اطلاعیه دادگستری کل استان تهران در خصوص اجرای حکم اعدام سمیرا سبزیان

پایگاه خبری اختبار- دادگستری کل استان تهران در اطلاعیه ای در خصوص اجرای حکم اعدام «سمیرا سبزیان فرد» به اتهام قتل عمد، توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش اختبار، در پی انتشار خبر اجرای حکم اعدام سمیرا سبزیان فرد ۳۲ ساله متهم به قتل عمد در امروز مورخ ۲۹ آذر ماه ۱۴۰۲ و بازتاب گسترده این خبر در رسانه ها، دادگستری تهران با صدور اطلاعیه ای، از برگزاری چندین جلسه مصالحه و اعزام هیات ویژه از سوی شورای حل اختلاف استان تهران در سحرگاه روز اجرای حکم خبر داد.

بیشتر بخوانید:

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

در پی خبرسازی‌ها و شایعه‌پراکنی‌های رسانه‌های معاند در خصوص محکوم‌علیها «سمیرا سبزیان» اعلام می‌گردد، نام‌برده به جهت ارتکاب قتل عمد همسر خویش از طریق خوراندن «لیدوکائین» به جای نوشیدنی با صدور قرار مناسب بازداشت شد و در ادامه پس از انجام تحقیقات فنی-قضایی ارتکاب بزه قتل عمد از سوی نامبرد محرز و پس از طی فرایندهای قانونی و قضایی لازم در دادگاه کیفری یک استان تهران به اتهام قتل عمد، به قصاص نفس محکوم شد.

پس از طی تشریفات قانونی و قطعیت حکم صادره، اقدامات لازم جهت اخذ رضایت از اولیای دم در دستور کار قرار گرفت و در همین راستا جلسات متعددی به‌منظور مصالحه با حضور مسئولان قضایی از جمله دادستان شهرستان ملارد برگزار شد و اجرای حکم به جهت تلاش برای اخذ رضایت اولیای دم به تعویق افتاد.

سحرگاه روز جاری نیز هیاتی از سوی شورای حل اختلاف استان تهران به‌منظور تلاش برای اخذ رضایت اولیای دم در زندان حاضر شده بود؛ اما در نهایت به جهت اصرار اولیای دم بر اجرای حکم و عدم مصالحه میان طرفین علی‌رغم تلاش‌های صورت‌گرفته از سوی هیات اعزامی شورای حل اختلاف استان تهران، حکم صادره به مرحله اجرا درآمد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

  1. دست بچه ۹ ساله ام یه تفنگ و یه تناب بدی هم میتونه تیر بزنه هم میتونه اعدام کنه، آدم کشی هنر نیست!

  2. بنظرم اخذ رضایت و سازش اگر در مراحل اولیه دادرسی کیفری مدنظر قرار گیرد..در پایان دعوی جهت مصالحه دیگر راهی نمیماند..علاج واقعه‌ قبل از وقوع باید کرد..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا