جزییات دریافت کارت آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

اطلاعیه اعلام تاریخ محل رفع نقص کارت و برگزاری آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳

ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان شرکت در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ کشور، توجه شما را به موارد زیر جلب می‌نماید.

الف- برگزاری آزمون و پرینت کارت شرکت در آزمون

این آزمون در صبح و بعد از ظهر روز جمعه ۴ اسفند ماه سال ۱۴۰۲ و بر اساس اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی مربوط برگزار خواهد شد داوطلبان هر یک از کدرشته های امتحانی لازم است به نشانی مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون مراجعه نمایند محل برگزاری آزمون داوطلبان با توجه به شهرستان درج شده در بند ۳۶ تقاضانامه ثبت نامی آنان به شرح جدول شماره ۱ مندرج در ذیل این اطلاعیه است.

لازم به توضیح است کارت شرکت در آزمون حاوی اطلاعات ثبت نامی تاریخ و محل برگزاری آزمون داوطلبان از روز دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. داوطلبان لازم است بر اساس مشخصات شناسنامه ای ،نام نام خانوادگی شماره شناسنامه سال تولد و مشخصات ثبت نامی شماره پرونده و کد رهگیری نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام نمایند برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.

چنانچه داوطلب به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی شماره پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمیشود لازم است با مراجعه به سیستم پاسخگویی اینترنتی این سازمان به نشانی ‏https://request.sanjesh.org و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده شماره داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت نام اقدام نماید. لازم به ذکر است این امکان برای داوطلبانی فراهم است که در سیستم پاسخ گویی عضویت داشته باشند بنابراین داوطلبانی که به اطلاعات فوق دسترسی ندارند لازم است با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام نمایند.

تبصره– آن دسته از داوطلبانی که علاوه بر کدرشته امتحانی اصلی متقاضی شرکت در رشته امتحانی دوم رشته شناور نیز بوده اند می بایست کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی دوم خود را نیز از درگاه این سازمان پرینت و به آدرس حوزه امتحانی مندرج بر روی کارت مراجعه نمایند. زمان برگزاری آزمون رشته های شناور رشته انتخابی دوم بعد از ظهر روز جمعه به تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ است.

آزمون کدرشته های امتحانی ۱۱۲۸ آموزش زبان ژاپنی ۱۱۲۹) زبان و ادبیات اردو ۱۲۸۷ مهندسی طراحی محیط زیست)، ۱۳۵۶ نمایش عروسکی و ۱۳۶۰) مجموعه موسیقی منحصراً در شهرستان تهران برگزار خواهد شد؛ لذا داوطلبان هر یک از کدرشته های امتحانی مذکور ضرورت دارد بر اساس آدرس و تاریخ مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون به حوزه امتحانی مربوط در شهرستان تهران مراجعه نمایند.

محل برگزاری آزمون برای ۸ کدرشته امتحانی شامل کدرشته های امتحانی ۱۱۴۷ ۱۱۴۹ ۱۱۵۰، ۱۱۵۴، ۱۱۵۵، ۱۱۵۷، ۱۱۵۸ و ۱۱۵۹ که ثبت نام آنها توسط دستگاههای اجرایی ذیربط و با هماهنگی این سازمان صورت گرفته در شهرستان تهران خواهد بود و از طریق اطلاعیه ای که هر یک از ارگانهای ذیربط صادر مینمایند آزمون این کدرشته ها در تاریخ های پیش بینی شده برگزار خواهد شد. برای این دسته از داوطلبان کارت شرکت در آزمون از طریق درگاه سازمان صادر نشده است.

ب کنترل محتوای کارت شرکت در آزمون

۱ با توجه به دریافت اطلاعات شناسنامه ای متقاضیان از سامانه ثبت احوال امکان ویرایش اطلاعات شناسنامه ای وجود ندارد. لذا چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۵۴۳۰۲۱ و ۶ کارت شرکت در آزمون وجود دارد ضروری است موارد مغایرت را از اداره ثبت احوال منطقه سکونت پیگیری نمایید.

– چنانچه در رابطه با بند معلولیت اختلافی مشاهده میشود ضروری است در یکی از روزهای چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ و پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ و ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ به نماینده این سازمان مستقر در واحد رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه نمایید. آدرس واحدهای رفع نقص در جدول شماره ۲ در ذیل این اطلاعیه درج شده است. در صورتی که در رابطه با سایر مندرجات کارت شرکت در آزمون از جمله نام رشته تحصیلی نام محل تحصیل و معدل دوره کارشناسی معدل بر اساس مفاد بند د مندرج در این اطلاعیه و با توجه به ثبت نام انجام شده اشکالی مشاهده میشود. لازم است جهت اصلاح مورد یا موارد مذکور از تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ منحصراً به قسمت ویرایش اطلاعات کارت در درگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه و موارد مربوط را اصلاح نمایید. داوطلبان شرکت کننده چنانچه متقاضی اعمال بند مربوط به گزینش در رشته های دانشگاه پیام نور و موسسات غیر انتفاعی هستند لازم است در زمان تکمیل فرم انتخاب رشته در اواخر خرداد ماه سال ۱۴۰۳ در این خصوص طبق اعلام این سازمان اقدام نمایند.

ج سهمیه رزمندگان و ایثارگران

۱ در کارت شرکت در آزمون در مقابل سهمیه ثبت نامی آن دسته از داوطلبانی که در تقاضانامه ثبت نام و با توجه به ضوابط داوطلب سهمیه رزمندگان و ایثارگران شده اند و سهمیه آنان مورد تأیید ارگان ذیربط قرار گرفته است عیناً همان عنوان سهمیه انتخابی قید شده است.

آن دسته از داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ با توجه به ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای شماره یک (۱) آزمون مذکور متقاضی سهمیه رزمندگان – ایثارگران شده اند و سهمیه آنان از سوی ارگان ذیربط مورد تأیید قرار نگرفته است در کارت شرکت در آزمون آنان در مقابل عنوان سهمیه «آزاد» درج شده است. متقاضیان استفاده از سهمیه های ایثارگان بنیاد شهید و امور ایثارگران و سهمیه رزمندگان ارگان وزارت جهاد کشاورزی سپاه پاسداران سازمان بسیج مستضعفین و واحدهای تابعه ستاد کل نیروهای مسلح جهت اعلام مغایرت لازم است از تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ منحصراً به درگاه اطلاع رسانی این سازمان قسمت ویرایش اطلاعات مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در این درگاه نسبت به اصلاح و ویرایش سهمیه خود اقدام نمایند تا در صورت تأیید سهمیه توسط ارگان مربوط سهمیه برای آنان اعمال شود. ضمناً تأکید میشود داوطلبانی که در زمان ثبت نام داوطلب استفاده از سهمیه بودند ولی سهمیه آنان به هر دلیل از طرف ارگان ذیربط مورد تأیید قرار نگرفته برای بررسی و روشن شدن وضعیت سهمیه خود بعد از ویرایش حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ علت عدم تأیید سهمیه را از ارگانهای ذیربط پیگیری نمایند در صورت تأیید سهمیه توسط ارگان ذیربط سهمیه درخواستی اعمال میشود؛ در غیر این صورت با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نیست.

د- توضیحات مهم در خصوص معدل

معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون داوطلبان بر اساس ثبت نام اینترنتی که توسط خود داوطلب انجام شده درج شده است. لذا داوطلبان لازم است معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون خود را با توجه به توضیحات زیر بررسی و در صورت مشاهده مغایرت به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به ویرایش معدل خود اقدام نمایند. بدیهی است در غیر این صورت مسئولیت هرگونه تبعات بعدی به عهده شخص داوطلب بوده و هیچ گونه عذری در این مورد پذیرفته نیست بر این اساس تأکید میشود داوطلبان عزیز نسبت به کنترل معدل اعلامی و معدل واقعی خود اقدام لازم را بعمل آورند. لازم به ذکر است در سنوات گذشته نسبت به لغو قبولی داوطلبان دارای مغایرت معدل حتی در حد چند صدم نمره نیز اقدام شده است.

تبصره ۱ فارغ التحصیلان سنوات قبل و همچنین آن دسته از داوطلبانی که تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ زمان شروع ثبت نام برای شرکت در آزمون به عنوان دانش آموخته تلقی شده اند و یا به عبارت دیگر موفق به اخذ مدرک لیسانس کارشناسی شده اند باید معدل مندرج در مدرک لیسانس کارشناسی آنان با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون یکسان باشد.

تبصره ۲- دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی که در زمان شروع به ثبت نام برای شرکت در این آزمون تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۰۷) همچنان دانشجو بوده اند و حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ فارغ التحصیل شده اند لازم است در قسمت ویرایش اطلاعات کارت شرکت در آزمون نسبت به اصلاح معدل خود بر اساس مدرک فارغ التحصیلی اقدام نمایند.

تبصره ۳ – از آنجائیکه ملاک گزینش نهایی برای آن دسته از داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۶/۳۱ فارغ التحصیل خواهند شد؛ میانگین نمرات واحدهای گذرانده شده آنان تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ است لذا لازم است در هنگام دریافت کارت شرکت در آزمون از تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ لغایت (۱۴۰۲/۱۲/۰۴) نسبت به ویرایش معدل خود در قسمت مربوط به ویرایش اطلاعات ثبت نامی اقدام نمایند.

تذکر مهم دانشجویان سال آخر مقاطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل خواهند شد می بایست اصل فرم تکمیل شده معدل را فرم مندرج در انتهای این اطلاعیه پس از تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ تکمیل و فرم تکمیل شده را به تأیید دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی برسانند.

تبصره ۴ – داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته بوده و یا دانشجوی این مقطع هستند میبایست معدل مدرک کاردانی خود را نیز وارد نمایند.

تبصره ۵- داوطلبانی که هم دارای مدرک کارشناسی پیوسته و هم کارشناسی ناپیوسته بوده اما فاقد مدرک کاردانی هستند میبایست فقط معدل مدرک کارشناسی پیوسته خود را وارد نمایند.

نکته مهم- با توجه به اینکه در صورت مغایرت معدل ثبت شده در فرم ثبت نام بعد از اعلام قبولی نهایی با معدل واقعی که به هر دلیل اشتباه قید شده باشد منجر به لغو قبولی شما میشود ضرورت دارد نهایت دقت را در خصوص ثبت معدل واقعی خود به عمل آورید.

ه- یادآوری های مهم

۱- برای حضور در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار الزامی است.

۲- فرآیند برگزاری آزمون در نوبت صبح ساعت ۸ هشت) و در نوبت بعد از ظهر ساعت ۱۴:۳۰ دو و نیم بعد از ظهر است.

۳- درب ورودی حوزه های امتحانی رأس ساعت ۷:۳۰ هفت و سی صبح و ۱۴ (دو) بعد از ظهر بسته خواهد شد. لذا داوطلبان لازم است قبل از بسته شدن دربهای ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.

۴- هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید چند مداد سیاه نرم پررنگ مداد تراش مداد پاکن یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد. رد و بدل کردن این موارد در جلسه آزمون تخلف محسوب می‌شود.

۵- داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله پیجر تلفن همراه ساعت هوشمند دستبند هوشمند انگشتر هوشمند، جزوه کتاب ماشین حساب هرگونه ریموت کنترل هر گونه یادداشت و نظایر آن به جلسه آزمون اکیداً خودداری نمایند.

به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری که بخشی از آن در بند «و» آمده است رفتار خواهد شد.

۶- به همراه داشتن تلفن همراه حتی بصورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.

۷- برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری لازم را بعمل آورید.

۸- حوزه های برگزار کننده آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه ماشین حساب کیف دستی ساک دستی کتاب جزوه و معذور هستند بنابراین تاکید میشود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری شود.

۹- داوطلبان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی درگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد. پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند.

۱۰- با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون نیاز به نظرات شما به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه ها دارد خواهشمند است نسبت به تکمیل نمودن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ از تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ لغایت ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ بصورت اینترنتی از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمایید.

۱۱- داوطلبان در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری برای آنها لازم است حداکثر تا تاریخ ١٢/١١/۱۴۰۲ از طریق سیستم پاسخ گویی اینترنتی https://request.sanjesh.org با این سازمان مکاتبه نمایند. درخواست های واصله بعد از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.

۱۲- نظر به اینکه سؤالات رشته های امتحانی مقطع کارشناسی ارشد به گونه ای طراحی شده است که برای پاسخ گویی به سؤالات دروس ذیربط نیاز به ماشین حساب نیست لذا به داوطلبان تأکید میشود با توجه به مطلب فوق برای پاسخ گویی به سؤالات هر یک از رشته های امتحانی نیاز به ماشین حساب نبوده و از ورود داوطلبانی که ماشین حساب برای شرکت در جلسه آزمون از هر نوع آن به همراه داشته باشند ممانعت به عمل خواهد آمد و با آنان برابر مقررات قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری که در این اطلاعیه نیز آمده است رفتار خواهد شد.

۱۳ داوطلبانی که موفق به مشاهده و پرینت کارت شرکت در آزمون خود نشوند ضرورت دارد برای پیگیری موضوع در زمانهای اعلام شده به نماینده این سازمان مستقر در باجه رفع نقص مطابق جدول شماره (۲) مراجعه نمایند.

و- قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری

از قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری

ماده ۵- تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است:

الف- ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی‌نظمی در برگزاری آزمون گردد یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه‌دار.

ب- ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل:

۱- ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون.

۲- تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست‌اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سئوال برای تخلف در آزمون.

۳- ثبت‌نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی.

ج- استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه‌دار.

د- کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون برای پاسخ به سئوالات.

ه‍- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیر مجاز از آنها.

و- هرگونه تغییر غیرمجاز سئوالات، اوراق و پاسخنامه‌های داوطلبان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون.

ز- افشای سئوالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت دراین امر قبل یاحین برگزاری آزمون به هرنحو.

ح- خرید یا فروش سئوالات آزمون یا پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سئوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیرواقعی باشد.

ماده ۶- هیأت‌های رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازات های زیر را درباره متخلفان دارند:

الف- درمورد مشمولان بند(الف) ماده (۵): اخطارکتبی با درج درپرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذی ربط یا محرومیت ازگزینش در آزمون همان سال.

ب- در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (۵): محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد.

تبصره- آرای هیأت‌های بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۶) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها می‌باشد.

ماده ۷- در مورد مشمولان بندهای (د)، (ه‍)، (و) (ز) و (ح) ماده (۵) هیأت‌های رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون (۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا یک میلیارد (۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی می‌نمایند.

ماده ۸– ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (۵) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد، موجب تشدید مجازات می‌شود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم می‌گردد. مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب می‌باشد.

ماده ۹- رسیدگی در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأت‌های انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیته‌های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (۶) و (۷) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم می‌گردد.

ماده ۱۰- در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازات های مندرج در این قانون، به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (۶)، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها، قبولی وی در آزمون را ابطال می‌نماید. در این صورت مؤسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود، و چنانچه گواهی فارغ‌التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی هستند.

ماده ۱۱- چنانچه با بررسی‌های فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلب و سوابق تحصیلی وی مغایرت های غیرمتعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش‌دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد، با تأیید هیأت‌های بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می‌آید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی است.

ماده ۱۲- هر مؤسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون‌های مورد بحث این قانون فعالیت می‌کند، چنانچه در تخلفات ماده (۵) مشارکت داشته باشد، مجوز تأسیس آن لغو می‌شود و مدیران مسؤول آنها، علاوه بر محرومیت دائمی از تأسیس و اداره این گونه مراکز، به مجازات‌های پیش‌بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم می‌شوند، و چنانچه مؤسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مدیران مسؤول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (۶) است.

تبصره- در مورد آموزشگاه‌هایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذی‌ربط مدعی‌العلوم نیز می‌تواند رأساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.

برای مشاهده جدول شماره ۱ شهرستان محل برگزاری آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال  ۱۴۰۳ اینجا را کلیک کنید
برای مشاهده جدول  شماره ۲ محل رفع نقص کارت شرکت درآزمون ورودی کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ اینجا را کلیک کنید
برای مشاهده فرم مخصوص میانگین معدل ارشد دانشجویان سال آخر آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ اینجا را کلیک کنید

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا