رئیس سازمان سنجش: برای ۶۰ داوطلب جامانده از آزمون سراسری، آزمون اختصاصی برگزار خواهد شد / ۴ داوطلب در آزمون‌های روز پنج‌شنبه دستگیر شده‌اند

پایگاه خبری اختبار- دکتر عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش از برگزاری آزمون کنکور سراسری در سلامت کامل خبر داد و اعلام کرد: در مجموع در چهار آزمونی که برگزار شده است ۴ نفر دستگیر شده اند.

به گزارش اختبار به نقل از مهر، دکتر عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش گفت: چهار آزمون نوبت اول کنکور روز گذشته (پنج شنبه) در سلامت کامل برگزار شد.

وی افزود: در شهرستان های زیرکوه و حاجی آباد در استان خراسان جنوبی به دلیل سیل بسیار سنگین ، متاسفانه حدود ۶۰ نفر از داوطلبان علی رغم اینکه ارتش جمهوری اسلامی تمام امکانات خود را برای این انر بسیج کرده بودند، به آزمون نرسیدند.

آزمون اختصاصی فرهنگیان برای ۶۰ داوطلب جامانده از آزمون

پورعباس یادآور شد: این نوید را به این گروه از داوطلبان می دهم که با هماهنگی دولت، آزمون اختصاصی فرهنگیان برای این گروه در دو هفته آینده برگزار می کنیم. این موضوع برای این افراد اطلاع رسانی می شود و داوطلبان آمادگی خود را حفظ کنند.

بیشتر بخوانید:

دستگیری ۴ داوطلب در آزمون‌های روز پنج‌شنبه

رییس سازمان سنجش درباره آمار تقلب امتحانی در نخستین روز کنکور سراسری ۱۴۰۳ اظهار داشت: در مجموع در چهار آزمونی که برگزار شده است ۴ نفر دستگیر شده اند که نشان می دهد مردم و داوطلبان به سنجش اعتماد کردند و دچار وسوسه شبکه های متقلب نشده اند.

وی افزود: یک نفر در تهران بوده است که در زمان آزمون از دفترچه عکس گرفته است و در عرض چند دقیقه دستگیر شد. دو نفر در استان های جنوبی ابزار تقلب داشتند و یک نفر در غرب کشور قصد عکس از دفترچه داشت که دستگیر شدند. آمار ۴ نفر در مقابل چند هزار نفر سال های گذشته نزدیک صفر است.

پورعباس اظهار داشت: امروز که روز برگزاری آزمون گروه علوم تجربی است روز سختی است و تمامی اقدامات حفاظتی در شدیدترین وضعیت خود اجرا می شود. آمادگی کامل در این زمینه در تمام لایه های حفاظتی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا