دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۱ (دانشگاه سراسری)

پایگاه خبری اختبار- دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون دکتری ۱۴۰۱ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

به گزارش اختبار، کارنامه اولیه شرکت‌کنندگان آزمون ورودی دوره دکتری«Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۴۰۱ روز گذشته (۲۳ فروردین) منتشر شد و آن‌دسته از افرادی که براساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی شده‌اند، می‌بایست از روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۵ تا روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۸ نسبت به ثبت کدرشته‌محل‌های انتخابی خود (حداکثر ۵۰ کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده‌اند، در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش اقدام کنند.

 اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و …) در دهه سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.

برای دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۱ کلیک کنید

لازم به ذکر است که این دفترچه مربوط به دانشگاه‌های سراسری بوده و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌باشند و علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است براساس اطلاعیه‌های مربوط که از سوی آن دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد، اقدام کنند.

آمار مجازشدگان و ظرفیت پذیرش آزمون دکتری ۱۴۰۱

بر اساس آمار اعلامی از سوی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، از بین ۱۸۶ هزار و ۵۵۶ نفر داوطلب آزمون دکتری نیمه متمرکز ۱۴۰۱، تعداد ۱۳۷ هزار و ۱۱۷ نفر مجاز به انتخاب رشته شده‌اند.

ظرفیت پذیرش در دانشگاه‌های سراسری ۱۲ هزار و ۷۱۶ نفر و ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی ۱۱ هزار و ۵۳۸ نفر است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا