آزمون دکتری نیمه متمرکز ۹۴ برگزار شد

آزمون دکتری نیمه متمرکز ۹۴ برگزار شد

سوالات آزمون روز دوشنبه ۱۸ اسفند و کلید اولیه ۲۵ اسفند منتشر خواهد شد

نتایج اولیه آزمون در دهه سوم فروردین ۱۳۹۴ اعلام می شود و افراد مجاز در هفته اول اردیبهشت ماه می توانند انتخاب رشته کنند، اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت برای انجام مصاحبه در نیمه دوم اردیبهشت ۱۴۹۴ اعلام خواهد شد

اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۴ نیمه اول اردیبهشت ۱۳۹۴ اعلام خواهد شد

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز ۹۴ صبح امروز جمعه ۱۵ اسفندماه برای تعداد ۲۰۱ هزار و ۵۶۳ داوطلب برگزار شد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: این آزمون که به منظور پذیرش دانشجو در ۲۵۰ کد رشته امتحانی و هفت گروه آزمایشی در ۵۳ شهرستان و ۱۰۲ حوزه امتحانی برگزار شد که براساس گزارشات اولیه رسیده از حوزه‌های برگزاری، این آزمون با کیفیت مطلوب و امنیت کامل برگزار شده است.

وی افزود: داوطلبان هر یک از کد رشته‌های امتحانی گروه‌های آموزشی علوم پایه و فنی و مهندسی در مدت ۱۵۰ دقیقه به سوالات دروس تخصصی مربوط و ۹۰ دقیقه به سوالات استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی یعنی جمعا ۲۴۰ دقیقه به سوالات پاسخ دادند. همچنین داوطلبان هر یک از کد رشته‌های امتحانی گروه‌های آموزشی علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان در مدت ۱۲۰ دقیقه به سوالات دروس تخصصی و ۹۰ دقیقه به سوالات استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی یعنی جمعا ۲۱۰ دقیقه به سوالات پاسخ دادند.

انتشار کلید اولیه سوالات آزمون در روز دوشنبه ۲۵ اسفندماه

به گزارش ایسنا، توکلی در ادامه در مورد انتشار سوالات و کلید اولیه سوالات اظهار کرد: کلیه سوالات آزمون داوطلبان گروه‌های آموزشی هفت‌ گانه ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز ۹۴، در روز دوشنبه ۱۸ اسفندماه و کلید اولیه سوالات این آزمون در روز دوشنبه ۲۵ اسفندماه روی سایت قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند هرگونه مطلبی درخصوص سوالات و کلید سوالات دارند از روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه لغایت جمعه ۲۹ اسفندماه منحصرا از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی به سازمان سنجش ارسال کنند. بدیهی است انتشار هرگونه آگهی مبنی بر تحلیل سوالات و کلید آزمون و هر طریق دیگر مورد تایید سازمان سنجش نیست.

اعلام نتایج اولیه آزمون در دهه سوم فروردین ۹۴

وی در مورد زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری گفت: پس از قرائت پاسخ‌ نامه‌ها، تصحیح اوراق، محاسبه نمرات خام، تراز و نمرات کل و… نتایج اولیه این آزمون به صورت کارنامه تنظیم شده و در دهه سوم فروردین ۹۴ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

توکلی ادامه داد: در نیمه اول اردیبهشت‌ ماه ۹۴، مجازین به انتخاب رشته ضرورت دارند پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و اطلاعیه‌ های منتشر شده توسط سازمان سنجش با رعایت کلیه ضوابط نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته‌ محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود اقدام کنند و کدرشته‌محل‌های انتخابی را به ترتیب اولویت علاقه مرتب کرده و در مدت مشخص شده به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور ادامه داد: پس از انتخاب رشته توسط مجازین به انتخاب رشته گزینش علمی اول به منظور گزینش اولیه داوطلبان به صورت چند برابر ظرفیت با توجه به ظرفیت پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته‌های محل‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دانشجو براساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل‌های تراز شده در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و دیگر سوابق انجام می‌گیرد.

اعلام فهرست اسامی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت در نیمه دوم اردیبهشت ۹۴

وی در ادامه گفت: فهرست اسامی معرفی‌ شدگان چند برابر ظرفیت کدرشته‌های مربوط برای شرکت در مصاحبه تخصصی و بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی مطابق مصوب وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری و حداکثر در پنج کدرشته محل در نیمه دوم اردیبهشت‌ ماه ۹۴ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر شده و برای دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی نیز ارسال خواهد شد.

توکلی ادامه داد: گزینش و پذیرش نهایی در آزمون دکتری از بین داوطلبان معرفی شده به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی براساس نمره کل حاصل از ۳۰ درصد نمره آزمون (نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۳۰ درصد معدل‌های تراز شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد) و ۷۰ درصد نمره مصاحبه تخصصی (بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی مطابق مصوبه وزارت علوم) اعلام شده از سوی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با توجه به اولویت کدرشته محل‌های مربوط، ظرفیت پذیرش، سهمیه داوطلبان و با توجه به حدنصاب تعیین شده از سوی دانشگاه‌ها و موسسات پذیرنده دانشجو صورت خواهد گرفت.

اعلام فهرست اسامی پذیرفته‌ شدگان نهایی در نیمه اول شهریورماه

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در پایان در مورد زمان اعلام فهرست پذیرفته‌ شدگان نهایی گفت: فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی در نیمه اول شهریور ۹۴ روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا