موحدی‌آزاد، دادستان جدید کل کشور کیست؟

پایگاه خبری اختبار- با حکم رئیس قوه قضائیه حجت‌الاسلام محمد موحدی‌آزاد دادستان کل کشور شد.

به گزارش اختبار به نقل از خبرگزاری میزان، حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی‌آزاد که تاکنون عهده‌دار ریاست دادگاه انتظامی قضات بود، با نظر مشورتی قضات دیوان عالی و حکم رئیس قوه قضائیه، جایگزین حجت‌الاسلام‌ والمسلمین منتظری در سمت دادستان کل کشور شد.

دادستان جدید کل کشور کیست؟

محمد موحدی آزاد در ۱۵ شهریور ماه سال ۱۳۳۹ در شهر قم متولد شد. در سن ۲۴ سالگی بر منصب قضاوت نشست و ۳۱ سال قضاوت در کارنامه کاری‌اش به چشم می خورد. او دارای تحصیلات حوزوی در رشته فقه و اصول است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موحدی‌آزاد پیش از این رئیس دادگاه عالی انتظامی قضات، دادستان انتظامی قضات، معاون قضائی رئیس کل دادگستری تهران و سرپرستی دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران را عهده دار بود، اولین تجربه کاری خود را در دستگاه قضایی از دادیاری در استان تهران آغاز کرد.

وی ۱۰ سال سمت‌های دادیاری، دادیاری جانشین، بازپرس، معاون دادستان و دادستان را عهده داشت و از دیگر خدمات قضایی وی می‌توان به ۱۰ سال ریاست دادگاه بدوی و یکی از شعب دادگاه انقلاب اسلامی در تهران اشاره کرد.

حجت الاسلام‌والمسلمین موحدی‌آزاد همچنین ۱۰ سال ریاست دادگاه تجدید نظر تهران را بر عهده داشت. وی همچنین مدتی در سمت ریاست دادگاه انقلاب اسلامی تهران مشغول به فعالیت بود.

رئیس دستگاه قضا در مورد انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی آزاد به سِمت دادستان کل کشور گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی آزاد در سطوح مختلف قوه قضائیه از جمله ریاست دادگاه انقلاب تهران، دادستانی انتظامی قضات و ریاست دادگاه انتظامی قضات، منشأ خدماتی بودند. بر همین اساس از ایشان انتظار داریم در سمت دادستانی کل کشور نیز ضمن همفکری و همدلی با سایر ارکان و اجزا، امور را به نحو مطلوب پیش ببرند.

بیشتر بخوانید :

محمدجعفر منتظری رئیس دیوان عالی کشور شد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا