رونمایی از پلاک ملی خودروهای نیروهای مسلح کشور

رونمایی از پلاک ملی خودروهای نیروهای مسلح کشور

پایگاه خبری اختبار – با حضور فرمانده نیروی انتظامی و رئیس پلیس راهور ناجا از پلاک ملی وسایل نقلیه نیروهای مسلح در شهرک آزمایش رونمایی شد.

به گزارش فارس، امروز با حضور سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی و سردار تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از پلاک وسایل نقلیه نیروهای مسلح رونمایی شد.

در حاشیه این مراسم، سرهنگ سعید روحی معاون فنی مهندسی و رئیس شماره‌گذاری راهور ناجا در مورد جزئیات پلاک وسایل نقلیه نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران اظهارداشت: پلاک خودروهای نیروهای مسلح بعد از جلسات متعدد ناجا با ستاد کل نیروهای مسلح در سال ۹۴ طراحی شد که آئین‌نامه آن در اسفند ۹۴ توسط ستاد کل تصویب و به نیروهای مسلح ابلاغ گردید.

رئیس شماره‌گذاری راهور ناجا تصریح کرد: پلاک وسایل نقلیه نیروهای مسلح با هدف یکسان‌سازی پلاک، ارتقای کیفی و ایمنی، کاهش جعل و بررسی و گزارش‌گیری تخلفات احتمالی کاربران آن در دستور کار قرار گرفت.

سرهنگ نوری به اندازه پلاک این دسته از خودروها اشاره و بیان داشت: اندازه پلاک ۱۱ در ۵۲ سانتیمتر است و ضریب ایمنی و امنیتی آن نسبت به سایر پلاک‌ها افزایش یافته است.

وی در خصوص رنگ و حروفی که در این پلاک‌ها مورد استفاده قرار گرفته است، اعلام کرد: پلاک با زمینه آبی-فیروزه‌ای و با حرف (ف) مختص خودروهای ستاد کل نیروهای مسلح، پلاک و زمینه خاکی و حرف (ش) مختص خودروهای ارتش، پلاک با زمینه سبز و حرف (ث) مختص خودروهای سپاه پاسداران و پلاک با زمینه آبی فیروزه‌ای (ز) مخصوص خودروهای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است.

معاون فنی و مهندسی راهور ناجا خاطرنشان کرد: پلاک خودروهای ناجا از مهرماه ۹۱ افتتاح و اجرایی شده و پلاک با زمینه سبز رنگ و حرف (پ) است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا