عضو هیات مدیره کانون وکلای مرکز: از عدم برگزاری آزمون وکالت در سال ۱۴۰۱ مطمئن هستم

پایگاه خبری اختبار- فرشید فرحناکیان عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز در اظهار نظری توییتری از اطمینان خود نسبت به عدم امکان برگزاری آزمون وکالت در ماه های باقیمانده سال ۱۴۰۱ خبر داد.

در حالی که موضوع برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۱ در دستور کار نشست شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری که روز پنج شنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۱ در تهران برگزار شد بود، سخنگوی اسکودا پس از پایان این نشست از عدم تصمیم گیری قطعی در این باره خبر داد.

اعلام رسمی مبنی بر تصمیم گیری در نشست آتی شورای اجرایی

ابراهیم کیانی سخنگو و نایب رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران در گزارشی که در قالب یک ویدئو از سوی روابط عمومی اسکودا منتشر شد، در توضیح این موضوع گفت با توجه به اینکه طبق قانوت تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار قوه قضاییه به عنوان ناظر و سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری آزمون وکالت تعیین شده اند، تصمیم گیری نهایی در مورد برگزاری آزمون در نشست آتی شورای اجرایی و پس از اخذ نظر این دو نهاد انجام خواهد شد.

ادعای قطعیت عدم برگزاری توسط عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز

با این حال و پس از این گزارش نایب رییس اسکودا، فرشید فرحناکیان عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز، در اظهار نظری توییتری از اطمینان خود نسبت به عدم برگزاری آزمون وکالت در ماه های باقیمانده سال ۱۴۰۱ خبر داد.

فرحناکیان در اظهار نظر توییتری خود مدعی تلاش اسکودا برای معامله با قوه قضائیه بر سر عدم برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۱ شد و نوشت:

«تحلیل شخصی‌ام از مصوبات مورخ ۲۴/ ۹/ ۱۴۰۱ شورای اجرایی اسکودا این است که با عدم تصویب اصلاح وظایف سنگین کارآموزی در آیین‌نامه ابلاغی ۱۴۰۰ دنبال این هستند که قوه‌قضائیه را نیز با عدم برگزاری آزمون کارآموزی وکالت ۱۴۰۱ در ماه‌های باقیمانده از امسال متقاعد سازند.

با این اوصاف، تقریبا در عدم امکان برگزاری آزمون کارآموزی وکالت ۱۴۰۱ در ماه‌های باقیمانده از امسال مطمئن هستم؛…»

بیشتر بخوانید:

عدم اظهار نظر رسمی درباره برگزار نشدن آزمون وکالت در سال ۱۴۰۱

هنوز هیچ یک از مسئولان اسکودا درباره ادعای این عضو هیات مدیره کانون وکلا اظهار نظر رسمی نکرده اند، با این حال با توجه به امکان اطلاع اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز به محتوای جلسات شورای اجرایی که در تهران برگزار می شوند، اقلا در قسمت مربوط به عدم برگزاری آزمون وکالت در سال جاری، مطلب گفته شده توسط او قابل اعتنا به نظر می رسد.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

‫۱۶ دیدگاه ها

  1. سلام .راجع به معافیت از محدودیت سنی حداقل و حداکثر فرزندان ایثارگر و شهدا و…توضیح دقیقی میدین؟ و آیا اعمال میشه؟ چنین معافیتی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا