معاون وزیر علوم: برنامه‌ریزی در دانشگاه‌ها باید به گونه‌ای باشد که امتحانات پایان ترم به صورت حضوری برگزار شود

پایگاه خبری اختبار- معاون آموزشی وزیر علوم در نشست هم‌اندیشی رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، بر حضوری بودن امتحانات پایان ترم دانشگاه ها تاکید کرد.

به گزارش اختبار دکتر علی خاکی‌صدیق روز گذشته (۱۸ اسفند ۱۴۰۰) در نشست هم‌اندیشی رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که با حضور دکتر محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، اعلام کرد: برنامه‌ریزی در دانشگاه‌ها باید به گونه‌ای باشد که امتحانات پایان ترم به صورت حضوری برگزار شود.

تاکید بر حضوری بودن امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها

دکتر خاکی در تاکید بر برگزاری شدن آزمون ها تصریح کرد: در این راستا می‌توان بازه امتحانات را طولانی کنیم و یا به با بهره‌مندی از امکانات سایر دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور و مؤسسات دیگر هماهنگی انجام گیرد که دانشجویان غیر بومی در نزدیک ترین محل زندگی امتحان دهند.

بیشتر بخوانید:

اثرگذاری نتایج ارزیابی آموزش الکترونیکی در پذیرش دانشجویان الکترونیکی

دکتر خاکی‌صدیق اعلام کرد: نتایج ارزیابی عملکرد آموزش الکترونیکی و دسته‌بندی دانشگاه‌ها انجام شده است و به زودی اعلام خواهد شد و با توجه به مصوبه شورای گسترش آموزش عالی، مبنای پذیرش دانشجویان الکترونیکی در سال‌های بعد این ارزیابی خواهد بود.

بازگشت به آموزش به صورت ترکیبی و با کیفیت بالاتر

دکتر خاکی صدیق با بیان اینکه برگشت به آموزش حضوری پیچیدگی‌های خاص خود را دارد اظهار امیدواری کرد با همت رؤسای دانشگاه‌ها و تلاش اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه‌ها، ازسرگیری آموزش حضوری موفقیت‌آمیز باشد؛ البته منظور بازگشت به آموزش حضوری همانند سال ۱۳۹۸ نیست بلکه بازگشت به آموزش به صورت ترکیبی و با کیفیت بالاتر است.

بیشتر بخوانید:

کاهش آمار حذف ترم تحصیلی ناشی از بیماری کرونا

معاون وزیر علوم همچنین در خصوص کلاس‌های عملی و برگزاری کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها در دانشگاه‌ها اعلام کرد: مقرر شده بخش عمده‌ای از این کارگاه‌ها و کلاس‌ها را به صورت حضوری در این ترم برگزار کنیم. البته می‌توان این امر را به صورت فشرده نیز برگزار کرد.

دکتر صدیق در پایان با اشاره به انجام واکسیناسیون گسترده نسبت به کاهش آمار حذف ترم تحصیلی ناشی از بیماری کرونا ابراز امیدواری کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا