جزییاتی درباره پیامک‌های ارسالی به داوطلبان آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه

رامتین قانع:

عدم دریافت پیامک به معنای مردودی داوطلب نیست

پایگاه خبری اختبار- از روز ۱۹ بهمن‌ماه، برخی داوطلبان آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه پیامک‌هایی درباره احتمال قبولی و لزوم تکمیل اطلاعات خود در سامانه این مرکز دریافت کردند.

بر اساس آنچه رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه گفته است، تاکنون برای ۳ هزار نفر از ۴۷۰۰ نفری که در مصاحبه‌های شفاهی این مرکز شرکت کرده‌اند چنین پیامک‌هایی ارسال شده است.

اما ارسال این پیامک‌ها سؤالات و ابهاماتی را برای برخی داوطلبان ایجاد کرد که برای پاسخ دادن به آنها با رامتین قانع، رئیس رییس کمیسیون کارآموزی این مرکز، گفت‌وگویی داشتیم. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

آقای قانع لطفاً بفرمایید که آیا دریافت پیامک به منزله قبولی در مرحله مصاحبه است؟

مرکز در تلاش است که بر خلاف سنوات گذشته در اعلام قبولی های نهایی تسریع شود. ما برای تعدادی از نمرات برتر آزمون (مرحله تستی و شفاهی) پیامکی ارسال کرده‌ایم که به ما اطلاعات کاملتری داده تا مرکز بتواند پیگیر استعلامات مربوطه شود.

چنانکه در متن پیامک های ارسالی اشاره شده، دریافت پیامک به منزله قبولی قطعی داوطلب نیست. زیرا ما هنوز مصاحبه نیمی از کشور را انجام نداده‌ایم. بنابراین صرفا ما برای کسانی که احتمال بیشتری می‌دهیم که این افراد مورد پذیرش نهایی قرار بگیرند چنین پیامکی را ارسال کرده‌ایم.

از آن طرف نیز ممکن است برای برخی پیامک نرفته باشد ولی آن اشخاص در فرآیند نهایی جزو قبولی‌های مرکز وکلا قرار بگیرند. پس عدم دریافت پیامک هم به معنای مردودی نیست. زیرا ممکن است نتایج استعلامات و یا مصاحبه‌های بعدی به نحوی باشد که ما از افراد دیگری نیز دعوت به تکمیل اطلاعات بکنیم. پس ممکن است کسی که پیامک دریافت کرده است قبول بشود و کسی نیز که پیامک دریافت نکرده است قبول بشود. ما فعلا مشغول انجام استعلامات مربوطه برای نمرات برتر هستیم.

برخی داوطلبان اظهار می‌دارند برایشان پیامک آمده اما قسمت تکمیل اطلاعات در سایت برایشان فعال نیست.

قاعدتاً اگر کسی پیامک را دریافت کرده باید بتواند در سایت وارد بشود و اطلاعاتش را تکمیل بکند. مگر آنکه اختلالات اینترتی وجود داشته باشد. ما بارها از دوستان شرکت کننده خواهش کرده‌ایم که برای ورود به سامانه از گوشی همراه استفاده نکنند. برای تکمیل اطلاعات به اینترنت پر سرعت نیاز است.

آیا این پیامک ها برای تمام افراد قبول شده استان ها ارسال شده یا هنوز برای برخی از استان ها ارسال نشده است؟ برنامه کمیسیون در این زمینه چیست؟

با توجه به نکات پیش گفته، ارسال پیامک برای تمام کسانی که مصاحبه شده‌اند، صورت گرفته است.

آیا اگر کسی در هیچیک از ۲۰ حوزه انتخابی قبول نشود حق او برای قبولی از بین می رود یا امکان انتخاب حوزه دیگری دارد؟

فرآیند انتخاب حوزه قضایی در آزمون مرکز وکلا شبیه فرآیند انتخاب رشته‌محل در دانشگاه‌های دولتی است. یعنی به ترتیب رتبه‌های برتر شروع می‌شود. ما این اختیار را نیز برای داوطلبین ایجاد کرده ایم که اگر در ۲۰ انتخاب اولیه پذیرفته نشدند، به مرکز این اجازه را بدهند که در آن استان (و البته در هر حوزه قضایی که مرکز در آن استان تشخیص بدهد) وی را بپذیرند. این حالت نیز ممکن است که شخصی بدون توجه به رتبه اش انتخاب حوزه کرده باشد ولیکن به خاطر این بی دقتی در هیچ یک از حوزه ها قبول نگردد.

آیا نمرات و کارنامه مرحله شفاهی اعلام می گردد؟ امکان اعتراض در این مرحله به چه صورت است؟

در تلاش هستیم که برای این مرحله نیز کارنامه‌هایی تحویل داوطلبان بدهیم تا بتواند خود را پایش بکنند. در مورد اعتراض به نمرات مصاحبه هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است. البته ما تا ۲۳ اسفند هنوز در مرحله مصاحبه قرار داریم و تا آن زمان شاید در این زمینه تصمیمی گرفته بشود که حتماً روش‌های احتمالی اعتراض را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

آقای بهادری جهرمی چندی پیش از ایجاد سامانه‌ای برای ثبت اعتراض و تصحیح حضوری کارنامه خبر داده بودند. این سامانه از چه زمانی شروع به‌کار می‌کند؟

مستحضرید که مرکز وکلا با یک ترافیک کاری بی‌سابقه‌ روبرو است. از یک سو مصاحبه حدود ۱۱ هزار داوطلب و از سوی دیگر انتخابات هیأت مدیره مراکز استانی در حال انجام و پیگیری است. با توجه به این که در زمینه نتایج آزمون تستی اطمینان داریم، قاعدتا طراحی این سامانه در اولویت اول ما نیست. دوستان ما در انفورماتیک مرکز در حال طراحی این سامانه هستند و به زودی در این زمینه اطلاع‌رسانی می‌کنیم. اما من در این زمینه به داوطلبین توصیه نمی‌کنم.

پیش بینی شما درباره اتمام کامل فرآیند آزمون و اعلام نتایج قطعی چه زمانی است؟

فرآیندی که در ارتباط با مرکز است تا پایان امسال خاتمه می‌یابد. فکر می‌کنم پالایش اطلاعات و نتایج این دو مرحله را نهایتا در فروردین ماه اعلام خواهیم کرد. در تلاش هستیم تا استعلامات قانونی را به سرعت انجام بدهیم و نهایتا در بهار ۹۹ پروانه کارآموزی داوطلبین آزمون را صادر بکنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۶ دیدگاه ها

  1. باسلام.بنده در حوزه انتخابی مشهد و جزو اولین گروه ها مصاحبه شدم .در زمان مصاحبه اسم بنده در سیستم بالا نیامد و به صورت دستی مصاحبه شدم .و الان نیز هیچ پیامکی حتی مبنی بر عدم قبولی به دست بنده نرسیده و کسی پاسخگوی من نبود و دست منم به جایی نمیرسه با این وضعیت بیماری و تعطیلات.لطفا بگید چیکار باید کنم برای اعتراض؟

  2. باسلام.برای سیستان و بلوچستان پیامک ارسال شده ولی برای من باتوجه به نمره کتبی۱۳۰۰پیامکی ارسال نشده لطفا راهنمایی کنید چطور می‌توانم پیگیری کنم

  3. باسلام تو رو خدا یکی ما روازاین انتظار کشنده درآره.تکلیف کسایی ک براشون پیامک نیومده چیه ؟تا کی باید منتظر باشن؟
    کسی ک رتبه آزمونش ۱۶۰۰شده و به دلایلی مصاحبش زیاد خوب نشده انصاف نیست رد بشه .همه ازمونا نمره ازمون از مصاحبه مهمتره چرا مشاوران اینطور نیست .بخدا ما بخاطر این آزمون جون کندیم تورو خدا تکلیف ما رو روشن کنین

    1. سلام مصاحبه من ۲۲ بهمن بود تهران پیامک. هم بعد ۱ ماه امروز اومد برام عجله نکنید امکانش هست تا بعد سال هم پیامک براتون بیاد حتی اگه نیومد به منزله مردودی نیست در کل توکل بر خدا

  4. چند سال درس بخون پول خرج کن بعد با این سیستم مسخره بمون رو هوا
    بخدا نمایندگی شرکت میکردیم راحت بودیم بدون ازمونم پروانه رو هم میدادن بهمون چه غلطی کردم حقوق خوندم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا