صورتجلسه ۸ مهر ۱۳۹۵ شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری

شورای اجرایی اسکودا تشکیل جلسه داد

پایگاه خبری اختبار شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای ایران (اسکودا)  تشکیل جلسه داد. متن کامل صورتجلسه این شورا به شرح ذیل است:

در تاریخ  ۱۳۹۵/۷/۸جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران-اسکودا در محل اتحادیه تشکیل و نسبت به موضوعات مندرج در دستور جلسه به شرح زیر بحث و اتخاذ تصمیم شد:

بند اول دستور جلسه: کمیسیون های تخصصی

الف- تشکیل کمیسیون آموزش

موضوع طرح و پس از اظهار نظر و بررسی، تصویب شد.

ب- تفکیک کمیسیون روابط عمومی و امور بین المللی

بیانات موافقین و مخالفین استماع شد. تصویب شد.

پ- اصلاح بند الف ماده ۵ آیین کار به شرح: «تشکیل کمیسیون ها یا کارگروه های جدید یا ادغام یا تفکیک کمیسیون های موجود با تصویب شورای اجرایی میسر خواهد بود»

موضوع طرح و رای گیری شد. در نتیجه تصویب شد.

ت- اصلاح بند ب ماده ۵ آیین کار به شرح: «اعضای کمیسیون ها توسط شورای اجرایی و رئیس هر کمیسیون به وسیله اعضای کمیسیون، هر دو مورد با رأی مخفی و برای دو سال انتخاب می شوند. ملاک انتخاب در دور اول رأی گیری اکثریت مطلق است و در دور بعدی اکثریت نسبی».

موضوع مطرح و تغییرات زیر تصویب شد:

الف- مقرر شد در متن فوق و در کلیه کمیسیون ها به جای “رییس” از واژه “دبیر” استفاده شود.

ب- جناب آقای هژیر از کانون گیلان متن آتی را به عنوان جایگزین متن مندرج در دستور جلسه پیشنهاد فرمودند:

دبیر و اعضای کمیسیون ها با رای مخفی شورای اجرایی و برای دو سال انتخاب می شوند. ملاک انتخاب در دور اول رأی گیری اکثریت مطلق است و در دور بعدی اکثریت نسبی خواهد بود.

ث- تشکیل کمیسیون ورزش

موضوع مطرح و به اتفاق آراء تصویب شد

ج- انتقاد کانون های محترم چهارمحال و بختیاری و قم از چگونگی انتخاب اعضای کمیسیون های تخصصی

موضوع مطرح مقرر شد با توجه به مصوبات این جلسه اعلامات کانون های محترم چهار محال و بختیاری، خوزستان، بوشهر، گیلان در خصوص تعرفه افرادی برای شرکت در کمیسیون ها مدنظر قرار گیرد. ضمناً دیگر بار به کلیه کانون های محترم اعلام شود چنانچه داوطبانی برای شرکت در کمیسیون های مختلف دارند حداکثر تا تاریخ ۲۵/۷/۱۳۹۵ به اسکودا اعلام فرمایند. توصیه می شود کانون های محترم شرح حال افراد تعرفه شده خود را نیز جهت آگاهی سایر کانون ها ارسال فرمایند.

بند دوم دستور جلسه: تشکیل کارگروه تبلیغات وکلا

موضوع مطرح و پس از بحث لازم مقرر شد کارگروهی از سرکار خانم غیرت و آقایان رضا زاده و رستمی (کانون البرز) شاپور منوچهری ،غفاری فردویی، روح اله عظیمی، کامبیز زندیه و نصراله قهرمانی (همگی کانون مرکز) و آقای ابراهیم کیانی(کانون چهارمحال و بختیاری) تشکیل شود و نظر خود را در خصوص معیارها و حدود اطلاع رسانی و تبلیغات وکلا به نحوی که مفاد آیین نامه اجرایی لایحه استقلال را مخدوش نکند به شورای اجرایی اعلام کند. بدیهی است هریک از اعضای محترم شورای اجرای و کانون ها که علاقمند به این موضوع باشند همکاری و هماهنگی خواهند کرد.

بند سوم دستور جلسه: نحوه ابطال تمبر مالیاتی و وصول حقوق کانون ها

موضوع بررسی و با توجه به این که از جانب نمایندگان محترم کانون های مختلف راهکارهای گوناگونی ارائه شد، مقرر گشت کانون های محترم ظرف ۱۰ روز از این تاریخ راهکاری را که در حوزه آنان در این خصوص اعمال می شود و نتیجه بخش بوده – احیانا با پیشنهادهای اصلاحی- به اسکودا اعلام فرمایند تا عندالزوم جهت بررسی و جمع بندی به کمیسیون قوانین و مقررات ارجاع شود.

بند چهارم دستور جلسه: جذب دو نیروی جدید خدماتی و انفورماتیک

موضوع جذب یک نفر نیروی خدماتی و یک نفر نیروی مسلط به امور انفورماتیک مطرح و تصویب شد.

بند پنجم دستور جلسه: برنامه ششم توسعه

گزارش ارسال نامه ای برای کلیه نمایندگان محترم مجلس متضمن درخواست گنجاندن ماده ای در برنامه ششم جهت الزامی کردن وکالت در همه مراحل و مراجع قضایی به انضمام جزوه آشنایی با وکالت دادگستری به استحضار شورای محترم رسید.

بند ششم دستور جلسه: تغییر تاریخ برگزاری همایش منع خشونت علیه زنان

مقرر شد زمان همایش منع خشونت علیه زنان به نیمه دوم دی ماه سال جاری موکول شود.

بند هفتم دستور جلسه: پیشنهاد بازرسان محترم اسکودا درباره چگونگی برگزاری همایش های هیأت عمومی

پیشنهاد مذکور قرائت شد و موافقت گردید که سه ماه قبل از برگزاری هر همایش ، سه کانون مراتب داوطلبی خود را برای میزبانی همایش عمومی اسکودا اعلام نمایند تا مورد بازرسی و امکان سنجی بازرسان قرار گرفته و سپس موضوع بازرسی در همایش مطرح و آنگاه کانون میزبان معرفی و توسط مجمع مورد تصویب قرار گیرد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. باز هم چه کنیم و چه نکنیم 

    چگونه انتظار داشته باشیم کانون ها تصمیم قاطع و قطعی در مورد پذیرش داوطلبین وکالت اتخاذ نمایند در صورتی که خود گرفتار باید ها و نباید ها و اما و آگر ها هستند .

    فقط نکته ای خدمت این بزرگواران عرض کنم و وسلام 

    ما پیگیر حق و حقوق خود هستیم از هر طریق قانونی ممکن و باید این موضوع  در دیدار  با  رئیس  کشور مطرح گردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا