شیوه تکمیل پرونده و معرفی وکیل سرپرست پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت ۹۵ کانون وکلای مرکز

از سوی کانون وکلای دادگستری مرکز منتشر شد:

راهنمای تکمیل پرونده و معرفی وکیل سرپرست پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت ۱۳۹۵

پایگاه خبری اختبار- کانون وکلای دادگستری مرکز طی اطلاعیه ای جزییات و شیوۀ تکمیل پرونده و معرفی وکیل سرپرست را برای پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۵ اعلام کرد.

صفحه ویژه آزمون وکالت در اختبار

بر اساس این اطلاعیه که در سایت این کانون انتشار یافته است، کارآموزان لازم است نکات ذیل را جهت صدور پروانه کارآموزی رعایت نمایند:

اول) تکمیل پرونده:

ضرورت دارد پرونده قبول شده ها با توجه به ضوابط و مقررات قانونی که قبلاً مشروح اعلام شده است، تکمیل باشد؛ لذا قبول شده هایی که مدارک ناقص ارائه کرده اند مکلفند بلافاصله نسبت به رفع نقص آن اقدام نمایند؛ در غیر اینصورت برای این دسته از افراد پروانه کارآموزی صادر نخواهد شد و عواقب ناشی از عدم صدور پروانه کارآموزی متوجه خودشان خواهد بود. بدیهی است در صورت عدم تکمیل پرونده در مهلت مقرر، کانون وکلاء بر اساس ضوابط و مقررات اقدام خواهد نمود.

دوم) تکمیل فرم معرفی وکیل سرپرست:

۱) دریافت فرم شماره ۱۴ (معرفی وکیل سرپرست ) – به صورت کامل و خوانا – از سایت کانون مرکز؛

۲) تعیین و اخذ موافقت وکیل سرپرست – الزاماً در محل کارآموزی – لازم به ذکر است که لیست اسامی وکلای واجد شرایط، در سایت کانون مرکز در دسترس می باشد و محدودیتی برای چاپ پرینت فرم وکیل سرپرست در سایت کانون ندارد. لیکن کسب موافقت یک وکیل سرپرست و ارائه آن به کانون الزامی می باشد واز ارسال بیش از یک فرم خوداری شود.

الف ) سابقه مورد نیاز اشتغال به وکالت وکلای سرپرست به شرح زیر است:

۱) شهر تهران: حداقل هشت سال

۲) مراکز استان های تحت پوشش کانون مرکز: حداقل پنج سال

۳) سایر شهرهای تحت پوشش کانون مرکز: حداقل چهار سال

ب ) تحویل فرم به دفتر صدور پروانه واقع در اتاق ۴۴ طبقه سوم، حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ چاپ فرم

توجه: تحویل فرم معرفی وکیل سرپرست هم از طریق مراجعه حضوری به دفتر صدور پروانه و هم از طریق ارسال با پست پیشتاز به نشانی تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان زاگرس، پلاک ۳، ساختمان کانون وکلای دادگستری مرکز، طبقه سوم، اتاق  44، واحد صدور پروانه ( قید فرم وکیل سرپرست) امکان پذیر می باشد.

توجه: در صورت عدم ارسال فرم وکیل سرپرست حداکثر ظرف مدت یک ماه، مراجعه مجددا به سایت کانون واخذ دوباره فرم و تکمیل آن ضروری می باشد

نکات مهم:

۱. قبول شده هایی که به دلیل اشتغال به تحصیل در مقطع دکتری (صرفاً تحصیل در گرایش های رشته حقوق ) ، تقاضای انتقال موقت به محل تحصیل خود را دارند  ضرورت دارد با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در نیم سال دوم ۹۶-۹۵ از دانشگاه محل تحصیل خود با عنوان کانون وکلای دادگستری مرکز ، فرم درخواست شماره ۱۵ (درخواست انتقال موقت محل اشتغال به کارآموزی به دلیل اشتغال به تحصیل) – مندرج در سایت کانون-  را تکمیل و به دفتر صدور پروانه تحویل یا به نحوی که در فوق ذکر شده است ارسال نمائید . این دسته از قبول شده ها پس از موافقت کانون با انتقال موقت به محل تحصیل ، مکلفند وکیل سرپرست خود را از محل اشتغال به تحصیل معرفی نمایند؛ لازم به ذکر است  تمدید اشتغال به کارآموزی در محل تحصیل منوط به ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و درخواست مجدد و عدم لغو مصوبه هیات مدیره در زمان استفاده از این امتیاز می باشد.

*تذکر: دریافت تقاضای انتقال موقت به محل تحصیل در حوزه سایر کانون ها بعد از صدور پروانه کارآموزی امکان پذیر می باشد.

۲. خانم های قبول شده در استان های تحت پوشش کانون مرکز (به استثناء استان تهران) که تمایل به طی دوره کارآموزی در مرکز استان محل قبولی را دارند، می توانند فرم شماره ۱۶ (درخواست انتقال محل اشتغال به کارآموزی خانم ها به مرکز استان) – را تکمیل و به دفتر صدور پروانه تحویل دهند. این دسته از قبول شده ها می بایست وکیل سرپرست خود را از مرکز استان محل قبولی معرفی نمایند.

۳. بررسی درخواست انتقال طی دوره کارآموزی در حوزه سایر کانون ها (از جمله درخواست انتقال به دلیل اشتغال به تحصیل در مقطع دکتری) بعد از صدور پروانه کارآموزی امکان پذیر می باشد.

*تذکر: هزینه مربوط به انتقال دوره کارآموزی مبلغ ۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال می باشد.

سوم) زمان صدور پروانه:

از اوایل تیر ماه ۱۳۹۶ پروانه کارآموزی به ترتیب رتبه به شرط تکمیل بودن پرونده قبول شده ها صادر خواهد شد و چنانچه پرونده طبق ضوابط و مقررات آماده صدور شود، به قبول شده جهت شرکت در کلاس های توجیهی و انجام سایر مراحل اداری از طریق سایت کانون اطلاع داده خواهد شد. لذا خواهشمند است از مراجعه حضوری و تلفنی جهت صدور پروانه کارآموزی خودداری نمایید.  

 

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا