تصمیم جدید دانشگاه آزاد:‌ آزمون جامع دکتری «حضوری» خواهد بود

دانشجویان با توجه به وضعیت شهر محل تحصیل می‌توانند نزدیک‌ترین واحد دانشگاهی به محل سکونت خود را به‌عنوان محل برگزاری آزمون کتبی انتخاب کنند

پایگاه خبری اختبار- برخلاف اعلام قبلی دانشگاه آزاد مبتنی بر غیر حضوری بودن آزمون جامع (کتبی و شفاهی) در تمامی رشته‌ها طبق«شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی» که روز ۲۹ دی ابلاغ شد، آزمون جامع دانشجویان دکتری فقط در مناطق قرمز و نارنجی غیرحضوری برگزار می‌شود.

به گزارش اختبار به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، «شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی (غیرپزشکی) در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹» به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها ابلاغ شد.

طبق این شیوه نامه، بخش کتبی (طرح سؤال) آزمون جامع در تمامی رشته‌ها، منطقه‌ای بوده و برگزاری آن به‌صورت حضوری است. در مناطق قرمز و نارنجی، ارزیابی کتبی در تمام رشته‌ها می‌تواند به‌صورت غیرحضوری (با استفاده از سامانه اعلام شده از سوی مرکز فناوری دانشگاه) برگزار شود و بخش شفاهی آزمون جامع به‌صورت غیرحضوری و از طریق سامانه «دان» یا دیگر سامانه‌های آموزشی واحدهای دانشگاهی برگزار خواهد شد.

«شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی (غیرپزشکی)  دانشگاه آزاد در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹» به منظور بهبود کیفیت اجرای ارزیابی جامع دوره دکتری تخصصی و جلوگیری از تضییع حقوق دانشجویان و در راستای حفظ کیفیت برگزاری آزمون با رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا و در راستای حفظ سلامتی دانشجویان دوره دکتری تخصصی به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها ابلاغ شده است.

در این شیوه نامه بیان شده است: ارزیابی کتبی در واحد مرکز استان یا سایر واحدهای استان  باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور تعداد مراجعان حداکثر ۳۰ نفر در هر محل متناسب با امکانات واحدهای دانشگاهی در هر مقطع زمانی صبح و بعدازظهر برگزار شود.

همچنین اعلام شده است که: دانشجویانی که با توجه به وضعیت شهر محل تحصیل آن‌ها ملزم به شرکت در آزمون جامع به‌صورت حضوری هستند، می‌توانند نزدیک‌ترین واحد دانشگاهی به محل سکونت خود را به‌عنوان محل برگزاری آزمون کتبی ارزیابی جامع انتخاب کرده و مراتب را به واحد دانشگاهی مبدأ اعلام کنند. واحدهای دانشگاهی مبدأ و مقصد ضرورت دارد که هماهنگی لازم را به عمل آورند. واحدهای مقصد باید ضمن تنظیم صورت‌جلسه و تهیه رونوشت از پاسخنامه‌ها، در اسرع وقت نسبت به ارسال اصل پاسخنامه‌ها به واحدهای دانشگاهی مبدأ اقدام کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

 1. سلام
  منم در این آزمون که به شکل ناجوانمردانه ای برگزار خواهد شد ،شرکت نخواهم کرد
  به چند دلیل
  ۱- توهین به دانشجو
  ۲- سهل انگاری شیوع بیماری
  ۳- عدم وحدت رویه در برگزاری آزمون
  ۴- عدم پاسخگویی ، خلف وعده و عدم شفاف سازی مسئولین دانشگاه در خصوص دلایل لغو آزمون به شکل حضوری
  ۵- کسب درآمد از محل رد کردن دانشجویان و اعمال فشار مضاعف برآنان
  و …

 2. من به شخصه شرکت نمیکنم و از این توهین بسیار شاکی هستم این توهین به شعور دانشجو هست و قابل پذیرش نیست ۳ روز قبل امتحان تغییر شیوه امتحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا