جزئیات طرح استفاده از پابند الکترونیک برای کنترل سارقان

پایگاه خبری اختبار- فرمانده فراجا از کنترل سارقان‌سابقه‌دار با دستبند و پابند الکترونیک خبرداد.

به گزارش اختبار به نقل از ایسنا، سردار احمدرضا رادان در حاشیه اجرای طرح «ارتقاء ظرفیت عملیاتی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و افزایش ناوگان تیم‌های واکنش سریع و ضربت پلیس پایتخت» که پیش از ظهر امروز در ستاد مرکزی پلیس تهران برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: همواره در پلیس بر ضرورت استفاده از دانش‌روز و هوشمندسازی و همچنین بهره‌گیری از امکانات تاکید داریم. طرح ارتقاء توان عملیاتی پلیس  نیز در همین راستا انجام شد و امروز شاهد این موضوع در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ هستیم و ۱۰۰۰ دستگاه موتورسیکلت به واحدهای عملیاتی پلیس تهران اضافه شد.

فرمانده فراجا در پاسخ به پرسشی درباره استفاده پلیس از پابند الکترونیک برای سارقان حرفه‌ای نیز گفت: با موافقت ریاست قوه قضاییه قرار شد تا آن دسته از افرادی که بیش از سه بار سابقه سرقت در طول ۱۰ سال داشته و دستگیر شده‌اند و همچنین افرادی که دارای سه بار سابقه محکومیت در این زمینه هستند. با دستبند یا پابند الکترونیک کنترل شوند.این طرح در سراسر کشور به ویژه در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، فرماندهی انتظامی استان البرز و فرماندهی انتظامی غرب و شرق استان تهران به زودی اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه در استفاده از پابندهای الکترونیک بر سارقان تمرکز ویژه‌ای شده است، گفت: امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم کاهش خوبی در حوزه سرقت داشته باشیم. پلیس همواره بر استفاده از روش‌های هوشمند در پیشگیری از جرم و برخورد با جرائم تاکید دارد. و این طرح نیز به زودی وارد فاز اجرا می‌شود.

بیشتر بخوانید:

تعرفه استفاده از پابند الکترونیکی در سال ۱۴۰۲

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا