ظرفیت کانون وکلای گلستان در آزمون وکالت ۹۶

ظرفیت کانون وکلای گلستان برای آزمون وکالت ۹۶ ، ۴۵ نفر تعیین شد

ظرفیت این کانون در آزمون وکالت گذشته ۲۵ نفر تعیین شده بود

پایگاه خبری اختبار – ظرفیت کانون وکلای گلستان در آزمون وکالت ۹۶ اعلام شد.

آزمون وکالت ۹۶

جدول تحلیلی ظرفیت‌های آزمون وکالت سال ۱۳۹۶ را اینجا ببینید

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان، روز گذشته (شنبه مورخ ۹۶/۴/۳۱) جلسه کمیسیون تبصره ماده ۱ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری با حضور رییس کل دادگستری استان گلستان و معاونان ایشان با اعضای هیأت مدیره دوره های پنجم و ششم کانون وکلای دادگستری گلستان در محل کانون تشکیل شد.

پس از بحث و بررسی در خصوص تعیین تعداد کارآموزان وکالت قابل پذیرش در آزمون سال ۹۶ کانون وکلای دادگستری استان گلستان، مقرر گردید تعداد ۴۵ نفر برای سال ۹۶ به عنوان کارآموز اعم از آزاد و ایثارگر مورد پذیرش قرار گیرند.

شایان ذکر است ظرفیت این کانون در آزمون وکالت سال ۹۵، بیست و پنج نفر بود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۵ دیدگاه ها

 1. به نظرم این که امسال ظرفیت کانون ها،بیشتر از سال قبله،دلیلش میتونه سیاست های اتحادیه وکلا و فشاری مثل کمپین اخیر که روی این اتحادیه اس،باشه.

 2. باید از کانون گلستان تشکر و قدردانی کرد ……..

  بخدا ۲۰ نفر چیزی نیست ولی همین از لحاظ روانی به داوطلبین امید میده

 3. با سلام خدمت دوستان عزیزی که امسال خود را برای ازمون وکالت اماده میکنید.شاید که این مطلب را به دلیل اینکه مکان مناسب تری جهت درج ان پیدا نکردم اینجا عنوان نمودم.البته این مطلب شاید بتواند کمکی باشد برای دوستان عزیز تا در این ماهای پایانی مانده به ازمون به سادگی هر نوشته ای را باور نداشته باشند….همانطور که میدانید یکی از سوالات حقوق جزا سال۹۵ تستی بود تحت عنوان اینکه شخصی بعد از انجام سرقت با اتومبیلی که از قبل و با هماهنگی قبلی توسط دوستش انجا قرار داشت از معرکه به در میرود که پاسخ سنجش به این سوال هیچ جرمی بود.و پاسخ ارائه شده توسط کل موسسات معاونت در سرقت بود..اینجانب تصمیم بر این گرفتم که گزینه صحیح این تست را با ذکر استدلال بیان نمایم .شاید که مفید واقع شود.گزینه صحیح همان است که سنجش اعلام‌نموده.و اما چرا ؟
  در تعریف معاونت ماده۱۲۶/مصادیق معاونت به صورت حصری بیان شده و در تیصره ماده شرط وحدت قصد و تقدم یا اقتران زمانی .
  مصادیق معاونت حصری بوده که شامل۱_ ترغیب،تهدید،و…۲_هر کس وسایل ارتکاب جرم را بسازدیا تهیه کند…۳_هر کس وقوع جرم را تسهیل کند.
  نکته بسیار ظریفی که در این سوال وجود داشت این بود که ذهن‌ ازمون دهنده بیشتر به سمت تبصره ماده سوق داده میشد تا مصادیق حصری .اما حال مروری گذرا بر مصادیق بنماییم.
  ایا گذارنده اتومبیل سارق را تهدید کرده بود؟یقینا خیر
  ایا گذارنده اتومبیل سارق را تطمبع کرده بود؟ خیر
  پس با کدام یک از بندهای ذکر شده در ماده تطبیق دارد .نظر اساتید موسسات بر یکی از بندهای ب یا پ است.
  اولا در مورد بند ب ماده از عبارت هر کس وسایل ارتکاب جرم را بسازد یا تهیه کند استفاده شده…اتومبیل وسیله ارتکاب جرم نبوده .زیرا شرط وسایل جرم این است که از ان وسایل در ارتکاب جرم استفاده شود.کما اینکه تفسیر و تفصیل این بند در کل کتابها حقوقی جزا نوشته شده.اما بیشترین مانور اساتید بر بند سوم ماده میباشد که تسهیل وقوع جرم است.کما اینکه تنها تعداد انگشت شماری به بند قبلی استناد نموده اند زیرا خودشان‌ معنا و‌مفهوم وسایل ارتکاب جرم را میدانند.
  تسهیل وقوع جرم..همانطور که در این بند مشاهده میگردد لفظ وقوع بکار رفته است وقوع به معنای ارتکاب جرم در همان زمان است ….پس لفظ وقوع که قبل از جرم امده به معنای این است که جرم تا زمانی که به پایان و اتمام نرسیده تسهیل توسط طرف دیگر صورت گیرد.تا طرف دیگر را بتوان معاون جرم دانست کما اینکه در شرع مقدس هم مجازات گیرنده و دیدبان در قتل هنگام وقوع جرم است که مجازات ان به ترتیب حبس ابد و نابینا کردن است .پس تسهیل باید حین وقوع باشد نه بعد از ان…در نتیجه همانطور که مشاهده شد ذهن ازمون دهنده بیشتر به سمت تبصره ماده سوق داده شده تا خود مصادیق .و دیگر اینکه بند پ نیز بسیار تالی فاسد به دنبال دارد ….البته جا دارد که اینجا از اساتید به نام موسسات در اینکه هنوز بر اندبشه غلط خود استوار ایستاده اند و‌حتی در کتابهای تستی که به بازار ارائه میکنند به این نکته ظریف دقت نمیکنند گلایه نیز باشد.با تشکر دوست کوچک‌ شما از خوزستان

  1. با سلام و احترام
   خدمت شما حقوقدان فرهیخته

   الان ساعت ۲.۲۸ دقیقه بامداد ۲ مرداد ۱۳۹۶ است و با توجه به اینکه خیلی خسته بودم طبق عادت همیشگی که روزی چند بار باید سایت را چک کنم قبل از خواب دیدگاه شما رو خوندم و لذت بردم …….اول که دقیقا صحیح می فرمایید …..

   ولی دلیل اینکه من خستگی روزانه از تنم به در رفت این بود که شاید برای اولین بار شاهد بودم یکی از دوستان مطلبی را عنوان کرد که منه بیسواد یه چیزی یاد بگیرم نه اینکه راجع به کم یا زیاد بودن ظرفیت کانون ها صحبت کنه

   انشالله از این به بعد شاهد این تفسیرهای حقوقی باشیم …….

   پیروز و سربلند باشی خوزستانی خون گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا