گزارش مشروح چهلمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای مرکز

گزارش مشروح چهلمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای مرکز

سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳

منبع: صفحه دکتر محمد رضا کامیار

نویسنده گزارش: مریم دهقان طرزجانی

جلسه درمورخ ۹۳/۷/۱۵ مصادف با روز کارمند و شور عکسبرداری از کارمندان دراتاق هیات مدیره, درکانون وکلای دادگستری مرکز درساعت ۹ روزسه شنبه به صورت غیر علنی آغاز و در ساعت ۱۰:۲۰ با حضور آقایان مصباح، امینی، حامد توسلی، سمامی، کاکا افشار، سردارزاده، شهبازی نیا، فرض پور، علیزاده طباطبائی، محمد نبی، دیوسالار، مالکی، احمدی لاکلایه و نجفی توانا علنی اعلام گردید و با قرائت اولین دستورجلسه مبنی بر تسری امتیاز ٢٪ قبول شدگان اختبار به رتبه های بعدی تا رتبه سی ام ادامه یافت.

جناب مصباح: بر اساس اعلان مصوب ۲ درصد دارندگان رتبه اول می توانند محل اشتغال خویش را به دلخواه انتخاب کنند میزان ۲ درصد می شوند ۱۳ نفرکه می توانند از این امتیاز استفاده کنند از این ۱۳ نفر فقط ۳ نفر توانستند از این امتیازاستفاده کنند بقیه خود قبولی تهران هستند حال اگر بیایید این امتیاز را از دید رتبه نگاه کنیم تا نفر ۵۳ می رود این ۱۳نفر.

جناب سمامی: بنده سوال دارم آیا تا شخص ۵۳ تو این جمع ۵۳ هست یعنی چند نفرازاین امتیاز استفاده می کنند؟

جناب مصباح: مطلب قابل نظر این که معدل برابر یک رتبه فرض می شود. جمعا ۱۸ نفر استفاده می کنند.

جناب سمامی: من موافق هستم.

جناب امینی: پرونده ای در حال حاضر علیه کانون وجود دارد شخصی در ۵ سال پیش آمده بود موقع اضافه نمره درمرحله تجدید نظر آمد از این امتیاز استفاده کرد، جسارتا اولین تبصره ای که بگذرانیم به صورت دستورالعملی این باشد که اشخاصی که در تجدید نظر به نمره آنان اضافه می شود مشمول این امتیاز نمی شوند.

جناب نجفی توانا: نمی شود جناب دکتر امینی هر شخصی که نمره اش برود بالا مشمول می شود.

جناب امینی: اگر بتوان پالایش از طریق نمره انجام بدهیم خوب است ولی باید یک کف نمره معدل داشته باشیم, کلمه ممتاز را درذهن داشته باشیم.

(جناب دکتر امینی در ساعت ۹:۲۰ ترک کردند)

جناب مالکی: ۲ درصد تشویقی است بنابراین اگر کسی در این قالب باشد باید استفاده کند و اگر نباشد تسری دادن تا رتبه ۵۴ برخلاف غرض ماست. مبنای امتیاز را بی دلیل نکنیم

جناب فرض پور: بنده نظر دکتر مالکی رادارم توسعه ندهیم خصوصآ اینکه بعضی ازاساتید گفته اند به دلیل عدم سطح بالای افراد در امتحان به آنان ارفاق شده است.

جناب سمامی: بنده موافق صحبت می کنم. پیرو فرمایشات جناب مصباح با توجه به عقاید کمیسیون کارآموزی که سخت گیرانه است و علم به سخت‌گیری کمیسیون کارآموزی را مد نظر قرار بدهیم خصوصا که کسانی که این دوره امتحان می دهند در آزمون دو مرحله ای شرکت کرده اند و سختی فراوانی تحمل کردند و من نیز موافق اظهارات آقای فرض پور نیستم و ارفاقی نبوده است. موضوع شفاف است دوستان بیایید امتیاز را تسری بدهیم.

جناب نجفی توانا: بنده شخصا موافق با جایگزینی هستم.

جناب شهبازی نیا: من موافق نظر آقایان فرض پور و مالکی هستم و مخالفم.

جناب سردار زاده: عید قربان را تبریک عرض می کنم بنده با نظر آقای سمامی موافقم و با نظر سایر دوستان سخت مخالف هستم. در آزمون دو مرحله ای سخت گذشته بر جوانان و بی انگیزه می شوند. من معتقدم امتیاز را به بعدی ها اختصاص بدهیم.

جناب نجفی توانا: پیشنهاد می دهم به جای نفراتی از این ۲ درصد که تهران هستند افرادی دیگر را جایگزین کنیم، ۱۳ نفر دیگر به واقع بتوانند از این امتیاز استفاده کنند و سبب دلگرمی دانش آموختگان شود.

جناب مالکی: دوستان توجه داشته باشید هر مصوبه ما مبنایی می شود برای هیات مدیره بعد.

در نهایت پیشنهاد آقای نجفی توانا با ۹ رای موافق تصویب شد و نفر آخر ی که از این امتیاز استفاده میکند معدل۱۴:۱۷ صدم دارد.

دستور دوم مربوط به کار همایش کرمان می باشد.

جناب نجفی توانا: ۶ مورد است که مستلزم نظر عزیزان است، دوستان مطالعه کنند:

۱) لایحه وکالت

۲) اصلاح اساسنامه اسکودا و بنده این مطلب را یکشنبه هفته آینده در جلسه می گذارم.

۳) تراز نامه مالی

۴) تعیین حق عضویت وکلا در کانون ها

۵) بحث اتوماسیون کانون ها

۶) گزارش هیات مدیره صندوق حمایت در خصوص مسائل جاری.

هیات مدیره صندوق حمایت باید اطلاعاتی را به کانون ها می داد ولی اطلاعات را سخت ارائه می کردند. بنده تقاضا کردم و بعد از مکاتبات در انتها هماهنگ شدند اطلاعات به رییس مجمع بدهند. راجع به افرادی که وام داده شده وحد نصاب وام دادن و کارمندان وحقوقشان …ما نمی خواهیم در کار صندوق دخالت کنیم و رییس مجمع اگر دخالت می کند بر اساس مقررات حاکم است. و بنده به عنوان رییس کانون باید بپرسم و خود دستور جلسه عقب می افتد.

جناب طباطبایی: گروهی که در صندوق حمایت هستند گروه دلسوزی بوده و کارشان را آگاه هستند. در این راستا صحبت کردم که من به عنوان بازرس باید گزارشم رابه رییس مجمع بدهم. لیست حقوق هنوز به من ندادند. استباط آنان این است که مجموعه برای خودش است و نباید هیات مدیره دخالت کند. کارشان [را] به شکل سنتی بسیار آگاه و بلد هستند و من هنگامی که بحث سرمایه گزاری مطرح کردم به شدت مخالفت شد و می گفتند بهترین کار این است که پول رادر بانک گذاشته و سودش را بگیریم و این مطلب که تورم این پول را از بین می برد را قابل قبول نمی دانستند ودر نهایت به صورت جدی بحث کردیم و قبول کردند که من به عنوان بازرس باید گزارشم را به مجمع بدهم.

جناب سردار زاده: این مطلب جزو دستور جلسه نبود.

جناب نجفی توانا: این مطلب جزو گزارش هیات مدیره صندق است و در دستور اسکودا است. این مطلب درست است که بعضی ها حقوق ۵ میلیونی دارند؟

جناب محمد نبی: من بررسی کردم این صرفا مربوط به یک کارمند است که تخصص وی انفورماتیک است و کارمند انفورماتیک است.

جناب فرض پور: این عمومیت ندارد و صرفا یک مورد به دلیل تخصص وی است.

جناب طباطبائی: حداکثر سود را بانک مرکزی ۲۲ درصد گفته و ما با بانک تجارت وارد مذاکره شدیم که ۲۴ درصد بود البته یک مشکل که بانک باید دولتی باشه که بانک تجارت نیست ولی چون قبلا دولتی بوده می توان صحبت نمود.

جناب نجفی توانا: دستور اجلاس کرمان را برای جلسه آینده لطفا همه مطالعه نمایند.

جلسه در ساعت ۱۰:۵۵ دقیقه برای رسیدگی به پرونده‌های صدور و انتقال به صورت غیر علنی ادامه یافت.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا