشناسی صورت می‌گیرد، برآیند.
  3. با توجه به اینکه رشته‌های تحصیلی دانشگاه ماهیتاً تلفیقی است، لذا ضرورتاً تعداد زیادی از دروس حوزوی و علوم اسلامی همراه با دروس دانشگاهی و زبان‌های عربی و انگلیسی (یا فرانسه) در سطح مکالمه کامل و فهم متون به دانشجویان ارائه می‌شود.
  4. تشکیل گرایش‌های اعلام شده در رشته‌های تحصیلی، در صورتی ممکن خواهد بود که تعداد دانشجویان واجد شرایط هر گرایش، با توجه به ضوابط دانشگاه به حد نصاب لازم برسد.
  5. هزینه تحصیل از دانشجویانی که مطابق ضوابط دانشگاه فارغ‌التحصیل ‌شوند دریافت نمی‌شود و صرفاً دانشجو بطور رسمی متعهد می‌شود که پس از پایان دوره آموزشی به میزان نیمی از مدت تحصیل خود را با نظر دانشگاه در داخل یا خارج دانشگاه (در پاره‌ای از موسسات دولتی یا غیردولتی) خدمت نماید و فقط در مواردی از قبیل انصراف،‌ اخراج یا انتقال، هزینه‌های طول تحصیل خود را به دانشگاه پرداخت نماید.
  6. به برادران و خواهران دانشجوی واجد شرایط، اقامتگاه (خوابگاه)‌ تعلق می‌گیرد.
  7. به منظور آشنایی بیشتر با دانشگاه نسخه الکترونیکی نشریه پیام صادق تا دی ماه ۱۳۹۴ در پایگاه اینترنتی گزینش دانشگاه به آدرس gzn.isu.ac.ir بارگذاری می‌شود و داوطلبان از این طریق می‌توانند فایل pdf آن را دریافت نمایند.
  8. سؤالات داوطلبان از طریق قسمت "ارتباط با ما" در "پایگاه اینترنتی گزینش" پاسخ داده می‌شود. تلفن‌ گویای گزینش برادران
    1-88576030 و تلفن تماس با پردیس خواهران ۶-۲۲۱۳۱۸۷۵ می‌باشد. همچنین نشانی پستی گزینش دانشگاه به شرح زیر است:

برادران: تهران- صندوق پستی ۱۵۹/۱۴۶۵۵- بزرگراه شهید چمران – پل مدیریت – دانشگاه امام صادق (علیه السلام) گزینش برادران – شماره نمابر (فاکس): ۸۸۵۷۶۰۳۰-۰۲۱

پردیس خواهران: تهران – صندوق پستی ۱۱۱/۱۴۶۵۵ – شهرک قدس – بلوار شهید فرحزادی – خیابان شهید طاهرخانی- دانشگاه ‌امام‌صادق (علیه السلام) گزینش خواهران – شماره نمابر (فاکس): ۲۲۰۶۵۴۳۷-۰۲۱

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۱۰ دیدگاه ها

 1. سلام میخواستم بدونم که ایا ملاک قد هم هست؟ و اگر هست  حداقل چقدر باید باشه و چقدر این ملاک تاثیر گذاره و ثانیا میخواستم بدونم که من اگه از خدمت سربازی ب خاطر کفالت معاف شده باشم مشکلی پیش نمیاد؟ یا میاد؟ ممنون میشم پاسخ بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا