آخرین وضعیت لایحه جامع وکالت

در نامۀ بهمن کشاورز به رؤسای کانون های وکلا مطرح شد:

منتفی شدن طرح لایحه جامع وکالت در صحن مجلس شورای اسلامی

پایگاه خبری اختبار- رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران، در نامۀ روز ۱۳ بهمن ماه خود خطاب به رؤسای همۀ کانون‌های عضو، آخرین وضعیت لایحۀ جامع وکالت را تشریح کرد.

متن کامل نامه بهمن کشاورز به شرح زیر است:

احتراماً پیرو جلسه ۹۵/۱۰/۲۳ شورای اجرایی که ضمن آن تصمیماتی در مورد فوق اتخاذ شد، در اجرای مصوبات شورای اجرایی نامه‌ای به شماره و تاریخ ۳۷۷۳ ۱۳۹۵/۱۰/۲۵  به محضر ریاست محترم جمهوری نوشته شد که متن آن در شورای اجرایی بعدی قرائت خواهد شد.

متعاقباً پی‌گیری هایی نیز معمول شد. نهایتاً در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ جناب آقای صفایی‌فر، معاونت محترم تقنینی ریاست جمهوری، تلفنی اعلام فرمودند موضوع مطرح شدن لایحه در صحن مجلس محترم، به لحاظ انقضاء مواعد منتفی است.

جزییات بیشتر در شورای اجرایی بیان خواهد شد.

گفتنی‌ست که پیش‌تر در آبان ماه سال جاری، کلیات این لایحه در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی رد شده بود و مطابق آیین‌نامه داخلی مجلس، این تصمیم کمیسیون حقوقی می‌بایست در صحن علنی مجلس مورد بررسی نمایندگان قرار می‌گرفت اما اقدامی در این راستا صورت نگرفت.

متعاقباً هیأت وزیران در جلسه روز ۱۵ دی ماه ۹۵ خود به ریاست حسن روحانی رییس جمهور، از مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که بررسی «لایحه جامع وکالت و مشاوره حقوقی» را در دستور کار خود قرار دهد.

توضیحات دکتر جلیل مالکی دربارۀ دلایل رد کلیات «لایحه جامع وکالت» در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی را اینجا بخوانید

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا