عذرخواهی بازپرس متخلف از سرباز بابلی/ گزارش پرونده به رئیس قوه قضاییه ارائه شد

پایگاه خبری اختبار- با بالا گرفتن واکنش‌های کاربران فضای مجازی به ضرب و شتم سرباز دادگستری از سوی یک بازپرس، سرانجام اعلام شد که از این سرباز و پدرش عذرخواهی رسمی به عمل آمده است.

به گزارش اختباردر دو روز اخیر هشتگ #سرباز_بابلی در فضای توییتر داغ شده بود، هشتگی که کاربران معترض نسبت به برخورد یک بازپرس با سرباز دادگستری آن را استفاده می‌کردند.

بر اساس آنچه اعلام شده، اواخر هفته گذشته یکی از بازپرس های دادگستری بابل هنگام مراجعه به محل کارش از درب ورودی ارباب رجوع با درخواست سرباز وظیفه شناس برای بازرسی بدنی مواجه می شود و اجازه این کار را به سرباز نمی دهد.

درب ورود قضات، کارشناسان و وکلای دادگستری بابل جدا از محل ورود ارباب رجوع است و به همین دلیل هم سرباز بابلی این بازرپرس را نشناخته و بر بازرسی بدنیش اصرار می ورزد. بازرپرس وقتی با سماجت سرباز مواجه می شود ، سیلی به صورتش می زند.

بعد از کش و قوس های چند روزه سرانجام شامگاه دیروز نشستی با حضور رییس کل دادگستری مازندران و دادستان بابل در محل دادگستری استان در ساری برگزار شد و بازپرس بابلی از سرباز و پدرش در این جلسه عذرخواهی کرد. این سرباز به خبرگزاری‌ها گفته است که شکایت نخواهد کرد و دوست ندارد که برای نظام حاشیه ایجاد شود.

در همین حال رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد که علی‌رغم رضایت سرباز وظیفه، این اداره ماجرا را از حیث سازمان پیگیری خواهد کرد.

امیر غلامرضا رحیمی پوردر گفت‌وگوی زنده تلویزیونی اظهار داشت: این سرباز به وظیفه خود عمل کرده و اتفاقا وظیفه‌اش را نیز به درستی انجام داده است. او در حین انجام وظیفه لباس نظامی و خدمت به تن داشته و به همین دلیل موضوع از جنبه و بعد سازمانی نیز درحال پیگیری است.

رحیمی پور با تاکید بر اینکه ستادکل نیروهای مسلح رسیدگی به این موضوع را در هر دو بعد وظیفه خود می‌داند، گفت: درهمین راستا موضوع به ریاست قوه قضاییه نیز منعکس شده و ما منتظر اعلام نتیجه از سوی ایشان هم هستیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۵ دیدگاه ها

  1. قاضی خاطی باید تنبیه شود تادرس عبرتی باشد برای دیگر کارکنان دستگاه قضایی تا بامردم با احترام رفتارکنند وازموقعیت شان سواستفاده نکنند.انشاا

  2. باید بازرسی ها از قوه قضائیه بیشتر باشه برخورد داخل خود سازمان قاطع و بدون مماشات انجام بشه

  3. با سلام. هنگ کردم به خدا … یعنی انیشتین ، نیوتن ، گالیله و سایر علما و فضلا و ادبای تاریخ بشریت لحظه ایی سرک بکشین در جا سنکوب میکنین… باور کنین کمبود اکسیژن گرفتم ……………….. و تمام
    یکی وظیفه رو نمی شناسه میشه طبری یکی هم شناخت بزن تو گوشش اونممممممممم کجا :::::::::::::::::: مکان ایجاد عدالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا