بهادری جهرمی: انتشار سؤالات آزمون روز جمعه بعد از پایان امتحان اتفاق افتاده است

پایگاه خبری اختبار- رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمى و مشاوران خانواده قوه قضاییه گفت: اگر اثبات شود که تصاویر سوالات آزمون از داخل جلسه منتشر شده است، سازمان سنجش اقدام قضایی نسبت به متخلفان انجام خواهد داد و افراد خاطی شناسایی خواهند شد و می‌توان با آنها برخورد قضایی کرد و این امکان هم وجود دارد که از لیست شرکت‌کنندگان حذف شوند.

به گزارش اختبار به نقل از ایلنا، علی بهادری جهرمی در خصوص ادعاهایی مبنی بر لو رفتن سؤالات آزمون مرکز وکلا، اظهار کرد: خبری مطرح شد که برخی از شرکت‌کنندگان از داخل جلسه برای افرادی که در بیرون از جلسه حضور داشته‌اند، عکس سؤالات را فرستاده‌اند تا به آنها برای حل سؤالات کمک کنند که البته این اتفاق بعد از آزمون رخ داده است.

وی با بیان اینکه انتشار سؤالات بعد از آزمون اتفاق افتاده است، افزود: با وجود کرونا سازمان سنجش این امکان را نداشته که همه شرکت‌کنندگان را بازرسی کند و چند نفر ممکن است پاسخنامه یا سوالات را با خود به خارج از جلسه برده‌ باشند.

بهادری جهرمی گفت: متولی این امر، سازمان سنجش است و قطعاً به این مصادیق رسیدگی می‌کنیم. البته ما از زحماتشان راضی بوده‌ایم و برای این خبر نیز سازمان سنجش امکان رسیدگی و پاسخ دارد.

وی بیان کرد: اگر اثبات شود که تصاویر از داخل جلسه منتشر شده است، سازمان سنجش اقدام قضایی نسبت به متخلفان انجام خواهد داد و افراد خاطی شناسایی خواهند شد و می‌توان با آنها برخورد قضایی کرد و این امکان وجود دارد که از لیست شرکت‌کنندگان حذف شوند.

رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمى و مشاوران خانواده قوه قضاییه گفت: سازمان سنجش هیچ سالی سؤالات هیچ آزمونی را منتشر نکرده اما سوالات همه آزمون‌ها وجود دارد و حتی کتاب‌های آنها نیز به صورت رسمی در بازار موجود است.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

‫۸ دیدگاه ها

 1. اونایی که میگن سوالات آسون بوده حتما مطالعه نکردن….عجیبه ها….جوجه رو آخر پاییز میشمارن

 2. دوستان وکیل لطف کنن جای داوطلبان آزمون وکالت نظر ندن اگه کانون وکلا نگران کمبود پرونده است جلوی پروانه کیلویی و نامحدود به کارمندان بازنشسته که تعدادشون کم هم نیست و بهترین پرونده ها رو می گیرن بگیرد شما همه ی زورتون رو دارید می زنید تا جلوی آزمون رو بگیرید یکی از اعضای هیات مدیره فرموده بودند اگه در اختیار من بود چندسال آزمون برگزار نمی کردم و ما ادراک عدالت؟

  1. پروانه دادن به کارمندان بازنشسته تکلیف قانونیه خود کانون وکلا هم بارها اعتراض کرده حضرتعالی ظاهرا خواب بودید. درثانی شما این درخواست از رئیس محترم قوه بخواهید تاهمین موضوع را از مجلس بخواهند. ایشان که شکر خدا در این زمینه محدودیتی ندارند که.

 3. این آزمون بیشتر شبیه اطلاعات عمومی بود تا تعیین سطح علمی
  حتی افراد غیر حقوقی هم میتونستن پاسخ بدن
  تصور میکنم آقای جهرمی مجبور بشن تمام ۸۵هزار نفر وانتخاب کنن چون ظاهراً ایشون امسال نذر وکیل کردن
  تمام کارهای مرکز نسنجیده است

 4. با سلام و عرض ادب و احترام .
  ابتدا از سازمان سنجش جهت برگزاری و تولیت آزمون وکالت مهرماه سال نودو نه به نیابت از مرکز وکلای قوه قضائیه نهایت تشکر را داریم .در ثانی باید عرض کنم مرکز وکلای قوه قضائیه در طراحی سوالات آزمون اخذ پروانه کار آموزی وکالت نهایت دقت درو داشته و از شیوه و نحوه طراحی سوالات استاندارد مربوط به ازمون وکالت نودو نه اکثرا راضی بوده اند حدود نودو پنج درصد داوطلبان آزمون وکالت از ترتیب و نحوه پرسش مکتوب سوالات تشکر ویژه را دارند لذا تا کنون آزمونی به این خوبی سوالات امتحانی طرح نشده بود یعنی اینکه سوالات استاندارد بود و اختلافی نبودند خب عده ای خیلی خیلی کمی از داوطلبان درخصوص درس فقه الوکاله انتقاد داشتند که نظر این حقیر در این خصوص این است که احتمالا داوطلبان فقط تست کار کرده اند و کتاب موصوف را مطالعه نداشته و همین امر موجب شد تا انتقاد را حق خود بدانند و دلیل خود را آخر قرار گرفتن فقه الوکاله بیان داشته اند که باید عرض کنم آخرین درس آزمون حقوق ثبت بود نه درس فقه الوکاله و از داوطلبان میخواهم باخود روراست باشند و ایراد خود را یعنی عدم مطالعه درس فقه الوکاله پذیرا باشندو سعی کنند این درس شیرین و شریف را از روی کتاب مرجع مطالعه کنند و تاب تست فقه اصلا برای آزمون وکالت کفایت نمیکند در پای برای همه داوطلبان آرزوی موفقیت و سلامتی دارم .و از زحمات مرکز وکلا که بی وقفه در حال پیگیری و انجام امور مربوط به نهاد وکالت و کارشناسان رسمی است کمال تشکر و قدردانی را داریم .برای شادی روح شهدای اسلام صلوات .

 5. آیینی از وکالت به در کنید که هیچ کس در جهان تجربه نکرده باشد
  در این آزمون کلی آدمی که در جلسه حضور نداشتند وکیل خواهند شد
  و تاریخ از یاد نخواهد برد که علت آن اصرار شما بوده
  همه با ماسک …هیچکس بررسی نکرد و اثر انگشت یا امضا هم از داوطلبان اخذ نشود
  نظام عدالت کیفری کشورم دلم به حالت می سوزد!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا