ازدواج ۷/۲ درصد کاهش و طلاق ۸/۲ درصد رشد داشته است

علی اکبر محزون، مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور :

در نُه ماهه نخست سال ۱۳۹۳ ازدواج ۷/۲ درصد کاهش و طلاق ۸/۲ درصد رشد داشته است

در این مدت به ازای هر ۴/۶ مورد ازدواج، یک مورد طلاق در کشور به ثبت رسیده است

در ۹ نخست ماهه امسال در مجموع ۵۳۸ هزار و ۷۷۶ مورد ازدواج در کشور به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷/۲ درصد کاهش یافته است.

علی اکبر محزون، مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، ضمن اشاره به آمار چهار واقعه مهم کشور در مدت مورد بررسی، اظهار کرد: براساس آمارها ۴۵۵ هزار و ۸۹۱ مورد واقعه ازدواج در مناطق شهری و ۸۲ هزار و ۸۸۵ مورد در مناطق روستایی بوده است.

وی گفت: براساس این آمار به طور میانگین در هر ماه ۵۹ هزار و ۸۶۴ واقعه، در هر شبانه روز یک هزار و ۹۴۵ واقعه و در هر ساعت ۸۱ واقعه ازدواج در کشور به ثبت رسیده است.

محزون نسبت ازدواج به طلاق در کشور را ۴/۶ مورد عنوان کرد و افزود: براساس این آمار به ازای هر ۴/۶ مورد ازدواج در کشور یک مورد طلاق در ۹ ماهه سال جاری به ثبت رسیده است.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور گفت: همچنین در ۹ ماهه امسال ۱۱۷ هزار و ۴۳۲ مورد طلاق به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸/۲ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: ۱۰۷ هزار و ۷۸۷ مورد از طلاق ها در شهرها و ۹ هزار و ۶۴۵ مورد دیگر نیز در روستاها به ثبت رسیده است.

محزون ادامه داد: بر اساس این آمار در هر ماه ۱۳ هزار و ۴۸ واقعه طلاق، هر شبانه روز ۴۲۴ مورد و در هر ساعت ۱۸ مورد طلاق در کشور به ثبت می رسد.

وی اضافه کرد: متاسفانه سرعت رشد طلاق بیشتز از واقعه ازدواج در کشور است.

مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور گفت: براساس آمار در ۹ ماه گذشته یک میلیون و ۱۳۷ هزار و ۹۱۵ مورد ولادت در کشور به ثبت رسیده

است که میزان ولادت ما در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد رشد دارد.

محزون افزود: ۵۸۵ هزار و ۴۶۸ پسر و ۵۵۲ هزار و ۴۴۷ دختر در این مدت به دنیا آمدند که بر اساس این آمارها، به ازای ولادت هر ۱۰۰ دختر ۱۰۶ پسر متولد شده است.

وی تصریح کرد: به طور میانگین در هر ماه ۱۲۶ هزار و ۴۳۵ ولادت، هر شبانه روز چهار هزار و ۱۰۸ ولادت و هر ساعت ۱۷۱ ولادت به ثبت رسیده است.

محزون افزود: همچنین در این مدت ۸۷۶ هزار و ۱۹ مورد از ولادت ها در شهرها و ۲۶۱ هزار و ۸۹۶ مورد ولادت در روستاها به وقوع پیوسته است.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور گفت : براساس آمار ۹ ماه سال جاری ۳۳۸ هزار و ۸۲۰ نفر در کشور فوت کرده اند.

محزون افزود: به همین منظور به ازای هر ۱۰۰ زن در کشور، ۱۳۰ مرد فوت شده اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل تفاوت چندانی نداشته است.

وی اظهار داشت: در این مدت ۱۶۵ هزار و ۸۹۳ مرد و ۱۷۲ هزار و ۹۲۷ نفر فوت شده اند.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا