مادر بابک خرمدین به ۴۵ ماه حبس محکوم شد

با تمکین به رای صادره؛

پایگاه خبری اختبار- حدود یک سال پس از قتل فجیع بابک خرمدین، پرونده این جنایت تکان‌دهنده با قطعی‌شدن حکم صادره برای مادر او بسته شد.

به گزارش اختبار، اولین بار خبر این جنایت روز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ و با کشف قطعاتی از پیکر این کارگردان در شهرک اکباتان منتشر شد و افکار عمومی را تکان داد.

پس از چندی اعتراف دو متهم پرونده (اکبر خرمدین و ایران موسوی) به قتل دختر و دامادشان ابعاد تازه‌ای به این ماجرا اضافه کرد اما درحالی که افکار عمومی پیگیر نحوه برخورد دستگاه قضایی با پرونده بود، خبر مرگ متهم اصلی (اکبر خرمدین) منتشر شد. او که به سرطان مبتلا بود در آبان‌ماه سال ۱۴۰۰ بر اثر ایست قلبی در زندان رجایی‌شهر درگذشت.

در پی این حادثه، نسبت به پرونده او قرار موقوفی تعقیب صادر و روند محاکمه همسر او به عنوان معاون جرم ادامه یافت.

بیشتر بخوانید:

نهایتا امروز دادیار شعبه سوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران از ۴۵ ماه حبس برای مادر بابک خرمدین خبر داد.

رامتین آقاجانلو در گفت‌وگو با تسنیم با اعلام خبر محکومیت مادر بابک خرمدین، در این رابطه اظهار کرد: پرونده متهمان قتل بابک خرمدین پس از طی مراحل دادرسی، برای اجرا به واحد اجرای احکام کیفری دادسرای جنایی تهران ارسال شده است.

وی تصریح کرد:  ایران موسوی، مادر بابک خرمدین به اتهام معاونت در قتل عمدی، به حبس محکوم شد و به دلیل اینکه به رأی دادگاه تمکین کرد با کسر یک چهارم محکومیت صادره توسط دادگاه به ۴۵ ماه حبس (ماده ۴۴۲ قانون آیین به دادرسی کیفری) محکوم شده است.

ماده ۴۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری:

در تمام محکومیت‌های تعزیری در صورتی که دادستان از حکم صادره درخواست تجدیدنظر نکرده باشد، محکومٌ‌علیه می‌تواند پیش از پایان مهلت تجدیدنظرخواهی با رجوع به دادگاه صادرکننده حکم، حق تجدیدنظرخواهی خود را اسقاط یا درخواست تجدیدنظر را مسترد نماید و تقاضای تخفیف مجازات کند. در این‌صورت، دادگاه در وقت فوق‌العاده با حضور دادستان به موضوع رسیدگی و تا یک چهارم مجازات تعیین شده را کسر می‌کند. این حکم دادگاه قطعی است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا