صورتجلسه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری

شورای اجرایی اسکودا تشکیل جلسه داد

تصمیم برای آغاز به‌کار فوری کارگروه تدوین لایحه وکالت/ طرح راهکار برای اشتغال وکلای جوان

پایگاه خبری اختبار شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران (اسکودا)  روز پنجشنبه بیست و هشتم بهمن ماه در محل اتحادیه تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از وبگاه اسکودا، در این جلسه پس از گزارش آخرین وضعیت لایحه وکالت، آغاز به کار مجدد کارگروه تدوین لایحه وکالت مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین نسبت به موضوعات مندرج در دستور جلسه به شرح زیر بحث و اتخاذ تصمیم شد:

بند اول دستور جلسه : انتخاب دبیران  کمیسیون های تخصصی

کاندیداها و سوابق آنها به اختصار تشریح و سپس رأی‌گیری شد که در نتیجه افراد زیر با اکثریت آرا برای کمیسیون های مربوطه انتخاب شدند:

کمیسیون آموزش                  آقای دکتر تهمورث بشیریه

کمیسیون روابط عمومی           آقای امیر حسین سجادیه

کمیسیون انفورماتیک              آقای احسان زررخ

حسب رأی‌گیری جلسات قبل، دبیر کمیسیون بین الملل آقای دکتر علی پزشکی و دبیر کمیسیون ورزش آقای علی اکبر اربابی می باشد.

در مورد کمیسیون رفاه و تامین اجتماعی، به لحاظ واحد بودن کاندیدا، آقای محمد شیوایی به عنوان دبیر کمیسیون مذکور تعیین شد.

بند دوم دستور جلسه: توضیح آخرین وضعیت لایحه جامع وکالت

گزارش آخرین وضعیت لایحه وکالت به عرض حضار رسید و توضیحات نمایندگان محترم شورای اجرایی استماع شد که ماحصل آن موارد آتی است:

لزوم تعامل بیشتر با قوه قضاییه در رده های گوناگون مدیریت، فعالیت بیشتر کمیسیون های پارلمانی، آغاز فوری کار مجدد کارگروه تدوین لایحه وکالت، توجه به مقتضیات اجتماعی و سیاسی کشور و قرار گرفتن کانون ها و اتحادیه با توجه به این موارد در موقعیت فاعلی نه انفعالی، ارتباط بیشتر با دانشگاه ها، تنظیم برنامه کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت در کانون ها و اتحادیه، پیگیری جدید و مستمر الزامی شدن وکالت، بررسی راه حل های کاربردی گوناگون.

مقرر شد اسکودا نسبت به بررسی موارد مذکور با کسب نظر از کانون های عضو اقدام و نتیجه را حسب مورد در شورای اجرایی مطرح کند.

بند سوم دستور جلسه: همایش یک روزه رؤسا یا دبیران کمیسیون های پارلمانی کانون ها در اصفهان

موضوع همایش یک روزه مطرح و از طرف جناب آقای محقق، نماینده کانون محترم اصفهان در شورای اجرایی توضیح داده شد که علاوه بر رؤسای کمیسیون های پارلمانی کانون ها، یکی از اعضای هیات مدیره هر کانون لازم است به این همایش تشریف بیاورند.

ضمناً پیشنهاد سرکار خانم دکتر داوودی درخصوص پیش بینی معاونت پارلمانی در اسکودا مطرح و فعلاَ جناب آقای غلامرضا گرزین وکیل دادگستری و نماینده پیشین مجلس محترم شورای اسلامی به منظور انجام هماهنگی های لازم برگزیده شدند.

در عین حال مقرر شد موضوع برقراری این معاونت مذکور بررسی و در جلسه بعدی شورای اجرایی در دستور گذاشته شود تا در صورت تصویب در همایش بعدی اسکودا به عنوان اصلاح اساسنامه مطرح گردد.

ضمناً به منظور تهیه پیش نویس اصلاحیه اساسنامه در این مورد خانم دکتر داوودی، آقایان دکتر مالکی و وکیلی انتخاب شدند.

همچنین مقرر شد کانون محترم اصفهان در خصوص تهیه پیش نویس آیین نامه کمیسیون های پارلمانی کانون ها اقدام نماید تا در همایش اصفهان مطرح شود. آیین نامه کمیسیون پارلمانی اسکودا به وسیله کارگروه سه نفری پیش گفته تنظیم خواهد شد.

بند چهارم دستور جلسه : پیشنهاد کانون محترم گیلان در مورد آزمون

موضوع مطرح شد. نظر به این که پیشنهاد مذکور موید به تایید هیات مدیره محترم کانون گیلان نبود از دستور خارج و مقرر شد مراتب به کانون محترم گیلان اعلام شود.

بند پنجم دستور جلسه: بررسی ایجاد اشتغال برای وکلای جوان

موضوع مطرح و راهکارهایی نظیر تماس با اصناف و وزارتخانه ها و سازمان ها و همچنین هماهنگی وکلای پرکار با وکلای کم کار مطرح و در نهایت برای بررسی بیشتر به کمیسیون رفاه ارجاع شد.

بند ششم دستور جلسه: گزارش مسائل مربوط به آزمون ورودی

نظر به ارتباط موضوعی، مفاد این بند همراه با بند ۸ دستور در مورد آزمون مطرح و گزارش امور به استحضار حضار محترم رسید.

بند هفتم دستور جلسه: یکسان سازی روش های کانون های محترم در امور مشابه

موضوع مطرح و در نتیجه بررسی موارد تفاوت و تهافت به کمیسیون روابط عمومی و دسته بندی وانتشار موارد به کمیسیون انتشارات ارجاع شد.

بند هشتم دستور جلسه: سهمیه ایثارگران در آزمون ورودی

همراه با بند  ۶دستور جلسه مطرح شد.

بند نهم دستور جلسه: بررسی تفاهم نامه با صدا و سیما

تفاهم نامه همکاری بین معاونت حقوقی سازمان صدا و سیما و اسکودا اجمالا بررسی و نظریات برخی از کانون های محترم استماع شد. نظر به این که حیطه اجرایی تفاهم نامه محدوده استان های کشور است و نظر کانون های محترم در پاسخ نامه ۳۸۶۸ مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ اسکودا در خصوص مورد واصل نشده است، مقرر شد کانون های محترم در این مورد حداکثر تا پایان سال جاری اظهار نظر فرمایند تا متعاقبا در شورای اجرایی مطرح شود.

بند دهم دستور جلسه: …

بند یازدهم دستور جلسه: هر مطلب دیگری که کانون های محترم لازم بدانند

قرارداد پشتیبانی و فاز دوم نرم افزار اتوماسیون اسکودا.

موضوع قرارداد پشتیبانی اتوماسیون سال ۱۳۹۶ به بعد و فاز دوم اتوماسیون مطرح و پیرو فراخوان قبلی از کانون های محترم درخواست شد چنانچه شرکت مناسبی برای انجام این دو مورد در نظر دارند حداکثر تا دهم اسفند ماه سال جاری به اسکودا اعلام فرمایند.

جلسه در ساعت ۱۶ با امضای ذیل صورتجلسه خاتمه یافت.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا