طرح آزمایشی قوه قضاییه برای رسیدگی به پرونده‌ها در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل

معاون اول قوه قضاییه خبر داد:

پایگاه خبری اختبار- معاون اول قوه قضاییه از برنامه‌ریزی برای اجرای طرح رسیدگی به پرونده‌های قضایی در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل در برخی استان‌های کشور خبر داد.

به گزارش اختبار به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام محمد مصدق با تاکید بر ضرورت کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی گفت: به دنبال جرم‌زدایی و قضازدایی از برخی رفتارهای مجرمانه هستیم. همچنین بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و با هدف کاهش اطاله دادرسی از سال آینده رسیدگی به پرونده‌های قضایی در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل هفته هم انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: اجرای این فرایند در شش ماه نخست سال آینده مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورت ثمربخش بودن برای اطاله دادرسی و تامین اعتبارات لازم برای پرداخت حقوق و مزایای پرسنل دخیل در این فرآیند، شاهد تسری این موضوع در همه استان‌ها خواهیم بود.

مصدق گفت: همچنین برای کاهش اطاله دادرسی در سال آینده ۲ برنامه ویژه ترسیم شده تا بتوانیم با ساز و کار قانونی مانند افزایش ساعات رسیدگی به شکایت‌ها این مهم تحقق یابد.

معاون اول قوه قضاییه افزود افزود: براساس برنامه ترسیم شده مقرر است در برخی از استان‌های کشور از سال آینده پرونده‌های قضایی در ساعات غیر اداری و همچنین پنجشنبه و جمعه و یا تعطیلات مناسبتی مورد رسیدگی قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا