“کبری رحمان پور” پس از ۱۳ سال بازداشت به قید وثیقه آزاد شد

وکیل‌مدافع کبری رحمانپور از آزادی موکلش پس از گذشت ۱۳ سال خبر داد.

عبدالصمد خرمشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان این مطلب، اظهار کرد: پس از کش‌وقوس‌های فراوان و حتی با این‌که کبری رحمانپور یک بار تا پای چوبه دار رفته بود، سرانجام ظهر امروز – ۱۹ خرداد ماه – با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

وی با اشاره به بخشنامه رییس قوه قضاییه مبنی بر این که افرادی که بیشتر از ۱۰ سال در زندان به سر می‌برند و اولیای‌دم آن‌ها رضایت نمی‌دهد، می‌توانند با وثیقه آزاد شوند، گفت: طبق بخشنامه مذکور، اجرای احکام دادسرای جنایی با پذیرش وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از سوی یکی از خیرین برای آزادی کبری رحمانپور موافقت کرد.

خرمشاهی گفت: ۵ نفر از اولیای‌دم پرونده موکلم – ۳ دختر و ۲ پسر مقتول – تقاضای دیه کرده‌اند که امیدوارم دیه این افراد هم به زودی جمع آوری و به آن‌ها پرداخت شود. البته ناگفته نماند که همسر کبری رحمانپور رضایت نداده است.

وکیل‌مدافع کبری رحمانپور یادآور شد: علی‌رغم این که شوهر کبری رحمانپور برای پرداخت سهم دیه خواهر و برادر خود مهلت خواسته بود، ولی متاسفانه نه تنها دیه آن‌ها را پرداخت نکرد، بلکه رضایت نیز نداده است.

به گزارش ایسنا، «کبری رحمان‌پور» معروف به عروس ۲۰ ساله در شهریور سال ۷۸ متهم به قتل مادر شوهرش شد و با گذشت چندین سال سرانجام امروز آزاد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا