شهریۀ دانشگاه آزاد اسلامی چند نرخی می شود

 رییس دانشگاه آزاد اسلامی:

شهریۀ دانشگاه آزاد اسلامی چند نرخی می شود

بر این اساس شهریه رشته محل ها در استانهای مختلف، متفاوت خواهد شد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی از چند نرخی شدن شهریه این دانشگاه خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده در گفت وگو با واحد مرکزی خبر با اعلام این خبر گفت: موضوع چند نرخی شدن شهریه ها در دستور کار هیات امنای مرکزی و هیات های امنای استانی قرار دارد .در این طرح برای اولین بار پیش بینی شده که شهریه رشته محل ها در استانهای مختلف، متفاوت باشد، به عنوان مثال شهریه رشته مهندسی کامپیوتر در تهران با شهریه این رشته در بوشهر تفاوت داشته باشد.

وی تصریح کرد: البته سرجمع مقدار وصول شهریه همان قدری خواهد بود که در هیات امنای مرکزی تصویب می شود، به عبارت دیگر جمع میانگین این اعداد باید همان عددی شود که در هیات امنای مرکزی به تصویب می رسد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی درباره مزیت این طرح اظهار کرد: این طرح دست هیات های امنای استانی را باز می گذارد تا بر اساس میزان تقاضایی که در استانها و در رشته محل ها وجود دارد و میزان سقفی که به آنها ابلاغ شده است، شهریه را تعیین کنند.

دکتر میرزاده با بیان اینکه چند نرخی شدن شهریه ها از مهرماه ۹۳ اجرا می شود، ادامه داد: این طرح سبب می شود قیمت برخی از رشته ها محل هانسبت به سال گذشته کاهش و یا افزایش پیداکند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا