۳۱ تیر آغاز ثبت نام متقاضیان دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

 

حجت‌الاسلام حمید شهریاری معاون آمار و انفورماتیک قوه قضاییه
ثبت نام متقاضیان متقاضیان ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از ۳۱ تیرماه ۹۲ آغاز خواهد شد
ثبت نام از طریق سایت Adliran.ir انجام خواهد شد

معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: همه متقاضیان ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در شهر تهران که واجد شرایط باشند از تاریخ ۳۱ تیر به مدت ۱۰ روز فرصت ثبت نام دارند.

حجت‌الاسلام حمید شهریاری معاون آمار و انفورماتیک قوه قضاییه در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس با اعلام این مطلب افزود: مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در راستای ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از کلیه متقاضیان واجد شرایط در شهر تهران که آمادگی ایجاد دفتر و ارائه خدمات مورد نظر را دارند، دعوت به همکاری می‌کند.

وی افزود: مهلت ثبت نام از متقاضیان از روز ۳۱ تیرماه لغایت ۹ مرداد و به مدت ۱۰ روز بوده و ثبت نام فقط از طریق سامانه اینترنتی www.adliran.ir انجام می‌شود.

معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه درباره پاسخگویی به سوالات متقاضیان گفت: پاسخ گویی به سئوالات تنها از طریق شماره تلفن ۶۳۹۷۴۰۴۸ امکان پذیر است و به هیچ عنوان به مراجعات حضوری و یا تماس با تلفن‌های غیر مرتبط پاسخ داده نمی‌شود.

وی گفت: مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده با متقاضیان است و در صورت اشتباه یا مغایرت اطلاعات به تقاضای این افراد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

حجت الاسلام شهریاری تصریح کرد: نام نویسی در این مرحله به معنی تایید صدور مجوز نیست و متعاقباً نسبت به تایید صلاحیت و اطلاع رسانی از طریق سامانه اینترنتی اقدام خواهد شد.

وی همچنین درباره شرایط عمومی متقاضیان تصدی مدیریت دفتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، التزام عملی به قانون اساسی و ولایت فقیه، تدین به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام و اخلاق اسلامی، عدم اعتیاد به مواد مخدر و عدم سوء پیشینه کیفری برخی از این شرایط به حساب می‌آید.

معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه همچنین دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد، توانایی جسمی و روحی لازم را از دیگر شروط عمومی دانست.

وی همچنین درباره شرایط اختصاصی متقاضیان تصدی مدیریت دفتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: دارا بودن مدرک کارشناسی یا بالاتر در رشته های مرتبط با حقوق، فقه و حقوق و علوم قضایی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی یا مدرک سطح دو یا بالاتر از حوزه های علمیه، داشتن حداقل بیست و پنج سال سن، دارا بودن پنج سال سابقه کار مرتبط، دارا بودن اطلاعات پایه و مهارت کار با رایانه از این دست شرایط است.

حجت الاسلام شهریاری خاطرنشان کرد: علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی فوق، افرادی که دارای سوابق خدمتی تایید شده باشند به تشخیص اداره کل خدمات قضایی، در اولویت قرار دارند.

وی افزود: دریافت پروانه و اشتغال در دفتر برای وکلای دادگستری و مشاوران موضوع ماده ۱۸۷ و کارشناسان رسمی دادگستری، قضات و سردفترانی که به انفصال دائم محکوم شده و این محکومیت قطعیت یافته است، شاغلان به امر تجارت طبق تعریف ماده ۲ قانون تجارت و کارمندان و مستخدمان دولت و کارمندان موسسات عمومی غیر دولتی ممنوع است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا