لایحه اصلاح ماده (۴۳) قانون تامین اجتماعی اصلاحی مصوب ۱۳۷۶/۷/۲۷

مورخ: 1400/4/6

لایحه اصلاح ماده (۴۳) قانون تامین اجتماعی اصلاحی مصوب ۱۳۷۶/۷/۲۷

ماده واحده- ماده (۴۳) قانون تامین اجتماعی اصلاحی مصوب ۱۳۷۶/۷/۲۷ به شرح زیر اصلاح میشود:

۱- در بند (۴)، عبارت «یک میلیون و پانصد هزار (۰۰۰ر۵۰۰ر۱ریال)» به عبارت «معادل دو برابر حداقل دستمزد ماهانه سال اعتراض» اصلاح میگردد.

۲- متن زیر به عنوان بند (۵) به ماده مذکور الحاق میشود:

۵- یک نفر حقوقدان با ده سال سابقه کار به انتخاب وزیر دادگستری

مقدمه (دلایل توجیهی):

با عنایت به لزوم افزایش رضایتمندی مردم از سازوکار های سازمان تامین اجتماعی و رعایت هر چه بیشتر موازین قانونی در آرای صادره از هییت های بدوی تشخیص مطالبات و ضرورت متناسب سازی مبنای حق بیمه قابل اعتراض به آرای هییت های بدوی تشخیص مطالبات سازمان تامین اجتماعی با مبالغ حقوق و دستمزد روزآمد، لایحه برای انجام تشریفات قانونی مربوط تقدیم میشود.

ضمیمه نظر اداره کل اسناد و تنقیح قوانین

نظر اداره کل به انضمام سوابق قانونی

الف- نظر اداره کل

۱- – مناسب است در متن ماده واحده بجای ارجاع به قانون تامین اجتماعی اصلاحی مصوب ۱۳۷۶/۷/۲۷ عنوان قانون اصلی یعنی قانون تامین اجتماعی مصوب ۱۳۵۴/۰۴/۰۳ با اصلاحات و الحاقات بعدی ذکر شود.

۲- ۱- مناسب است در متن ماده واحده بجای ارجاع به قانون تامین اجتماعی اصلاحی مصوب ۱۳۷۶/۷/۲۷، عنوان قانون اصلی یعنی، قانون تامین اجتماعی مصوب ۱۳۵۴/۰۴/۰۳ با اصلاحات و الحاقات بعدی ذکر شود.

۲- نظر به اینکه در طرح پیشنهادی علاوه بر اصلاح بند ۴ ماده ۴۳ قانون تامین اجتماعی، یک بند نیز به این ماده الحاق شده، لازم است ماده واحده به شرح زیر اصلاح شود:

ماده واحده- بند (۴) ماده (۴۳) قانون تامین اجتماعی مصوب ۱۳۵۴/۰۴/۰۳ با اصلاحات و الحاقات بعدی به شرح زیر اصلاح و یک بند به عنوان بند (۵) به این ماده الحاق می شود.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا