رسوایی استخدام خارج از ضابطه فرزند رمضانعلی سنگدوینی نماینده گرگان و عضو کمیسیون انرژی مجلس، در وزارت نفت

به بار نشستن تلاش مجلس انقلابی برای تسهیل اشتغال؛ البته برای فرزند یکی از نمایندگان!

پایگاه خبری اختبار- در حالی که ماه های اخیر مجلس یازدهم محل بحث های مختلفی راجع به تسهیل ورود جوانان به کسب و کار و اظهار دغدغه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها بود، اخبار حکایت از استخدام خارج از ضابطه فرزند رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و عضو کمیسیون انرژی مجلس، به عنوان مسوول دبیرخانه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت دارد. رسانه ها در یکی دو روز اخیر خبر از استخدام خارج از ضابطه فرزند یکی از نمایندگان مجلس انقلابی به عنوان مسوول دبیرخانه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت دادند و تصویر نامه دستور موافق وزیر با استخدام این آقازاده که دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی ساری است نیز منتشر شده است.

موضوع نامه افشا شده چیست ؟

مضمون این نامه این طور است که ظاهرا نفیسه سنگدوینی فرزند رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی درخواستی برای استخدام خود به وزیر نفت داده که وزیر نیز ذیل آن دستوری خطاب به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی این وزارتخانه داده است.

موافقت وزیر با درخواست معاونش برای استخدام دختر نماینده مجلس به دستور خودش!

مهدی علی مددی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت که اتفاقا او هم اهل گرگان است، طی نامه ای که تصویر آن منتشر شده، بازگشت به دستور وزیر ذیل درخواست نفیسه سنگدوینی، برای استخدام او به عنوان «مسوول دبیرخانه و اسناد» اعلام نیاز کرده و خواسته است که وزیر در صورت موافقت مراتب را ابلاغ کند!

نامه مهدی علی مددی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ تنظیم شده است، و یک روز بعد جواد اوجی وزیر نفت موافقت خود را با درخواست معاونش که در پاسخ به دستور خود او انجام شده، اعلام کرده است!

بیشتر بخوانید:

نفیسه سنگدوینی کیست ؟

نفیسه سنگدوینی متولد ۱۳۷۱ بر اساس سندی که خبرگزاری فارس منتشر کرده است، دارای مدرک کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات با معدل ۱۴.۶۷ از دانشگاه آزاد اسلامی ساری است.

او که ظاهرا به جز آقازادگی تنها سابقه انتشار یک کتاب شعر و یک رمان را در کارنامه اش دارد، بنا بر اسناد منتشر شده توسط فارس حتی در آزمون استخدامی وزارت نفت قبول هم نشده است.

رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی
رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی

رمضانعلی سنگدوینی کیست ؟

رمضانعلی سنگدوینی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که ۲ اسفند ۱۳۹۸ برگزار شد توانست با کسب ۵۳ هزار و ۱۰۰ رای از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا در استان گلستان به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کند.

سنگدوینی عضو و همین طور رییس کمیته گاز و پتروشیمی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی است، در سوابق او مدیرعاملی شرکت گاز استان گلستان نیز به چشم می خورد.

او همچنین یکی از اعضای کمیسیون مشترک بررسی “طرح اساسنامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی” در مجلس شورای اسلامی است.

واکنش وزارت نفت: بازنشر نامناسب مکاتبات!

روابط عمومی وزارت نفت روز چهارشنبه با انتشار اطلاعیه ای با توصیف افشای این ماجرا به عنوان «بازنشر نامناسب مکاتبات حوزه منابع انسانی در فضای مجازی درباره به‌کارگیری در قالب قرارداد مدت‌معین فرزند نماینده گرگان در مجلس شورای اسلامی»، ضمن تکذیب نکردن اصل موضوع آن را یک رویه عادی و جاری اداری عنوان کرده است.

البته توضیح داده نشده است که آیا همه فارغ التحصیلان جوان دانشگاه ها می توانند درخواست استخدام خود را به وزیر نفت تسلیم کنند و ایشان با همه درخواست های استخدام یک روزه موافقت می کنند ؟

یا اینکه شانس یک جوان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد با معدل زیر ۱۵ و بدون هیچ سابقه مدیریتی برای استخدام به عنوان مسوول دبیرخانۀ یک معاونت کلیدی وزارت نفت چقدر است ؟

واکنش سنگدوینی: از وزارت نفت بپرسید

رمضانعلی سنگدوینی هم امروز در اولین واکنش خود به این ماجرا، با بی ارتباط خواندن موضوع به خود، وزارت نفت را مسوول پاسخگویی به نحوه استخدام فرزندش معرفی کرد!

توییت رمضانعلی سنگدوینی در حمایت از جواد اوجی وزیر نفت
توییت رمضانعلی سنگدوینی در حمایت از جواد اوجی وزیر نفت

بده بستان هایی به قیمت سرخوردگی جوانان کشور

در این موقعیت که مردم کشور در حال پایداری قهرمانانه مقابل فشار ناجوانمردانه اقتصادی خارجی و تحمل مشقت های فراوان هستند، و از مسوولان انتظار ارتقای سلامت و عدالت دارند، چنین رفتارهای ناامید کننده ای ذیل عنوان مجلس انقلابی، اقلا از حیث مخدوش ساختن وجهه نظام و انقلاب و ایجاد سرخوردگی مخصوصا میان جوانان، شایسته برخورد شدید قضایی به نظر می رسد.

 

رسوایی استخدام بدون ضابطه فرزند رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در وزارت نفت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۱۶ دیدگاه ها

 1. این ملت ما هر کجا که طقی به طوقی می‌خوره همه میشن کارشناس و مجری بازپرس و دادستان ؟اقایون سرتان به لاک خودتان باشه ؟به کاربزرگان چکار دارید ؟اقا شده نماینده مجلس جانباز و ایثارگر هم هستش ؟واینهمه در دایره های مختلف مدیریتی زحمت کشیده یعنی ایشان حق ندارد یکنفر از خانواده و دوستان خود استخدام کند ؟ایا حق ایشان از سفره انقلاب این همه تهمت زدن به سنگدوینی هستش!فرزندش دوست داره به کسی هم مربوط نیست ؟ ذرود و سپاس به سنگدوینی نماینده مجلس

 2. هروقت به اتهام سعیدطوسی که فجیع ترین کاررابابچه های معصوم رسیدگی شد به بقیه هم رسیدگی میکنند.راستی میدونیدچراسعیدطوسی اصلا دادگاه نرفت باوجوداین همه شاکی وگفت همه رارسوامیکنم؟وچرامقام معظم رهبری اون موقع ورودنکردوسکوت کرد ؟مگه موضوعی فجیع ترازلواط به کودکان قران آموز توسطاستادقرآن داریم ؟لطفا حرف ازعدالت نزنید

 3. بهترین کار فقط تکذیب است . بهتر است که اقای سنگدوانی کلا تکذیب کند که اصلا دختر ندارد . و اقای اوجی (وزیر نفت) هم بگوید که اصلا وزیر نیست .

 4. 💥 سلام ، شایسته است برای جلوگیری از تکرار این حوادث دراین وزارت خانه و سایر دوایر اداری ، روسای محترم سه قوه برای روشن شدن اذهان عمومی
  بر طبق مفاد ۴ و۱۰
  قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان مصوب سال ۱۳۹۱
  بشرح ذیل :
  دستور رسیدگی به موضوع را صادر فرموده ، برای یکبار هم شده نتیجه فوری آن را به اطلاع عموم مردم ایران برسانند .
  💥بررسی اصل موضوع که فرآیند انجام کار است در چند برگ خلاصه میشود ، پروژه پیچیده و سنگینی نیست که زمان بر باشد
  جناب آقای نماینده محترم هم عوامل ادعایی توطئه را شناسایی و به کمیته بررسی معرفی فرمایند .
  باشد که بزودی شاهد سلامت و شفافیت و عدم تبعیض و حذف رانت خواری در کل سیستم اداری و حاکمیت نظام باشیم .
  و نمایندگان محترم هم صرفا” موضوعات کلان کشور را رصد و پیگیری فرمایند .
  💥ماده ۴- سوء استفاده از اختیارات نمایندگی و اخذ هر نوع امکانات و امتیازات از بخشهای دولتی، عمومی و خصوصی به هر عنوان و هر شکل، توسط نماینده به نفع خود و اقربای وی به ناحق و اعمال نفوذ و استفاده از سمت نمایندگی برای این منظور و سوءاستفاده از اطلاعات و اسناد در دسترس وی ممنوع و مرتکب مستوجب اعمال مجازات ماده (۶) این قانون است

  💥ماده ۱۰- قوه قضائیه موظف است در اجرای این قانون شعبه خاصی را جهت رسیدگی به موضوعات ارسالی تشکیل دهد و خارج از نوبت رسیدگی و نهایتاً رأی قطعی را ظرف سه ماه به هیأت اعلام نماید .
  حال کمیسیون اصل ۹۰ورود کرده ما هم مشتاقانه منتظر نتیجه میمانیم .
  💥 اولویت در هر استخدامی در وزارتخانه ، با نیروهای شریف و زحمت کش : مدت موقت ، پیمانکاری ، مدت معین و نیروهای حمل و نقل با خودرو شخصی در قالب قراردادهای پیمانکاری میباشد . که عمر و جوانی خود را وقف خدمت در بخش های مختلف صنعت نفت سپری کردند
  منوچهر سدری : وزارت نفت

 5. باسلام این همه رسوایی آقایان و آقازادگان دست چندم از برکت و وجود فضای مجازیست والا کسی دروزارتخانه و مجلس قطعا بااین افشاگری که باعث سرافکندگیشان است موافقرنبوده ونیست .
  معمولا ورودبه بخشهای تخصصی وزارت نفت بامعدل بالا واز فارغ التحصیلان دانشگاههای معتبر دولتی صورت پذیرفته که باعنایت به معدل این دخترخانم که معدلش زیر ۱۵ و ازدانشگاه آزاد بوده نشانگر فساد لجام گسیخته دروزارتخانه است که برای بکارگیری فرزندان نخبه مردم انواع واقسام سدهارا ابداع ولی برای نورچشمی ها ازتمام آنها عدول مینمایند
  بنده اطلاع صحیح دارم که برخی ازفرزندان مردم مدت حدود دو سال است از تمام امتحانات و مصاحبه ها و تحقیقات محلی و حتی آزمایشات طبی و…. موفق شده ولی جناب آقای اوجی بنابر عللی که نزد ایشان معتبر است جذب آنان فعلا متوقف شده
  امیدوارم که آقای مهندس اوجی بتواند به شبکه عظیم و قدرتمند و مافیایی موجود در وزارتخانه تحت امرش فایق آید و باسعه صدر تمام نسبت به جذب آن دسته از متقاضیانی که تمام مراحل مختلف بکارگیری را بدون کمترین شبهه ای با موفقیت گذرانده اند دستور اقدام لازم را صادر فرمایند

 6. ( وصیت‌نامه امام: نگذارید انقلاب به دست ( نااهلان ) و نامحرمان بیفتد ) . متاسفانه کسی توجه نکرد , وضع این مملکت اینطور شد .

 7. من هم بشدت با این رانتها مخالفم که البته اتفاقی زخم خورده بی کفایتی این آقایون بودم
  اما فراموش نشود از نابلدی این کار را کردن
  از روش روحانی و دار و دستش پیش میرفتن داستان نمیشد
  آدرس بدم
  هلدینگ خلیج فارس حیات خلوت زنگنه
  یا
  چهار شاگرد معروف شیخ الوزرا

 8. این اون آقایانی هستند که ادعای رانت علیه کانون های وکلا را مطرح می‌کنند و ادعا دارن که کانون ها لابی گری میکنن غافل از اینکه خودشان رانت خوار و لابی گر هستند بدانید که چه کسانی می‌خواهند برای شما تصمیم بگیرند

 9. تا بوده همین بوده……
  شماها فکر میکنین بقیه نرفتن چطوری رفتن
  الان تو این مملکت پشتت قوی باشه هر حرکتی میتونی بزنی
  تا کی بایستی گشنه بخوابیم وبیکار بمونیم
  بخدا آرزوی ی فیش حقوقی به دلمان مانده
  بدون حقوق فقط پرینت خالی ولی کل زحماتمون در این چند سال تحصیل در این دانشگاههای بی اعتبار نظام کشیدیم توش نوشته بشه
  شرط عدالت این نیست و نخواهد بود.
  ی عده روز و شب بخورن بپوشن بچرخن بقیه بیکار تماشا چی باشن

 10. این بود حرف های قشنگی که از عدالت و عدالت خواهی می زدید تمام افرادی که به هر نحوی در این بی عدالتی سهیم بودند بر اساس قوانین کشور باید به مردم و قانون پاسخگو باشند
  کسی که عملکردش اینه قطعا در تصمیم گیری های کلان کشور هم زد و بند خواهد کرد

 11. در شرایط کنونی فقط باید رهبری به عنوان عادل ترین و معتمد ترین شخص تمام مسئولین رو نصب و عزل کنه،
  پیشنهاد و انتخاب تبدیل به رانت و فساد شده تو این کشور ، نماینده مجلس با شام و نهار رای جمع میکنه وارد مجلس میشه از فلان وزیر حمایت میکنه و اون وزیر هم در موعد لازم باید جبران کنه ،و هزاران قرض و طلب منصب بین مسئولین

  1. مقصر اصلی رو اعلام نکردید. ما مردم این نمایندگان رو فرستادیم مجلس اونا هم وزرا رو میفرستن….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا