پاسخ رئیس کانون وکلای مرکز به اظهارات اخیر دادستان کل کشور

 قبل از اصلاح کانون وکلا، دادگستری را اصلاح کنید

اگر دادستان دلیلی بر جاسوس بودن وکیلی دارد، در دادگاه اقامه دعوا کند

پایگاه خبری اختبار- رییس کانون وکلای مرکز متاسفانه برخی از مقامات عالی قضائی دید مناسبی به کانون وکلا ندارند گفت: هدف اصلی کانون این بوده است و خواهد بود که با دستگاه قضائی تعامل داشته باشیم ولی متأسفانه مسئولین قضایی با موضع‌گیری‌های خود راه صوابی برای محقق شدن تعامل در پی نمی‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از ایلنا، امیر حسین‌آبادی در رابطه با اظهارات اخیر دادستان کل کشور در رابطه با اینکه کانون وکلا احتیاج به اصلاح دارد، گفت: بنده معتقد هستم که همه ارگان‌های کشور احتیاج به اصلاح دارند. البته باید دید منظور ایشان از اصلاح چیست. 

این وکیل دادگستری ادامه داد: ما منکر این موضوع که کانون وکلا احتیاج به اصلاح دارد نیستیم اما بهتر است که ایشان در ابتدا دادگستری را هم اصلاح کند بعداً به کانون وکلا انتقاد کنند و اصلاح آن را بخواهد. 

رئیس کانون وکلای مرکز خاطرنشان کرد: ایشان فرمودند که بسیجی‌ها در کانون فعالیت ندارند، این در حالی است که ما وکلای بسیجی زیادی در کانون وکلا داریم که فعالیت زیادی دارند. خودشان می‌دانند که کانون نهایت همکاری را با همکاران بسیجی خود دارد.

وی با اشاره به اینکه دادستان کل کشور گفته است که کانون وکلا در عرصه‌های مختلف حضور جدی ندارد گفت: کانون وکلا در همه عرصه‌ها و مناسبت‌های کشور از جمله سالروز پیروزی انقلاب و سالروز جنگ تحمیلی برنامه‌های ویژه‌ای داشته و دارد. همینطور در زلزله اخیر کرمانشاه فعالیت‌های بسیار خوبی را برای کمک به مردم زلزله‌زده انجام داده است. در مساله مسلمانان میانمار نیز بنده اعلام آمادگی کردم که هرگونه کمک حقوقی برای طرح دعوا در مجامع بین‌المللی نیاز است کانون وکلای مرکز آمادگی ارائه آن را دارد. 

وی افزود: ایشان در حاشیه یک اجلاسی که بنده با یکی از اعضای هیات مدیره در آن حضور داشتم به صورت خصوصی همین گله‌ها را مطرح کردند و این مسائل را گفتند و ما هم پاسخ ایشان را دادیم. کانون وکلا هم در مناسبت‌های ملی و هم مسائل عمومی فعال است و حضور مثبت و فعالی دارد. 

این وکیل دادگستری تاکید کرد: اگر منظور ایشان از اصلاح برخورد با افراد ناباب است که در کانون این موضوع با شدت بسیار صورت می‌گیرد. افراد ناباب در تمام صنوف از جمله قضات وجود دارد که در آنجا هم با آنها برخورد می‌شود. ما شدیدا با وکلایی که تخلف می‌کنند برخورد می‌کنیم. ۹ شعبه در دادگاه انتظامی خود داریم که به این مسائل رسیدگی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دادستان کل کشور یکی از اعضای کانون وکلا را «زنیکه نابکار و جاسوس» خواندند، گفت: این ادبیات برازنده دادستان کل کشور نیست که از چنین الفاظی استفاده کند از ایشان بیشتر انتظار می‌رود. دادستان کل کشور نباید فردی را با این الفاظ خطاب قرار دهد زیرا شأن دادستان کل بالاتر از این‌گونه‌ سخن‌گفتن‌ها است. 

حسین‌‌آبادی افزود: از‌ آنجایی که ایشان نامی از آن فرد نبرده است من هم سربسته می‌گویم که کانون وکلا پروانه این فرد را تمدید نکرده است و ایشان به عنوان یک وکیل رسمی نامش جزو وکلای کانون نمی‌باشد. در جلسه خصوصی نیز که ایشان این گله را داشتند این مساله را گوشزد کردم.ما ضوابط قانونی را اجرا کرده‌ایم.

رییس کانون وکلای دادگستری افزود: کانون وکلا اصلا نمی‌تواند فردی را که در دادگاه جاسوس بودنش ثابت نشده را جاسوس بخواند. اگر جرم جاسوسی این فرد محرز شود پروانه این شخص باطل می‌شود. اگر ایشان به عنوان دادستان کل دلایلی دال بر جاسوس بودن این شخص دارند بهتراست در این زمینه اقامه دعوا کنند.

وی با بیان اینکه  متاسفانه برخی از مقامات عالی قضائی دید مناسبی به کانون وکلا ندارند گفت:  هدف اصلی کانون این بوده است و خواهد بود که با دستگاه قضائی تعامل داشته باشیم ولی متاسفانه مسئولان قضایی با موضع‌گیری‌های خود راه صوابی برای محقق شدن تعامل در پی نمی‌گیرند.

 

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

  1. متاسفانه مقام بزرگ قضایی ما بزرگترین قاعده و اصل حقوقی نداشته و بدون اثبات اتهام وارد نموده از نظر من این فرد حق شکایت بهعنوان توهین دارد

  2. بچه هایه حقوق باید از کانون وکلا حمایت کنیم تا استقلال خودش رو همچنان حفظ کنه چه تو آزمون قبول بشیم چه نشیم .

  3. وقتی که تعداد زیادی وکیل دراین جلسه حضور داشته اند و حتی یک نفرازانان به نشانه این سخنان توهین آمیزجلسه را ترک نکردند باید انتظار بدتر ازاین توهین ها را به وکلا داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا