صورتجلسه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری

شورای اجرایی اسکودا تشکیل جلسه داد

تأکید بر ضرورت فعال شدن کمیسیون پارلمانی کانون‌های وکلا

پایگاه خبری اختبار- شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران (اسکودا) روز پنجشنبه سی‌ام فروردین‌ماه در محل اتحادیه تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از وبگاه اسکودا، در شورای اجرایی اسکودا نسبت به موضوعات مندرج در دستورجلسه به‌شرح زیر بحث و اتخاذ تصمیم شد:

در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۳۰ جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران- اسکودا در محل اسکودا تشکیل و نسبت به موضوعات مندرج در دستور جلسه به شرح زیر بحث و اتخاذ تصمیم شد:

۱- مطالب پیش از دستور اعضای هیأت رئیسه و نمایندگان محترم کانونها

آقایان دکتر لطفی و مددی در مورد ضرورت پیگیری تحولات قانون گذاری در حوزه وکالت و نیز پیش بینی ضمانت اجرا برای مصوبات اتحادیه مطالبی را اظهار فرمودند.

۲- گزارش رئیس اتحادیه از امور جاری و پیگیری مسائل عمومی

گزارش مسائل جاری اتحادیه و پیگیری تحولات قانون گذاری در حوزه وکالت و نیز مطالبات مربوط به معاضدت قضایی به استحضار اعضای محترم شورای اجرایی رسید و اعضای محترم بر ضرورت اهتمام جدی نسبت به پیگیری طرح و لوایحی که در مجلس مطرح است از ناحیه اتحادیه کمیسیون تعیین شده توسط شورای اجرای و کانون ها و نیز ضرورت فعال شدن کمیسیون پارلمانی کانون های وکلا تاکید کردند.

۳- گزارش کانون وکلای دادگستری استان چهارمحال و بختیاری از مقدمات برگزاری همایش سی ام هیأت عمومی و مصوبات لازم در این زمینه

رئیس محترم کانون محترم وکلای چهار محال و بختیاری گزارشی از مقدمات برگزاری اجلاس سی ام هیأت عمومی ، شرایط اقامتی ، دستور جلسه افتتاحیه و مسائل مالی مرتبط ارائه کردند.

با پرداخت مبلغ علی الحساب مورد تقاضا کانون مذکور موافقت شد.

۴- تعیین دستور جلسه اجلاس سی ام هیأت عمومی (۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت ماه- شهرکرد)

الف- ارائه گزارش بازرس

ب- بررسی وضعیت قانون گذاری در حوزه وکالت (ترجیحاً با حضور مسئولان ذی ربط)

پ- طراحی و ایجاد نظام جامع آماری نهاد وکالت

ت- پیشنهاد اصلاح اساسنامه در راستای ارتقاء ساختار، پیش بینی ساز و کار و تضمین اجرای مصوبات اتحادیه

ث- تجلیل از هیأت رئیسه و بازرسان سابق اتحادیه

ج- استماع گزارش هیأت مدیره صندوق حمایت در مورد وضعیت مالی و خدمات صندوق

چ- بررسی وضعیت آموزش عالی در رشته حقوق با حضور یکی از مسئولین ذی ربط در وزارت علوم تحقیقات و فناوری

۵- بررسی شرح وظایف خزانه دار و تعیین خزانه دار

شرح وظایف خزانه دار به شرح پیوست به تصویب رسید و آقای رضا نوروزی با شماره پروانه ۷۶۷۶ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با پیشنهاد رئیس اتحادیه و تصویب شورای اجرایی به مدت دو سال به عنوان خزانه دار انتخاب گردید.

۶- پیشنهاد کانون وکلای دادگستری مرکز درمورد مشارکت کانونها در هزینه های اتحادیه به تناسب تعداد رأی در هیأت عمومی و یا تناسب تعداد رأی با تعداد وکلای عضو

پیشنهاد کانون محترم وکلای دادگستری مرکز مطرح شد و چون اتخاذ تصمیم در مورد آن متوقف بر ایجاد نظام جامع آماری کانون ها و اصلاح اساسنامه اتحادیه است مقرر گردید پس از تحقق موارد فوق مجدداً تصمیم گیری شود.

۷- پیشنهاد کانون وکلای دادگستری گیلان در مورد تعیین محل اشتغال قضات بازنشسته متقاضی پروانه وکالت

مقرر شد کانون های محترم سوابق و رویه های اعمال شده در مورد متقاضیان بند (الف) ، (ب)،(ج) و (د) ماده ۸ لایحه قانونی استقلال کانون وکلا (با لحاظ تبصره ۴ ماده ۶ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت ۱۳۷۶) و مستندات مربوطه از جمله آرای صادره از شعب دادگاه عالی انتظامی قضات را ظرف یک ماه به اتحادیه ارسال نمایند.

۸- سایر مواردی که نمایندگان محترم کانونها مطرح فرمایند

پیشنهاد کانون محترم اصفهان در مورد اخذ شناسه ملی از طریق ظرفیت ماده ۹ آیین نامه پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی مستقر در اداره ثبت مطرح و با توجه به گزارش کارگروه تعیین شده مورد تصویب قرار گرفت مقرر شد فرم تقاضای شناسه به امضای روسای محترم کانون ها برسد.

مقرر شد هر یک از کانون های محترم عضو اتحادیه سالانه حداقل سه نفر وکیل یا کارآموز علاقمند را برای انجام کارهای مطالعاتی و عنداللزوم اجرایی به اتحادیه معرفی نمایند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا