مصوبه ستاد کرونا درخصوص قراردادهای اماکن استیجاری

رؤسای کل محترم دادگستری استان‌های سراسر کشور

سلام علیکم

با احترام به پیوست بند ۹ مصوبات مورخ ۱۳۹۹/۴/۸ جلسه ستاد کرونا درخصوص قراردادهای اماکن استیجاری، جهت اطلاع و اقدام مقتضی ارسال می‌گردد.

محسنی اژه‌ای
معاون اول قوه قضاییه

بند ۹ مصوبات جلسه ستاد کرونا درخصوص قراردادهای اماکن استیجاری

۹. با عنایت به شرایط اقتصادی تحمیلی بر کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا و همچنین تحریم‌های ظالمانه و با لحاظ ضرورت حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، کلیه قراردادهای مربوط به املاک مسکونی استیجاری که تا تاریخ ۹۹/۴/۸ هنوز تمدید نشده است در صورت عدم توافق بین طرفین و تمایل مستاجر تا سه ماه پس از اعلام رسمی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نسبت به پایان شیوع کرونا و اتمام شرایط اضطراری تمدید می‌گردد. حداکثر افزایش میزان اجاره‌بها یا مبلغ رهن برای شهر تهران تا ۲۵ درصد، کلان‌شهرهای دیگر (مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز، کرج، اهواز، قم و کرمانشاه) تا ۲۰درصد و سایر شهرهای کشور تا ۱۵ درصد خواهد بود.

تبصره ۱. املاک مورد اجاره که قبلا یا در مدت تمدید قرارداد به طور قطعی و رسمی مورد معامله قرار گرفته باشد، مستاجر می‌بایست ظرف ۲ ماه از تاریخ انتقال سند رسمی نسبت به تخلیه و تحویل آن اقدام نماید.

تبصره ۲. مستاجرینی که در دوره قرارداد اجاره بر اساس این مجوز، به تشخیص دادگاه صالح به تعهدات خود عمل نکنند و موجب تضییع حقوق موجر شوند مشمول این مصوبه نخواهند شد.

تبصره ۳. چنانچه مستاجر با افزایش مبلغ اجاره با نرخ‌های فوق‌الذکر موافقت ننماید، واحد قابل تخلیه است.

تبصره ۴. چنانچه در قرارداد اجاره مدت زمان بیشتری نسبت به این مصوبه برای انقضای قرارداد در نظر گرفته شود،‌ مدت زمان قراردادی معتبر است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۱۰ دیدگاه ها

  1. من از پسخگوی سؤالات شرعی پرسیدم هیچ جوابی نداشتند واین عمل که بدون رضایت مالک دولت دست به این اقدام زشت زده قانون جنگل هست

  2. مگر مالک این شرایط رو ایجاد کرده که دولت از کسه خلیفه می بخشه چرا از نظر شرع این قانون جنگل رو محکوم نمی کنند

  3. این مصوبه جز به نفع آدمهای بد ذات و بی مسئولیت نیست. مستاجری که خودش رو سهیم در ملک دیگری تصور کنه عواقب خطرناکتری به دنبال خواهد داشت.

  4. با عرض سلام اولین اقدام برای استفاده از ماده ۹ مصوبه ستاد ملی کرونا چه باید باشد ممنون از راهنماییتون

  5. سلام. کدام شرایط کرونایی؟!! مستعجر من هر ماه میره مسافرت، هر روز تو کارگاه کابینت سازیش حضور داره، هر روز با خانواده اش میره پاساژگردی و دور دریاچه چیتگر مشغول کافیشاپ گردیه، فقط نمیتونه دنبال خوونه بره؟! غصبه، شک نکنید توش. تازه گفتم خالی کن میگه از خدامه که این سگ دونی رو خالی کنم!!!

  6. با سلام ،اولین اقدام برای استفاده از ماده ۹ مصوبه ستاد ملی کرونا چه باید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا