دفاتر شرکت پدیده در شهرهای گرگان و شیراز پلمب شدند

با دستور دادستان های شهرستان های گرگان و شیراز

دفاتر شرکت پدیده در شهرهای گرگان و شیراز پلمب شدند

فعالیت شرکت پدیده در سطح استان های گلستان و فارس نیز ممنوع شد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هرگونه فعالیت نمایندگی این شرکت در سطح استان گلستان متوقف و ممنوع اعلام شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به وضعیت مبهم سهام و سهامداران شرکت پدیده شاندیز و شرایطی که برای این شرکت پیش آمده، تا تعیین تکلیف نهایی نسبت به وضعیت سهامداران، فعالیت این شرکت در استان گلستان متوقف خواهد بود.

دادستان شهرستان گرگان یادآور شد: در سایر استان های کشور نیز این امر اتفاق افتاده و در شرایط کنونی و تا تعیین تکلیف وضعیت این شرکت، فعالیت آن متوقف و خرید و فروش سهام ممنوع است.

حقی از شهروندان گلستان خواست که در خصوص خرید سهام این شرکت و سایر موسسات با دقت بیشتری عمل کنند.

پیش از این نیز با دستور دادستان عمومی و انقلاب مشهد فعالیت های این شرکت در شهر مشهد متوقف و از تبلیغات آن جلوگیری شده بود.

براساس دستور دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان شیراز، دفتر شرکت پدیده در شیراز پلمب شد.

به گزارش ایسنا، منطقه فارس، این اقدام پس از آن انجام گرفت که مسئولان شرکت پدیده در شیراز از ارائه مجوز‌های قانونی فعالیت و فروش سهام عاجز ماندند.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز در این خصوص گفت‌: با توجه به مشکلات ایجاد شده از سوی شرکت پدیده در خصوص خرید و فروش سهام این شرکت‌ برای برخی از هموطنان در چند استان کشور از جمله در مشهد و بنا بر گزارش‌های پلیس‌ اطلاعات و امنیت استان فارس و پس از احراز غیر قانونی بودن فعالیت شرکت پدیده دستورات قضایی لازم مبنی بر جلوگیری از فعالیت این شرکت صادر شد.

طهماسب یزدانیان با اشاره به اینکه پیش از این نیز در پی ‌انجام تبلیغات شرکت پدیده در سطح استان، موضوع فعالیت آن از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس مورد بررسی قرار گرفت، بیان کرد: با احراز عدم وجود مجوز‌های خرید و فروش و عدم رعایت قانون تجارت در خصوص شرکت‌های سهامی در زمینه خرید و فروش سهام‌، موضوع به دادستانی شیراز اعلام شد که پس از محرز شدن غیر قانونی بودن فعالیت شرکت یاد شده ‌از ادامه فعالیت آن جلوگیری بعمل آمد.

وی تاکید کرد: مردم باید پیش از خرید هرگونه سهام و مشارکت در سرمایه‌گذاری از اصالت و وجود مجوز‌های قانونی و صداقت شرکت‌های مورد نظر اطمینان حاصل کنند.

به گزارش ایسنا، این خبرگزاری هفته گذشته در گزارشی از فعالیت دفتر شرکت پدیده و عرضه سهام توسط این دفتر خبر داده بود، در حالی‌که اکثر مسئولان اجرایی و مدیران استان فارس و شهرستان شیراز در این خصوص اعلام بی اطلاعی کرده بودند.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا